Czarnobyl 5 dni Zona + Kijów « wróć
07.02.2018

Czarnobyl 5 dni Zona + Kijów


Termin: 

1) 10-19 marca 2018
 

Najważniejsze w programie wyjazdu

- 5 pełnych dni w Strefie Wykluczenia 
- nieeksplorowane miejsca w głębi Zony (opuszczone wioski, odwiedziny u samosiołów itd.) 
- przynajmniej 2 dni tylko w Prypeci
wejście do wnętrza elektrowni (dla chętnych)
- dwa dni w Kijowie w drodze powrotnej    

Tylko dzięki zapisom wiemy, ilu jest chętnych na wyprawę w danym terminie i ile jeszcze wolnych miejsc nam zostało.

Przeczytaj więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa naszego wyjazdu w kontekście konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.


5. Warunki
 

1. Szczerze o wyjeździeJesteśmy organizatorem turystyki, ale raczej nie reklamujemy nigdzie naszych wyjazdów. Prawdopodobnie na naszą stronę trafiłeś/aś z polecenia, a to najlepsza reklama tego co robimy.
Kiedyś chcieliśmy zobaczyć strefę wykluczenia na własne oczy, ale nikt tego nie umożliwiał. 
Dzisiaj, dzięki nawiązanym znajomościom, umożliwiamy realizację tego marzenia innym.
To będzie prawdopodobnie jedna z wypraw Twojego życia. 

Większość ceny wyprawy to zezwolenia na wstęp do Strefy, na których Ukraińcy po prostu zarabiają pieniądze. Przez 11 lat przerobiliśmy wszystkie warianty organizacji wyjazdów do Zony i z opinii uczestników wiemy, że nie warto oszczędzać, aby obniżyć koszty.
Nigdzie nie ukrywamy dodatkowych opłat, przez co pozornie wydawać się może, że wyjazd z nami jest drogi. Jeżeli przyjrzysz się dokładnie, nie jest. Jakość naszych wypraw jest bezkonkurencyjna, dlatego nie musimy stosować sztuczek, aby zachęcić kogoś do wyjazdu z nami.  
Z nami zdecydowanie więcej zobaczysz i poczujesz atmosferę, jaka stale towarzyszy dzisiejszym pracownikom zamkniętej strefy czarnobylskiej.

Na naszej wyprawie jesteś eksploratorem, a nie turystą. 
Naszym przewodnikiem jest Siergiej Wiktorowicz Akulinin, pracownik elektrowni w czasie awarii, a później likwidator jej skutków. 
Eksplorujemy pod opieką przewodników, którzy pracują w Zonie od ponad 20 lat, a nie takich, którzy są w Zonie nie dłużej niż 5 lat i o ciekawych miejscach w Zonie dowiadywali się podczas wyjazdów ze strefazero.org.
 
To co robimy, robimy z pasji, a wyjątkowość naszych wypraw potwierdzają każdorazowo wracający z nich uczestnicy. Zaufaj nam. To nasz 12 rok wypraw do Czarnobyla!

TO NIE JEST TYPOWA WYCIECZKA Z BIUREM PODRÓŻY.            
U nas masz głos dotyczący kształtu wyjazdu.

Jedziemy do jedynego takiego miejsca na świecie. Przez 9 lat nauczyliśmy się, że wszystko może się tam wydarzyć. Zdaj się na nasze doświadczenie i miej pewność, że wszystkie odstępstwa od początkowych założeń dotyczących wyjazdu, zawsze konsultujemy z uczestnikami wyprawy. 

Wyjazd do Zony z biurem podróży za trochę mniejsze pieniądze jest pozorną oszczędnością:
1. Są miejsca do których wchodzimy tylko my, a nasze 3 dni w Zonie to 4-5 dni z kimś innym. Dla Ciebie najważniejsze są godziny spędzone w Strefie. Sprawdź, ile tych godzin dajemy my, a ile daje ktoś inny.
2. Warunki ich wyjazdów (zakwaterowanie, a przede wszystkim bezpieczeństwo transportu) pozostawiają wiele do życzenia.

Potwierdzają to uczestnicy, którzy byli wcześniej w Zonie z takim biurem, a ponownie jadą już z nami.
Sprawdź nasze forum gdzie znajdziesz opinie uczestników na temat naszych wypraw.                   

Masz jakieś pytania? Bez wahania skorzystaj z zakładki KONTAKT 

2. BezpieczeństwoTo co się dzieje na wschodniej Ukrainie nazywane jest wojną. Uspokajamy, tam dokąd się wybieramy jest bezpiecznie. 
Wydarzenia w Doniecku i przy wschodniej granicy z Rosją, są mniej więcej tak oddalone od strefy wykluczenia, jak Warszawa jest oddalona od Kijowa.
Ciężko jest w kilku zdaniach to wszystko opisać (zachęcamy do kontaktu telefonicznego), ale w Kijowie, w ZONIE oraz w Sławutyczu nie odczujecie zagrożenia ze strony Rosji. 
Nie oznacza to, że tematu nie ma. Na wschodzie giną bliscy i znajomi mieszkańców całej Ukrainy. Rosja kradnie im kraj i jest to dzisiaj temat numer jeden wszystkich rozmów. Ale życie biegnie dalej swoim w miarę "normalnym" torem, ludzie chodzą do pracy, sklepy są otwarte. I tak może być miesiącami. 
Na Majdanie śladów rewolucji nie widać, a Kijów w porównaniu do naszych wyjazdów z ubiegłych lat wydaje się miastem lekko przygaszonym.
Ponieważ bezpieczeństwo uczestników wyprawy jest priorytetem, cały czas trzymamy rękę na pulsie, a nasz ukraiński przewodnik na bieżąco relacjonuje nam to co się dzieje na Ukrainie.

Autokar wynajmujemy z NCBJ w Świerku, który ma liczną flotę autobusów. Ich autokary są na bieżąco wykorzystywane do wykonywania transportu dla Narodowego Centrum Badań Jądrowych, a także wynajmowane do obsługi wyjazdów krajowych i zagranicznych. Wszystkie autobusy są w bardzo dobrym stanie technicznym.

Jadą z nami doświadczeni stażem kierowcy, którym ukraińskie realia drogowe są znane (od samego początku jeździmy razem). Możecie być pewni bezpieczeństwa naszej podróży.

3. Program wyprawyUWAGA! 
Trudno jest wpisać w plan wszystkie miejsca, które chcemy zobaczyć. 
W Prypeci uczestnicy otrzymują od nas mapy miasta i eksplorują to co chcą.
Jeżeli nie wymaga tego od nas sytuacja, nie zmuszamy nikogo do chodzenia w grupie.

Inni organizatorzy dają swoim wyjazdom dziwne nazwy sugerujące niesamowitość np. Extreme, Hardcore, Max etc. W rzeczywistości, uczestnicy tych wyjazdów widzą tylko tyle, na ile pozwoli im opiekun, a często chodzą prawię za rękę od budynku do budynku.
U nas kto chce, chodzi z doświadczonymi przewodnikami. 
Kto chce, zwykle chodzi sam.

Punkty programu poza Prypecią mogą ulec przesunięciu lub zmianom tak, aby jak najwięcej czasu spędzić w interesujących grupę miejscach. 
Od uczestników wyprawy zależy gdzie i ile czasu spędzimy.

Więcej czasu przy Oku Moskwy, czy V i VI blok reaktora, zamiast siedzenia w mieście Czarnobyl, które dzisiaj już prawie niczym nie różni się od dowolnego, małego miasteczka w Polsce? Nie ma sprawy. 
Wy decydujecie, ta wyprawa jest dla Was.

Czas oszczędzony w jednym miejscu, poświęcamy na eksplorację w innym miejscu (np. w Prypeci).
 

Dzień 1: 10 marca (sobota) 
22.00 wyjazd z Warszawy (zbiórka pod Muzeum Techniki w PKiN), jedziemy przez Lublin do przejścia granicznego w Dorohusku, możliwość dołączenia do grupy po drodze

Dzień 2: 11 marca (niedziela)
10.00-11.00 dojazd do Kijowa, jeżeli grupa wyrazi chęć, zwiedzanie Muzeum Korupcji - dawna posiadłość prezydenta Janukowycza
16.00-18.00 przyjazd do Sławutycza (wybudowanego po awarii miasteczka pracowników elektrowni w Czarnobylu), zakwaterowanie w hotelu lub domach/mieszkaniach prywatnych (całkowicie oddane do naszej dyspozycji, pokoje 1 lub 2-osobowe), wieczorem czas wolny            

Dzień 3: 12 marca (poniedziałek)  
6.30 śniadanie w restauracji
7.40 odjazd eksterytorialną kolejką pracowniczą z dworca w Sławutyczu w kierunku strefy    
8.30 przyjazd pod budynek elektrowni w Czarnobylu, instruktaż bezpieczeństwa    
9.30-11.00  V i VI blok elektrowni: nieukończony reaktor oraz hala turbin, laboratorium oraz ferma badawcza norek karmionych rybami ze zbiornika wody chłodzącej, nieukończone chłodnie kominowe
11.00 przejazd w kierunku miasteczka Czarnobyl, wysiedlona wioska Lelew i punkt obsługi transportów specjalnych, wioska Kopaczi z przejściowym składowiskiem odpadów, przejście kontroli dozymetrycznej oddzielającej zewnętrzną i wewnętrzną strefę bezwzględnego wysiedlenia
11.20 samodzielna eksploracja wioski Paryszew obok Czarnobyla, przejazd do miasta Czarnobyl, pomnik strażaków poległych w czasie likwidacji awarii, placyk ze sprzętem używanym do usuwania skutków awarii, cerkiew św. Ilii z 1789 r, składowisko barek, eksploracja miasta
12.30 przejazd w głąb strefy, eksploracja wsi Krasno, Ilovnica,  pionierskiego obózu Skazochnyj (w którym po awarii mieszkali likwidatorzy),
15.30 obiad
16.10 swobodna eksploracja anteny oraz kompleksu budynków Czarnobyl-2 "Oko Moskwy", kolacja w stołówce pracowników elektrowni
20.40 wyjazd kolejką pracowniczą do Sławutycza            
21.30 przyjazd do Sławutycza, czas wolny

Dzień 4: 13 marca (wtorek)                                                     
6.30 śniadanie w restauracji  
7.40 wyjazd kolejką pracowniczą w kierunku strefy              
8.30 przyjazd pod elektrownię, przejazd autobusem do miasta Prypeć         
8.50 eksploracja Prypeci, obiad i kolacja w stołówce pracowników elektrowni
20.40 wyjazd kolejką pracowniczą do Sławutycza            
21.30 przyjazd do Sławutycza, czas wolny 

Dzień 5: 14 marca (środa)                
6.30 śniadanie w restauracji 
7.40 wyjazd kolejką pracowniczą w kierunku strefy             
8.30 przyjazd pod elektrownię
8.50 eksploracja odległych zakątków Zony: Tłusty Las, Reczyca, Stare Szepeliczi, Ladyzyczne, Teremsi, Krasne, Czapajewka. Kolacja w stołówce pracowników elektrowni.   
20.40 wyjazd kolejką pracowniczą do Sławutycza            
21.30 przyjazd do Sławutycza, czas wolny

Dzień 6: 15 marca (czwartek)                 
6.30 śniadanie w restauracji  
7.40 wyjazd kolejką pracowniczą w kierunku strefy              
8.30 przyjazd pod elektrownię                      
8.50 eksploracja odległych zakątków Zony (ciąg dalszy): Tłusty Las, Reczyca, Stare Szepeliczi, Ladyzyczne, Teremsi, Krasne, Czapajewka. Kolacja w stołówce pracowników elektrowni.
20.40 wyjazd kolejką pracowniczą do Sławutycza            
21.30 przyjazd do Sławutycza, czas wolny

Dzień 7: 16 marca (piątek) 
6.30 śniadanie w restauracji   
7.40 wyjazd kolejką pracowniczą w kierunku strefy              
8.30 przyjazd pod elektrownię
9:00-11:00 wejście do wnętrza Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej, przebranie w odzież ochronną, "złoty korytarz", sterownia bloku reaktora nr 1, główna rozdzielnia mocy elektrowni, pomieszczenie kontroli dozymetrycznej nowego sarkofagu, memoriał  Walerija  Chodimczuka, który zginął podczas awarii, a jego ciała nigdy nie odnaleziono, budowa nowego sarkofagu - Arki  (wejście do wnętrza elektrowni jest możliwe i nie trzeba za to dodatkowo płacić)
12.00 eksploracja Prypeci, w międzyczasie obiad w stołówce pracowników elektrowni
17.05 wyjazd kolejką pracowniczą do Sławutycza           
17.50 przyjazd do Sławutycza, czas wolny            
20.00 kolacja w chacie "Guta" (starej ukraińskiej karczmie), czas wolny            

Dzień 8: 17 marca (sobota)             
9.00 śniadanie w restauracji  
10.00 historia awarii opowiedziana przez jej uczestnika przy pomniku ofiar katastrofy w Czarnobylu 
~10.30 wyjazd w kierunku Kijowa             
13.00-14.00 przyjazd do Kijowa, zakwaterowanie w hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra (pokoje 2-osobowe z łazienkami), czas wolny             

Dzień 9: 18 marca (niedziela)              
7.00-10.00 śniadanie w hotelu, opuszczenie pokoi, zwiedzanie Kijowa na własną rękę lub w zorganizowanej grupie: Majdan, Peczarska Ławra, Muzeum Wojny Ojczyźnianej, Muzeum Lotnictwa
ok. 16.00-17.00 wyjazd w kierunku Warszawy             

Dzień 10: 19 marca (poniedziałek)               
ok. 6.00-7.00 przyjazd pod Salę Kongresową w PKiN, zakończenie wyprawy                                              

Naszym przewodnikiem po Strefie wykluczenia jest Sergei Wiktorowicz Akulinin, były operator turbiny reaktora nr 2 w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej - uczestnik akcji likwidacji awariiOstatni przewodnik, który jest związany z ZONĄ historią swojego życia, a nie zatrudniony tam w ostatnich latach do obsługi turystów.
Przeczytaj o nim tutaj.          

Przejazd Polska-Ukraina-Polska komfortowym autokarem. 
Wewnątrz strefy wykluczenia, autobus pracowników Zony przeznaczony wyłącznie do naszej dyspozycji. 
           

4. Cena wyjazdu: 2590 PLN


W cenie wszystko:

- niezbędne zezwolenia na wstęp oraz dodatkowe ubezpieczenie w Strefie wykluczenia
- ubezpieczenie całej wyprawy (KL 25 tys. euro, NNW 2,5 tys. euro)
- transport komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu lub mieszkaniach prywatnych 
- wyżywienie: 3 posiłki dziennie (godziny wymienione w programie)

BRAK innych opłat.  
Dodatkowe pieniądze potrzebne wyłącznie na osobiste wydatki w czasie wolnym.

Podczas przejazdu Polska-Ukraina-Polska oraz indywidualnego zwiedzania Kijowa, posiłki we własnym zakresie. Solidny obiad to odpowiednik ok. 10-15 złotych w hrywnach, a pozostałe ceny są porównywalne do tych w Polsce.

Płatności:               
Wszystkie informacje dotyczące płatności otrzymasz po zarejestrowaniu się na wyprawę.
Zapisać się możesz tutaj.
W indywidualnej korespondencji informujemy o terminach płatności zaliczki oraz całej kwoty. Szczegółowe informacje oraz dane konta do przelewu zostaną wysyłamy po zweryfikowaniu, że zapisana osoba faktycznie istnieje i chce jechać, a nie jest to tylko puste zgłoszenie (niestety, zdarzają się takie przypadki).         

PAMIĘTAJ!!!

Jeżeli z jakiegoś powodu wyjazd nie dojdzie do skutku, zawsze zwracamy wszystkie wpłacone pieniądze!
Nie zmuszamy Cię do wyjazdu z nami w innym terminie.
                                                                                  

5. Warunki* wiek > 18 lat (chcielibyśmy zabrać młodszych fascynatów awarią w Czarnobylu, ale pełnoletność jest bezwzględnym wymogiem strony ukraińskiej)              
* paszport, którego ważność upływa nie wcześniej, niż 3 miesiące po dacie naszego wyjazdu na Ukrainę

W całej strefie możliwość robienia zdjęć (poza drobnymi ograniczeniami wobec niektórych, chronionych obiektów przy elektrowni oraz pracowników strefy wykluczenia).   
Uczestnicy otrzymują mapy osiedla Prypeć i miasta Sławutycz.            

Przeczytaj "Pytania i odpowiedzi", a jeżeli jeszcze masz jakieś wątpliwości, nie zawahaj się skorzystać z zakładki "Kontakt". Podstrona "Pytania i odpowiedzi" będzie w miarę możliwości rozbudowywana.            

Wyjazd z nami oznacza akceptację naszego Regulaminu.   
Podpisane Regulaminy zostaną zebrane w autokarze w dniu wyjazdu. 
Mailing Aby otrzymywać informacje o nowościach podaj adres email: 

StrefaZero.org © 2008-2015
Hosting: Hostname.pl