Teraz jest 28 mar 2024 11:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
28 października 2011 roku przeprowadzono test generatora E-cat
o mocy 1MW opartego na zimnej fuzji niklu z wodorem. Test w trybie samo-podtrzymania trwał 5 i pół godziny. Wytworzono w tym czasie ... 2635 kWh w postaci ciepła. To jest koniec ery gazu,ropy,wiatraków oraz zwykłych elektrowni atomowych wykorzystujących uran a także węglowych.
Test przeprowadzono w obecności ekspertów klienta który kupił ten generator za 2 mln $

Szczypta informacji naukowych.
Do tej fuzji potrzebny jest izotop niklu zawierający 28 protonów i 34 neutrony czyli (62)Ni. Po przyłączeniu jednego protonu (i elektronu) wodoru powstaje izotop miedzi zawierający 29 protonów i 34 neutrony czyli (63)Cu. Oba izotopy są stabilne. Izotop (62)Ni stanowi prawie 4% niklu występującego na Ziemi. Związki niklu należą do dosyć rozpowszechnionych w przyrodzie. Skorupa ziemska zawiera 0,016% niklu. Nikiel ma szczególną właściwość - absorbuje wodór. Jedna część objętościowa rozdrobnionego niklu potrafi wchłonąć aż 19 części wodoru. To powoduje, że atomy wodoru są gęsto upakowane pomiędzy atomami niklu. W wyższej temperaturze atomy wodoru i niklu w wyniku drgań zderzają sie z sobą - gdy zderzenie jest wystarczająco silne następuje fuzja.
Energia wytwarza się zgodnie ze znanym wzorem E=mc2. Wartość 'm' to ubytek masy jaki następuje w wyniku fuzji. Suma mas atomu niklu i atomu wodoru jest odrobinę większa od masy atomu miedzi.

E-cat'y już w tym roku trafią pod strzechy.
Aktualnie prowadzone są badania aby generatory o mocy 10 kW dostosowanej do ogrzewania domów i ciepłej wody uzyskały certyfikaty bezpieczeństwa europejskiego. Równolegle trwają przygotowania do produkcji w ilości 1 miliona rocznie. Całkowicie zautomatyzowane linie produkcyjne powstają w USA oraz produkujące na rynek europejski w Szwecji. W Szwecji produkcję przygotowuje firma Hydro Fusion. Jesienią 2012 roku pierwsze generatory ciepła do użytku domowego mają się pokazać w sprzedaży w cenie 4 tys. euro. To ma być cena początkowa, ktora po rozwinięciu produkcji ma spaść do 1 tys. euro. Roczny koszt eksploatacji (wymiana 100g niklu wzbogaconego o izotop (62)Ni) to 100 euro.
<a>To obniży koszty ogrzewania domów dziesięciokrotnie !</a>

To nie fantastyka.
To się dzieje naprawdę.
Twórca e-cat liczy tylko na przychody ze sprzedaży działających urządzeń.
Więcej informacji w Internecie po wpisaniu do wyszukiwarki : e-cat andrea rossi


15 sty 2012 09:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
Brzmi to za pięknie, żeby było możliwe. Moim zdaniem na pewno aż tak to nie będzie popularne i opłacalne cenowo żeby przyjęło się tak licznie w pierwszych latach (dziesiątkach lat).
Po drugie - dlaczego oznacza to "Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej"? Przecież zawsze lepiej jest być zabezpieczonym innymi źródłami energii, gdyby te pierwsze zawiodły.
Po trzecie - gdzie Twoja filozofia, żebyśmy inwestowali w swoje technologie, a nie w te które "zgniły zachód" chce nam odsprzedać?

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


15 sty 2012 10:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
Właśnie trzeba takie technologie rozwijać , na nie wydawać pieniądze - to jest przyszłość . Ps. Wiesz ile kosztował 1 komputer? też mówili że się to nie przyda do niczego ;)

Wiesz czym grozi ta technologia? Upadkiem obecnego porządku świata - kto o zdrowych zmysłach będzie kopał węgiel , wydobywał rope czy gaz jak można mieć energie prawie za darmo? Ile firm i państw by upadło .

Idąc Twoim rozumowaniem powinienem w domu oprócz narzędzi metalowych posiaać jeszcze narzędzia z epoki kamienia łupanego - no bo lepiej mieć inne źródło gdyby te metalowe zawiodły .


Ostatnio edytowano 15 sty 2012 10:47 przez darekpt, łącznie edytowano 1 raz

15 sty 2012 10:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
darekpt napisał(a):
Idąc Twoim rozumowaniem powinienem w domu oprócz narzędzi metalowych posiaać jeszcze narzędzia z epoki kamienia łupanego - no bo lepiej mieć dwa inne źródła .


Nie - zamiast śrubokrętu elektrycznego mieć jeszcze tradycyjny.

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


15 sty 2012 10:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
i zamiast kalkulatora liczydło


15 sty 2012 10:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
darekpt napisał(a):
i zamiast kalkulatora liczydło

Zamiast kalkulatora - kartka i długopis.

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


15 sty 2012 11:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
wiesz co , brak mi słów na odpowiadanie Tobie .


15 sty 2012 11:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
darekpt napisał(a):
wiesz co , brak mi słów na odpowiadanie Tobie .

Po prostu pokazuje, że argumenty twoje można łatwo odeprzeć, oraz co mam na myśli mówiąc "Przecież zawsze lepiej jest być zabezpieczonym innymi źródłami energii, gdyby te pierwsze zawiodły". Tylko tyle

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


15 sty 2012 11:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
dopiero teraz wszedłem na Twój profil i widze że ty masz 17 lat .


nie wypowiadaj się dziecko w tematach o których nie masz pojęcia
BLADEGO


A twoje posty są na poziomie obligacji Grecji , Twoje argumenty to dno , ja o zimnej fuzji a ty mi o śrubowkrętach , ja o energetyce węglowej ty o ziemniakach . Na temat atomu wiesz tyle co na forum Stalkera . Zachowujesz się podobnie jak ta osoba co pisała że jak miała 18 lat to protestowała przecie Żarnowcu a tak naprawe nie wiedziała nic , teraz Ty tak chwalisz energetyke atomową a nie wiesz na jej temat nic , ba wiesz porównujesz ją do mięska .

Więc sorry ale zamaist na wagarach siedz na lekcjach


NARA


15 sty 2012 12:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
darekpt napisał(a):
dopiero teraz wszedłem na Twój profil i widze że ty masz 17 lat .


nie wypowiadaj się dziecko w tematach o których nie masz pojęcia
BLADEGO


A twoje posty są na poziomie obligacji Grecji , Twoje argumenty to dno , ja o zimnej fuzji a ty mi o śrubowkrętach , ja o energetyce węglowej ty o ziemniakach . Na temat atomu wiesz tyle co na forum Stalkera . Zachowujesz się podobnie jak ta osoba co pisała że jak miała 18 lat to protestowała przecie Żarnowcu a tak naprawe nie wiedziała nic , teraz Ty tak chwalisz energetyke atomową a nie wiesz na jej temat nic , ba wiesz porównujesz ją do mięska .


Więc sorry ale zamaist na wagarach siedz na lekcjach


NARA

O człowieku, jeżeli wg. ciebie to wiek jest jedynym wyznacznikiem wiedzy to coś tu jest nie tak. I proszę cie, nie wkładaj w moje usta słów, których nigdy na tym forum nie wypowiedziałem ("ty o ziemniakach","porównujesz ją do mięska"). "Na temat atomu wiesz tyle co na forum Stalkera" - To są podłe zarzuty, nie wiem co mające na celu, co więcej nigdy na takim forum zarejestrowany nie byłem, ani być nie będę.
P.S. Co do wieku mam 18 lat a nie 17 jak mówisz, ale mniejsza z tym

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


15 sty 2012 12:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL