Teraz jest 28 mar 2024 23:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Ważny wątek 2 - forum i strona 
Autor Wiadomość
Administrator

Dołączył(a): 12 mar 2008 13:07
Posty: 36
Post Ważny wątek 2 - forum i strona
Długo nie wykazywaliśmy żadnej aktywności (jak uśpione na zimę niedźwiedzie :) ), ale jest to spowodowane tym, że dr Rabiński w chwili obecnej zajmuje się własną habilitacją, a ja własnymi studiami i byliśmy zmuszeni traktować strefezero.org "z doskoku".

Ponieważ forum ma dużo zarejestrowanych użytkowników, którzy dość często wykazują się na nim aktywnością - postanowiłem je w końcu uporządkować i zrobić z niego porządne forum o katastrofie w Czarnobylu i pokrewnych tematach. Rozwiejemy tutaj wszystkie mity i omówimy wszelkie tematy, a wyjazdy do strefy niech będą do tego tylko miłym dodatkiem.

Z tego powodu, w założonym wątku, proszę o wpisywanie uwag i propozycji odnośnie tego co chcielibyście, aby znalazło się na forum oraz na stronie.

Na adres e-mail: pawel(ten znaczek)strefazero.org możesz przesłać swoje zgłoszenie, jeżeli chcesz zostać moderatorem tego forum lub znasz się na pisaniu stron internetowych i chciałbyś/chciałabyś pomóc w rozbudowie strefazero.org.

Przypominam, że naszym celem jest nie tylko podróżowanie w okolice Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, ale także odwiedzanie innych ciekawych miejsc we wszystkich krajach byłego ZSRR. ZSRR to istna kopalnia fascynujących tematów, wystarczy więc tylko zebrać grupę chętnych osób i zobaczyć wszystko na własne oczy.

Jeżeli chcielibyście zamieszczać na stronie swoje filmy, artykuły i przemyślenia nie tylko na temat Czarnobyla, ale również innych tematów - nie widzę problemu.

Zróbmy z tego coś na kształt społeczności, którą połączyło jedno (a może więcej) - fascynacja tym czego inni bardzo się boją i czemu tak bardzo się dziwią :)


Pozdrawiam,
Paweł

Niezarejestrowani użytkownicy ze względu na duży bałagan jaki to powodowało, nie mogą pisać postów. Z czasem po przydzielam też stare anonimowe posty do odpowiednich osób.


27 sty 2009 20:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 sty 2009 20:38
Posty: 1
Post Re: Ważny wątek 2 - forum i strona
Witam przede wszystkim, od dziś bardziej aktywnie, do tej pory jedynie czytacz. Na imię mi Piotr, 25 lat Na razie starczy
świetnie że ruszył taki temat, moja pierwsza propozycja -

Dozymetry - temat o naszych zabawkach, ale usystematyzowany w formie - jeden post na jeden model dozymetra, wady, zalety, spostrzeżenia.


27 sty 2009 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lip 2008 17:08
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia
Post Re: Ważny wątek 2 - forum i strona
A więc tak:
Po 1 primo:
To galeria zdjęć z podziałem na albumy wyjazdowe gdzie wszyscy uczestnicy danego wyjazdu mogliby zamieszczać wybrane swoje zdjęcia

Po 2 Secondo:
Jeśli chodzi o filmy z wyjadów.
Proponuje umieszczać je Np. na youtube i dodawanie linku do strony ( możliwość dla zarejestrowanych użytkowników. Filmy na youtubie mogły by być zabezpieczone hasłem znanym ogółowi, (czyli zarejestrowanym użytkownikom strony i forum) lub wedle uznania bez hasła. Spowodowało by to mniejsze obciążenie serwera na stronie.
To na razie chyba tyle


Ostatnio edytowano 27 sty 2009 22:18 przez Nautilus, łącznie edytowano 1 raz

27 sty 2009 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 sty 2009 08:35
Posty: 6
Lokalizacja: Olsztyn
Post Re: Ważny wątek 2 - forum i strona
1. Galeria
powinna byc jedna galeria Strefy.org i do niej ew. dolaczone galerie uczestników.
W dobie aparatów cyfrowych jest natłok zdjęc i przeglądanie setnego zdjęcia sarkofagu, najzwyczajniej sie nudzi. Dlatego jedna galeria Strefy.org (z wyselekcjonowanych zdjęc własnych, bądz uczestników) i do niej dodatkowe galerie uczestników.

Galeria główna, czyli Strefy.ORG powinna być podzielona na:
- przed awarią
- awaria i usuwanie jej skutków
- współczesne

nie wiem jak tylko zamieszczanie "starych" zdjęc miałoby się do praw autorskich.

2. na stronie chciałbym przeczytać o radioaktywności, co wylazło w powietrze/ziemię, co do tej pory się rozłożyło, a co będzie siedzieć przez wiele lat.

3. Wyniki Waszych pomiarów z wyjazdów może w postaci mapki google.
Z podziałem na promieniowanie powietrza, gruntu, przedmiotów ? nie wiem nie znam się ale o czyms takim bym poczytał i popatrzyl.

4. Z przyjemnością przeczytałbym też na stronie jak to w końcu z wyjazdami jest. Czy można na własną rękę, jak załatwiać pozwolenia, czy można pojechac autem/motorem czy potrzebny jest "ichni" przewodnik.

5. Lista znanych materiałów z których można się dowiedzieć o awarii, zestaw artykułów/publikacji? materiałów filmowych (znane większości z PLANETE i Discovery)

6. Jakie "rodzynki" skrywa jeszcze Ukraina, ale nie związane z awarią tylko z minionym ustrojem. Mam na myśli "Oko Moskwy" czy jak już wspomniane w innym wątku muzem. Takich miejsc zapewne sa dziesiątki i dopóki nie ma EURO2012 w dużym stopniu zatrzymały się w czasie.

Chciałbym aby było to kompendium wiedzy na temat awarii i jej skutków jako materiał na stronie (na forum można wiele powyższych rzeczy wyczytać)


28 sty 2009 12:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Ważny wątek 2 - forum i strona
1. Galeria
2. Artykuły o tematyce

Tak w skrócie ;)

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


29 sty 2009 14:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Ważny wątek 2 - forum i strona
Moją propozycją jest aktualizacja strony głównej, bo ten wyjazd do strefy w listopadzie, który się nie odbył, jest już na niej od początku października, no i tak jakoś głupio. No i można by galerię stworzyć, z każdego wyjazdu choćby po kilkanaście ciekawych fotek. Aż się o to prosi!


07 gru 2009 00:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Ważny wątek 2 - forum i strona
Nie zaśmiecajcie tego forum, kochane trolle... :roll:


27 lis 2010 00:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009 20:25
Posty: 140
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Ważny wątek 2 - forum i strona
Zaczyna się robić coraz ciekawiej bardzo dobre pomysły z tą galerią w sumie też pomyśle nad czymś co mogłoby poprawić i napisze jutro jeszcze :D


28 lis 2010 23:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2011 23:27
Posty: 547
Lokalizacja: KrK
Post Re: Ważny wątek 2 - forum i strona
Moim zdaniem przydałoby się właśnie takie posegregowanie tematów. Wiele z nich się powtarza i czasem ciężko coś znaleźć, przez co powstają nowe tematy z rzeczami, które już były.

Po drugie oczywiście zapobiegnięcie botom, ale to chyba oczywiste przy nowym forum (lepsze zabezpieczenia czy coś).

Po trzecie na stronie przydałyby się oprócz galerii takie działy jak:
- jak przygotować się do wyjazdu?
- co powinieneś odwiedzić (jakaś mapa ze zdjęciami, albo coś w tym stylu)?
- historia katastrofy w CzAES

i inne w tym stylu (może też: jak zorganizować wyjazd?)

_________________
Czy wszyscy z tyłu są?


08 mar 2011 19:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Ważny wątek 2 - forum i strona
Fajna rzeczą byłaby MAPA PRYPECI (lub całej zony) z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami/budynkami/przedmiotami (chodzi o to aby na mapie byl i basen i chwytak i pies) i ich współrzędnymi

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


17 mar 2011 18:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL