Czarnobyl 3 dni Zona + Kijów « wróć
22.05.2016

Czarnobyl 3 dni Zona + Kijów

Termin: 

4-11 lipca 2016    

Program: 

- 3 dni w Strefie Wykluczenia   
- wejście do wnętrza elektrowni   
- dwa dni w Kijowie   
           
Tylko dzięki zapisom wiemy, ilu jest chętnych na wyprawę w danym terminie i ile jeszcze wolnych miejsc nam zostało.

Przeczytaj  więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa naszego wyjazdu w kontekście konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

 
 
 

1. Szczerze o wyjeździe


Jesteśmy organizatorem turystyki, ale raczej nie reklamujemy nigdzie naszych wyjazdów. Prawdopodobnie na naszą stronę trafiłeś/aś z polecenia, a to najlepsza reklama tego co robimy.
Kiedyś chcieliśmy zobaczyć strefę wykluczenia na własne oczy, ale nikt tego nie umożliwiał. 
Dzisiaj, dzięki nawiązanym znajomościom, umożliwiamy realizację tego marzenia innym.
To będzie prawdopodobnie jedna z wypraw Twojego życia. 
 
Większość ceny wyprawy to zezwolenia na wstęp do Strefy, na których Ukraińcy po prostu zarabiają pieniądze. Przez 9 lat przerobiliśmy wszystkie warianty organizacji wyjazdów do Zony i z opinii uczestników wiemy, że nie warto oszczędzać, aby obniżyć koszty.
Nigdzie nie ukrywamy dodatkowych opłat, przez co pozornie wydawać się może, że wyjazd z nami jest drogi. Jeżeli przyjrzysz się dokładnie, nie jest. Jakość naszych wypraw jest bezkonkurencyjna, dlatego nie musimy stosować sztuczek, aby zachęcić kogoś do wyjazdu z nami.  
Z nami zdecydowanie więcej zobaczysz i poczujesz atmosferę, jaka stale towarzyszy dzisiejszym pracownikom zamkniętej strefy czarnobylskiej.
 
Na naszej wyprawie jesteś eksploratorem, a nie turystą. 
Naszym przewodnikiem jest Siergiej Wiktorowicz Akulinin, pracownik elektrowni w czasie awarii, a później likwidator jej skutków. 
Eksplorujemy pod opieką przewodników, którzy pracują w Zonie od ponad 20 lat, a nie takich, którzy są w Zonie nie dłużej niż 5 lat i o ciekawych miejscach w Zonie dowiadywali się podczas wyjazdów ze strefazero.org.
 
To co robimy, robimy z pasji, a wyjątkowość naszych wypraw potwierdzają każdorazowo wracający z nich uczestnicy. Zaufaj nam. To nasz 10 rok wypraw do Czarnobyla!
 

TO NIE JEST WYCIECZKA Z BIURA PODRÓŻY.              
U nas masz głos dotyczący kształtu wyjazdu.

Jedziemy do jedynego takiego miejsca na świecie. Przez 9 lat nauczyliśmy się, że wszystko może się tam wydarzyć. Zdaj się na nasze doświadczenie i miej pewność, że wszystkie odstępstwa od początkowych założeń dotyczących wyjazdu, zawsze konsultujemy z uczestnikami wyprawy. 
 
Wyjazd do Zony z biurem podróży za trochę mniejsze pieniądze jest pozorną oszczędnością:
1. Są miejsca do których wchodzimy tylko my, a nasze 3 dni w Zonie to 4-5 dni z kimś innym. Dla Ciebie najważniejsze są godziny spędzone w Strefie. Sprawdź, ile tych godzin dajemy my, a ile daje ktoś inny.
2. Warunki ich wyjazdów (zakwaterowanie, a przede wszystkim bezpieczeństwo transportu) pozostawiają wiele do życzenia.
 
Potwierdzają to uczestnicy, którzy byli wcześniej w Zonie z takim biurem, a ponownie jadą już z nami.
Sprawdź  nasze forum  gdzie znajdziesz opinie uczestników na temat naszych wypraw.                     
Masz jakieś pytania? Bez wahania skorzystaj z zakładki  KONTAKT  
 

2. Bezpieczeństwo


To co się dzieje na wschodniej Ukrainie nazywane jest wojną. Uspokajamy, tam dokąd się wybieramy jest bezpiecznie. 
Wydarzenia w Doniecku i przy wschodniej granicy z Rosją, są mniej więcej tak oddalone od strefy wykluczenia, jak Warszawa jest oddalona od Kijowa.
Ciężko jest w kilku zdaniach to wszystko opisać (zachęcamy do kontaktu telefonicznego), ale w Kijowie, w ZONIE oraz w Sławutyczu nie odczujecie zagrożenia ze strony Rosji. 
Nie oznacza to, że tematu nie ma. Na wschodzie giną bliscy i znajomi mieszkańców całej Ukrainy. Rosja kradnie im kraj i jest to dzisiaj temat numer jeden wszystkich rozmów.  Ale życie biegnie dalej swoim w miarę "normalnym" torem, ludzie chodzą do pracy, sklepy są otwarte. I tak może być miesiącami. 
Na Majdanie śladów rewolucji nie widać, a Kijów w porównaniu do naszych wyjazdów z ubiegłych lat wydaje się miastem lekko przygaszonym.
Ponieważ bezpieczeństwo uczestników wyprawy jest priorytetem, cały czas trzymamy rękę na pulsie, a nasz ukraiński przewodnik na bieżąco relacjonuje nam to co się dzieje na Ukrainie.
 
Autokar wynajmujemy z NCBJ w Świerku, który ma liczną flotę autobusów. Ich autokary są na bieżąco wykorzystywane do wykonywania transportu dla Narodowego Centrum Badań Jądrowych, a także wynajmowane do obsługi wyjazdów krajowych i zagranicznych. Wszystkie autobusy są w bardzo dobrym stanie technicznym.
 
Jadą z nami doświadczeni stażem kierowcy, którym ukraińskie realia drogowe są znane (od samego początku jeździmy razem). Możecie być pewni bezpieczeństwa naszej podróży.
 
Firmę transportową i autokary możecie sprawdzić  tutaj .
 

3. Program wyprawy


UWAGA!  
Trudno jest wpisać w plan wszystkie miejsca, które chcemy zobaczyć. 
W Prypeci uczestnicy otrzymują od nas mapy miasta i eksplorują to co chcą.
Jeżeli nie wymaga tego od nas sytuacja, nie zmuszamy nikogo do chodzenia w grupie.

Inni organizatorzy dają swoim wyjazdom dziwne nazwy sugerujące niesamowitość np. Extreme, Hardcore, Max etc. W rzeczywistości, uczestnicy tych wyjazdów widzą tylko tyle, na ile pozwoli im opiekun, a często chodzą prawię za rękę od budynku do budynku.
U nas kto chce, chodzi z doświadczonymi przewodnikami. 
Kto chce, zwykle chodzi sam.

Punkty programu poza Prypecią mogą ulec przesunięciu lub zmianom tak, aby jak najwięcej czasu spędzić w interesujących grupę miejscach. 
Od uczestników wyprawy zależy gdzie i ile czasu spędzimy.

Więcej czasu przy Oku Moskwy, czy V i VI blok reaktora, zamiast siedzenia w mieście Czarnobyl, które dzisiaj już prawie niczym nie różni się od dowolnego, małego miasteczka w Polsce? Nie ma sprawy. 
Wy decydujecie, ta wyprawa jest dla Was.

Czas oszczędzony w jednym miejscu, poświęcamy na eksplorację w innym miejscu (np. w Prypeci).
 

Dzień 1:                    
22.00  wyjazd z Warszawy (zbiórka pod  Muzeum Techniki w PKiN ), jedziemy przez Lublin do przejścia granicznego w Dorohusku, możliwość dołączenia do grupy po drodze                                            

Dzień 2:                  
10 .00-11.00  dojazd do Kijowa, jeżeli grupa wyrazi chęć, zwiedzanie Muzeum Korupcji -  dawna posiadłość prezydenta Janukowycza
16 .00-18.00  przyjazd do  Sławutycza  ( wybudowanego po awarii   miasteczka pracowników elektrowni w Czarnobylu), zakwaterowanie w hotelu lub domach/mieszkaniach prywatnych (całkowicie oddane do naszej dyspozycji, pokoje 1 lub 2-osobowe), wieczorem czas wolny            

Dzień 3:                
6.30  śniadanie w restauracji   
7.40  odjazd eksterytorialną kolejką pracowniczą z dworca w Sławutyczu w kierunku strefy      
8.30  przyjazd pod budynek elektrowni w Czarnobylu, instruktaż bezpieczeństwa      
8.50-9.20  oglądanie sarkofagu nad blokiem reaktora nr 4, taras widokowy przy sarkofagu, budowa nowego sarkofagu - Arkada
9.30-11.00   eksploracja miasta Prypeć (zapoznanie z topografią miasta przed swobodną eksploracją kolejnego dnia)
11.00-12:10  V i VI blok elektrowni: nieukończony reaktor oraz hala turbin, laboratorium oraz ferma badawcza norek karmionych rybami ze zbiornika wody chłodzącej, nieukończone chłodnie kominowe     
12.10  przejazd w kierunku miasteczka Czarnobyl, wysiedlona wioska Lelew i punkt obsługi transportów specjalnych, wioska Kopaczi z przejściowym składowiskiem odpadów, przejście kontroli dozymetrycznej oddzielającej zewnętrzną i wewnętrzną strefę bezwzględnego wysiedlenia
12.30  samodzielna eksploracja wioski Paryszew obok Czarnobyla, przejazd do miasta Czarnobyl, pomnik strażaków poległych w czasie likwidacji awarii, placyk ze sprzętem używanym do usuwania skutków awarii, cerkiew św. Ilii z 1789 r, składowisko barek, eksploracja miasta
14.30  obiad
15.10  swobodna eksploracja anteny oraz kompleksu budynków Czarnobyl-2 "Oko Moskwy"
20.40  wyjazd kolejką pracowniczą do Sławutycza            
21.30  przyjazd do Sławutycza              
22.00  kolacja w restauracji, czas wolny              

Dzień 4:                 
6.30  śniadanie w restauracji   
7.40  wyjazd kolejką pracowniczą w kierunku strefy               
8.30  przyjazd pod elektrownię, przejazd autobusem do miasta Prypeć          
8.30  eksploracja Prypeci, a tego dnia jeszcze: cmentarz starowierów, pomnik partyzantów z II wojny światowej obok Prypeci,  pomnik "Pripyat 1970", stacja Janów i  wizyta na składowisku sprzętu Burakówka (przy sprzyjających warunkach radiologicznych, zależnych od warunków atmosferycznych i rodzaju prowadzonych na składowisku prac),  obiad w stołówce pracowników elektrowni         
20.40  wyjazd kolejką pracowniczą do Sławutycza               
21.30  przyjazd do Sławutycza          
22.00  kolacja w restauracji, czas wolny  

Dzień 5:                 
6.30  śniadanie w restauracji      
7.40  wyjazd kolejką pracowniczą w kierunku strefy                 
8.30  przyjazd pod elektrownię                                                                                             
9.00-11:00  wejście  do wnętrza Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej, przebranie w odzież ochronną, "złoty korytarz", sterownia bloku reaktora nr 2, podejście pod ścianę oddzielającą 3 i 4 blok elektrowni, memoriał  Walerija  Chodimczuka, który zginął podczas awarii, a jego ciała nigdy nie odnaleziono,  budowa nowego sarkofagu - Arki  (wejście do wnętrza elektrowni jest możliwe i nie trzeba za to dodatkowo płacić) , obiad w stołówce pracowników elektrowni
12.00  eksploracja Prypeci, w międzyczasie obiad w stołówce pracowników elektrowni
17.05  wyjazd kolejką pracowniczą do Sławutycza                   
17.50  przyjazd do Sławutycza, czas wolny              
20.00  kolacja w chacie "Guta" (starej ukraińskiej karczmie), czas wolny              

Dzień 6:                
9.00  śniadanie w restauracji   
10.00  chwila zadumy pod pomnikiem ofiar katastrofy w Czarnobylu (złożenie wieńca)              
~10.30  wyjazd w kierunku Kijowa              
13.00-14.00  przyjazd do Kijowa, zakwaterowanie w hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra (pokoje 2-osobowe z łazienkami), czas wolny              

Dzień 7:                 
7.00-10.00  śniadanie w hotelu, opuszczenie pokoi, zwiedzanie Kijowa na własną rękę lub w zorganizowanej grupie: Majdan, Peczarska Ławra, Muzeum Wojny Ojczyźnianej, Muzeum Lotnictwa
ok. 18.00  wyjazd w kierunku Warszawy              

Dzień 8:                 
ok. 6.00-7.00  przyjazd pod Salę Kongresową w PKiN, zakończenie wyprawy                                              
Naszym przewodnikiem po Strefie wykluczenia jest Sergei Wiktorowicz Akulinin,  były operator turbiny reaktora nr 2 w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej - uczestnik akcji likwidacji awarii Ostatni przewodnik, który jest związany z ZONĄ historią swojego życia, a nie zatrudniony tam w ostatnich latach do obsługi turystów.
Przeczytaj o nim  tutaj .            

Przejazd Polska-Ukraina-Polska komfortowym autokarem marki SETRA. 
Wewnątrz strefy wykluczenia - autobus ukraiński. 
             

4. Cena wyjazdu: 1800 PLN


W cenie wszystko:

- niezbędne zezwolenia na wstęp oraz dodatkowe ubezpieczenie w Strefie wykluczenia
- ubezpieczenie całej wyprawy w Allianz (KL 30 tys. euro, NNW 5 tys. euro)
- transport komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu lub mieszkaniach prywatnych 
- wyżywienie: 3 posiłki dziennie (godziny wymienione w programie, śniadania i kolacje w restauracji w Sławutyczu, obiady w stołówce pracowników elektrowni) oraz śniadanie w hotelu w Kijowie. 
 
BRAK innych opłat.     
Dodatkowe pieniądze potrzebne wyłącznie na osobiste wydatki w czasie wolnym.
 
Podczas przejazdu Polska-Ukraina-Polska oraz indywidualnego zwiedzania Kijowa, posiłki we własnym zakresie. Solidny obiad to odpowiednik ok. 10-15 złotych w hrywnach,  a pozostałe ceny są porównywalne do tych w Polsce.
 
Płatności:                     
Wszystkie informacje dotyczące płatności otrzymasz po zarejestrowaniu się na wyprawę.
Zapisać się możesz  tutaj .
W indywidualnej korespondencji informujemy o terminach płatności zaliczki oraz całej kwoty. Szczegółowe informacje oraz dane konta do przelewu zostaną wysyłamy po zweryfikowaniu, że zapisana osoba faktycznie istnieje i chce jechać, a nie jest to tylko puste zgłoszenie (niestety, zdarzają się takie przypadki).             

PAMIĘTAJ!!!

Jeżeli z jakiegoś powodu wyjazd nie dojdzie do skutku, zawsze zwracamy wszystkie wpłacone pieniądze!
Nie zmuszamy Cię do wyjazdu z nami w innym terminie.
                                                                                    

5. Warunki


* wiek > 18 lat (chcielibyśmy zabrać młodszych fascynatów awarią w Czarnobylu, ale pełnoletność jest bezwzględnym wymogiem strony ukraińskiej)                 
* paszport, którego ważność upływa nie wcześniej, niż 3 miesiące po dacie naszego wyjazdu na Ukrainę
 
W całej strefie możliwość robienia zdjęć (poza drobnymi ograniczeniami wobec niektórych, chronionych obiektów przy elektrowni oraz pracowników strefy wykluczenia).   
Uczestnicy otrzymują mapy osiedla Prypeć i miasta Sławutycz.               

Przeczytaj  "Pytania i odpowiedzi" , a jeżeli jeszcze masz jakieś wątpliwości, nie zawahaj się skorzystać z zakładki "Kontakt". Podstrona "Pytania i odpowiedzi" będzie w miarę możliwości rozbudowywana.               

Wyjazd z nami oznacza akceptację naszego  Regulaminu  oraz konieczność złożenia  Oświadczenia  (należy wydrukować (najlepiej dwustronnie), własnoręcznie uzupełnić i CZYTELNIE podpisać). Podpisane Regulaminy oraz Oświadczenia zostaną zebrane w autokarze w dniu wyjazdu.
Mailing Aby otrzymywać informacje o nowościach podaj adres email: 

StrefaZero.org © 2008-2015
Hosting: Hostname.pl