Czarnobyl 2 dni Zona « wróć
27.02.2017

Czarnobyl: 2 dni w Zonie

Termin: 

1) 29 kwietnia - 3 maja 2017  

Program: 

2 dni w Czarnobylu od świtu do nocy, wyjazd pociągiem o 6:30 rano, powrót o 21:30 (najdłuższa eksploracja jaką do tej pory robiliśmy)

Tylko dzięki zapisom wiemy, ilu jest chętnych na wyprawę w danym terminie i ile jeszcze wolnych miejsc nam zostało.

Przeczytaj więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa naszego wyjazdu w kontekście konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.


5. Warunki
 

1. Szczerze o wyjeździeJesteśmy organizatorem turystyki, ale raczej nie reklamujemy nigdzie naszych wyjazdów. Prawdopodobnie na naszą stronę trafiłeś/aś z polecenia, a to najlepsza reklama tego co robimy.
Kiedyś chcieliśmy zobaczyć strefę wykluczenia na własne oczy, ale nikt tego nie umożliwiał. 
Dzisiaj, dzięki nawiązanym znajomościom, umożliwiamy realizację tego marzenia innym.
To będzie prawdopodobnie jedna z wypraw Twojego życia. 

Większość ceny wyprawy to zezwolenia na wstęp do Strefy, na których Ukraińcy po prostu zarabiają pieniądze. Przez 9 lat przerobiliśmy wszystkie warianty organizacji wyjazdów do Zony i z opinii uczestników wiemy, że nie warto oszczędzać, aby obniżyć koszty.
Nigdzie nie ukrywamy dodatkowych opłat, przez co pozornie wydawać się może, że wyjazd z nami jest drogi. Jeżeli przyjrzysz się dokładnie, nie jest. Jakość naszych wypraw jest bezkonkurencyjna, dlatego nie musimy stosować sztuczek, aby zachęcić kogoś do wyjazdu z nami.  
Z nami zdecydowanie więcej zobaczysz i poczujesz atmosferę, jaka stale towarzyszy dzisiejszym pracownikom zamkniętej strefy czarnobylskiej.

Na naszej wyprawie jesteś eksploratorem, a nie turystą. 
Naszym przewodnikiem jest Siergiej Wiktorowicz Akulinin, pracownik elektrowni w czasie awarii, a później likwidator jej skutków. 
Eksplorujemy pod opieką przewodników, którzy pracują w Zonie od ponad 20 lat, a nie takich, którzy są w Zonie nie dłużej niż 5 lat i o ciekawych miejscach w Zonie dowiadywali się podczas wyjazdów ze strefazero.org.
 
To co robimy, robimy z pasji, a wyjątkowość naszych wypraw potwierdzają każdorazowo wracający z nich uczestnicy. Zaufaj nam. To nasz 10 rok wypraw do Czarnobyla!

TO NIE JEST WYCIECZKA Z BIURA PODRÓŻY.              
U nas masz głos dotyczący kształtu wyjazdu.

Jedziemy do jedynego takiego miejsca na świecie. Przez 9 lat nauczyliśmy się, że wszystko może się tam wydarzyć. Zdaj się na nasze doświadczenie i miej pewność, że wszystkie odstępstwa od początkowych założeń dotyczących wyjazdu, zawsze konsultujemy z uczestnikami wyprawy. 

Wyjazd do Zony z biurem podróży za trochę mniejsze pieniądze jest pozorną oszczędnością:
1. Są miejsca do których wchodzimy tylko my, a nasze 3 dni w Zonie to 4-5 dni z kimś innym. Dla Ciebie najważniejsze są godziny spędzone w Strefie. Sprawdź, ile tych godzin dajemy my, a ile daje ktoś inny.
2. Warunki ich wyjazdów (zakwaterowanie, a przede wszystkim bezpieczeństwo transportu) pozostawiają wiele do życzenia. 

Potwierdzają to uczestnicy, którzy byli wcześniej w Zonie z takim biurem, a ponownie jadą już z nami.
Sprawdź nasze forum gdzie znajdziesz opinie uczestników na temat naszych wypraw.                     

Masz jakieś pytania? Bez wahania skorzystaj z zakładki KONTAKT 

2. BezpieczeństwoTo co się dzieje na wschodniej Ukrainie nazywane jest wojną. Uspokajamy, tam dokąd się wybieramy jest bezpiecznie. 
Wydarzenia w Doniecku i przy wschodniej granicy z Rosją, są mniej więcej tak oddalone od strefy wykluczenia, jak Warszawa jest oddalona od Kijowa.
Ciężko jest w kilku zdaniach to wszystko opisać (zachęcamy do kontaktu telefonicznego), ale w Kijowie, w ZONIE oraz w Sławutyczu nie odczujecie zagrożenia ze strony Rosji. 
Nie oznacza to, że tematu nie ma. Na wschodzie giną bliscy i znajomi mieszkańców całej Ukrainy. Rosja kradnie im kraj i jest to dzisiaj temat numer jeden wszystkich rozmów. Ale życie biegnie dalej swoim w miarę "normalnym" torem, ludzie chodzą do pracy, sklepy są otwarte. I tak może być miesiącami. 
Na Majdanie śladów rewolucji nie widać, a Kijów w porównaniu do naszych wyjazdów z ubiegłych lat wydaje się miastem lekko przygaszonym.
Ponieważ bezpieczeństwo uczestników wyprawy jest priorytetem, cały czas trzymamy rękę na pulsie, a nasz ukraiński przewodnik na bieżąco relacjonuje nam to co się dzieje na Ukrainie.

Autokar wynajmujemy z NCBJ w Świerku, który ma liczną flotę autobusów. Ich autokary są na bieżąco wykorzystywane do wykonywania transportu dla Narodowego Centrum Badań Jądrowych, a także wynajmowane do obsługi wyjazdów krajowych i zagranicznych. Wszystkie autobusy są w bardzo dobrym stanie technicznym.

Jadą z nami doświadczeni stażem kierowcy, którym ukraińskie realia drogowe są znane (od samego początku jeździmy razem). Możecie być pewni bezpieczeństwa naszej podróży.

Firmę transportową i autokary możecie sprawdzić tutaj.

3. Program wyprawyUWAGA! 
Trudno jest wpisać w plan wszystkie miejsca, które chcemy zobaczyć. 
W Prypeci uczestnicy otrzymują od nas mapy miasta i eksplorują to co chcą.
Jeżeli nie wymaga tego od nas sytuacja, nie zmuszamy nikogo do chodzenia w grupie.

Inni organizatorzy dają swoim wyjazdom dziwne nazwy sugerujące niesamowitość np. Extreme, Hardcore, Max etc. W rzeczywistości, uczestnicy tych wyjazdów widzą tylko tyle, na ile pozwoli im opiekun, a często chodzą prawię za rękę od budynku do budynku.
U nas kto chce, chodzi z doświadczonymi przewodnikami. 
Kto chce, zwykle chodzi sam.

Punkty programu poza Prypecią mogą ulec przesunięciu lub zmianom tak, aby jak najwięcej czasu spędzić w interesujących grupę miejscach. 
Od uczestników wyprawy zależy gdzie i ile czasu spędzimy.

Więcej czasu przy Oku Moskwy, czy V i VI blok reaktora, zamiast siedzenia w mieście Czarnobyl, które dzisiaj już prawie niczym nie różni się od dowolnego, małego miasteczka w Polsce? Nie ma sprawy. 
Wy decydujecie, ta wyprawa jest dla Was.

Czas oszczędzony w jednym miejscu, poświęcamy na eksplorację w innym miejscu (np. w Prypeci).
 

Dzień 1: 29 kwietnia (sobota)               
20.00 wyjazd z Warszawy (zbiórka pod Muzeum Techniki w PKiN), jedziemy przez Lublin do przejścia granicznego w Dorohusku, możliwość dołączenia do grupy po drodze                                  

Dzień 2: 30 kwietnia (niedziela)               
ok. 8.00-9.00 dojazd do Kijowa, kilka godzin na zwiedzanie Kijowa na własną rękę lub w zorganizowanej grupie: Muzeum Czarnobyla, Majdan, Peczarska Ławra, Muzeum Wojny Ojczyźnianej, Muzeum Lotnictwa, Muzeum Korupcji - dawna posiadłość prezydenta Janukowycza
ok. 16:00 wyjazd do Sławutycza 
18.00-19.00 przyjazd do Sławutycza (wybudowanego po awarii miasteczka pracowników elektrowni w Czarnobylu), zakwaterowanie w hotelu lub domach/mieszkaniach prywatnych (całkowicie oddane do naszej dyspozycji, pokoje 1 lub 2-osobowe), wieczorem czas wolny             

Dzień 3: 1 maja (poniedziałek)              
6.30 odjazd eksterytorialną kolejką pracowniczą z dworca w Sławutyczu w kierunku strefy
7.20 przyjazd pod budynek elektrowni w Czarnobylu, instruktaż bezpieczeństwa
7.40 oglądanie sarkofagu nad blokiem reaktora nr 4 Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, pomnik Prypeć 1970, doświadczalne stwierdzenie skąd pochodzi nazwa Czerwony Las
8.30 śniadanie w stołówce pracowników elektrowni w Czarnobylu
9.20-12.00 swobodna eksploracja anteny oraz kompleksu budynków Czarnobyl-2 "Oko Moskwy"
12.00 przejazd w kierunku miasteczka Czarnobyl, przejście kontroli dozymetrycznej oddzielającej zewnętrzną i wewnętrzną strefę bezwzględnego wysiedlenia, miasto Czarnobyl, pomnik strażaków poległych w czasie likwidacji awarii, placyk ze sprzętem używanym do usuwania skutków awarii, cerkiew św. Ilii z 1789 r, składowisko barek, eksploracja miasta
14.00 obiad w stołówce pracowników elektrowni w Czarnobylu
14.40 eksploracja miasta Prypeć, kolacja w stołówce pracowników elektrowni
20.40 wyjazd kolejką pracowniczą do Sławutycza            
21.30 przyjazd do Sławutycza, czas wolny

Dzień 4: 2 maja (wtorek)    
6.30 odjazd eksterytorialną kolejką pracowniczą z dworca w Sławutyczu w kierunku strefy
7.20 przyjazd pod budynek elektrowni w Czarnobylu
7.30-8.30 V i VI blok elektrowni: nieukończony reaktor oraz hala turbin
8.30 śniadanie w stołówce pracowników elektrowni w Czarnobylu
9.20 laboratorium oraz ferma badawcza norek karmionych rybami ze zbiornika wody chłodzącej, nieukończone chłodnie kominowe V i VI bloku, wioska Kopaczi z przejściowym składowiskiem odpadów, Lelew i punkt obsługi transportów specjalnych, wioska Paryszew obok Czarnobyla
13.20 obiad w stołówce pracowników elektrowni w Czarnobylu
14.00 eksploracja miasta Prypeć, kolacja w stołówce pracowników elektrowni
20.40 wyjazd kolejką pracowniczą do Sławutycza            
21.30 przyjazd do Sławutycza, pakowanie, wyjazd w kierunku Polski  

Dzień 5: 3 maja (środa)             
ok. 12.00-14.00 przyjazd pod Salę Kongresową w PKiN, zakończenie wyprawy    
                                        
Naszym przewodnikiem po Strefie wykluczenia jest Sergei Wiktorowicz Akulinin, były operator turbiny reaktora nr 2 w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej - uczestnik akcji likwidacji awariiOstatni przewodnik, który jest związany z ZONĄ historią swojego życia, a nie zatrudniony tam w ostatnich latach do obsługi turystów.
Przeczytaj o nim tutaj.            

Przejazd Polska-Ukraina-Polska komfortowym autokarem marki SETRA. 
Wewnątrz strefy wykluczenia - autobus ukraiński. 
             

4. Cena wyjazdu: 1290 PLN


W cenie wszystko:

- niezbędne zezwolenia na wstęp oraz dodatkowe ubezpieczenie w Strefie wykluczenia
- ubezpieczenie całej wyprawy w Allianz (KL 30 tys. euro, NNW 5 tys. euro)
- transport komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu lub mieszkaniach prywatnych w Sławutyczu 
- wyżywienie: 3 posiłki dziennie (godziny wymienione w programie, śniadania i kolacje w restauracji w Sławutyczu, obiady w stołówce pracowników elektrowni)                     

BRAK innych opłat.    
Dodatkowe pieniądze potrzebne wyłącznie na osobiste wydatki w czasie wolnym.

Podczas przejazdu Polska-Ukraina-Polska oraz indywidualnego zwiedzania Kijowa, posiłki we własnym zakresie. Solidny obiad to odpowiednik ok. 10-15 złotych w hrywnach, a pozostałe ceny są porównywalne do tych w Polsce.

Płatności:                
Wszystkie informacje dotyczące płatności otrzymasz po zarejestrowaniu się na wyprawę.
Zapisać się możesz tutaj.
W indywidualnej korespondencji informujemy o terminach płatności zaliczki oraz całej kwoty. Szczegółowe informacje oraz dane konta do przelewu zostaną wysyłamy po zweryfikowaniu, że zapisana osoba faktycznie istnieje i chce jechać, a nie jest to tylko puste zgłoszenie (niestety, zdarzają się takie przypadki).                 

PAMIĘTAJ!!!

Jeżeli z jakiegoś powodu wyjazd nie dojdzie do skutku, zawsze zwracamy wszystkie wpłacone pieniądze!
Nie zmuszamy Cię do wyjazdu z nami w innym terminie.
                                                                                    

5. Warunki* wiek > 18 lat (chcielibyśmy zabrać młodszych fascynatów awarią w Czarnobylu, ale pełnoletność jest bezwzględnym wymogiem strony ukraińskiej)                
* paszport, którego ważność upływa nie wcześniej, niż 3 miesiące po dacie naszego wyjazdu na Ukrainę

W całej strefie możliwość robienia zdjęć (poza drobnymi ograniczeniami wobec niektórych, chronionych obiektów przy elektrowni oraz pracowników strefy wykluczenia).   
Uczestnicy otrzymują mapy osiedla Prypeć i miasta Sławutycz.              

Przeczytaj "Pytania i odpowiedzi", a jeżeli jeszcze masz jakieś wątpliwości, nie zawahaj się skorzystać z zakładki "Kontakt". Podstrona "Pytania i odpowiedzi" będzie w miarę możliwości rozbudowywana.              

Wyjazd z nami oznacza akceptację naszego Regulaminu oraz konieczność złożenia Oświadczenia (należy wydrukować (najlepiej dwustronnie), własnoręcznie uzupełnić i CZYTELNIE podpisać). Podpisane Regulaminy oraz Oświadczenia zostaną zebrane w autokarze w dniu wyjazdu. 
Mailing Aby otrzymywać informacje o nowościach podaj adres email: 

StrefaZero.org © 2008-2015
Hosting: Hostname.pl