Teraz jest 29 mar 2024 10:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Bezpieczeństwo EA 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 09:33
Posty: 87
Post Re: Bezpieczeństwo EA
Moim zdaniem, każdy z was ma trochę racji. Ja stoję po środku więc jestem w sytuacji komfortowej :P


10 gru 2012 16:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2011 15:56
Posty: 176
Lokalizacja: Sosnowiec/Prypeć
Post Re: Bezpieczeństwo EA
Kaaarol napisał(a):
Bo problemem jest to, że niektórzy "brak danych" równoważą z liczbą "0" i wtedy się robi syf na różnych wykresach.

Co do Majkela - nie mówię ci że masz się z nami zgadzać, ale przynajmniej przeszukaj forum żeby znaleźć dane na których opieramy swoje argumenty.


Kolega Majkel sensownego argumentu przeciw EJ nie przedstawił ani jednego. Twierdzi że swoją wiedzę opiera na faktach ale założę się że nie zna nawet historii awarii w Czarnobylu....Dlatego też twierdzę iż kolega Majkel opiera swoją wiedzę na Faktach TVN i nie ma sensu z nim polemizować na ten temat bo on i tak wie lepiej.
Zakończmy już ten temat no chyba że Majkel przedstawi w końcu jakieś konkrety.


10 gru 2012 17:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 02 gru 2012 23:10
Posty: 22
Post Re: Bezpieczeństwo EA
tak sobie to tłumacz. skoro inaczej nie potrafisz. argumentów podałem wiele, ale skoro do twojego pustego orzeszka nie dociera, nic na to nie poradzę.

Fakty za zwyczaj są proste, niestety świetnie nadają się do naginania.


10 gru 2012 18:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2011 23:27
Posty: 547
Lokalizacja: KrK
Post Re: Bezpieczeństwo EA
Ale proszę podaj je tutaj, bo "w wyniku katastrofy w Czarnobylu zmarły setki tysięcy ludzi" to chyba rzeczowy argument poparty danymi nie jest.

_________________
Czy wszyscy z tyłu są?


10 gru 2012 19:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Bezpieczeństwo EA
Majkel0030 napisał(a):
tak sobie to tłumacz. skoro inaczej nie potrafisz. argumentów podałem wiele, ale skoro do twojego pustego orzeszka nie dociera, nic na to nie poradzę.

Fakty za zwyczaj są proste, niestety świetnie nadają się do naginania.

Czyli uważasz, że dziesiątki (może i setki) osób na tym forum w tym te najbardziej kompetentne mają "pusty orzeszek" i naginają proste fakty. Śmiałe oskarżenie.

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


10 gru 2012 19:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2011 15:04
Posty: 1042
Lokalizacja: Serce umierającej gwiazdy
Post Re: Bezpieczeństwo EA
Panowie bez nerwów :)
Argument- kontrargument i tak dalej, tak więc dopóki nie padnie jakiś zarzut, to zbędnie nie komentujmy i nie kłóćmy się.

_________________
Dawne konto: predatoraf :P Data rejestracji: Któryś tam kwiecień 2009
http://wyprawyleona.pl


10 gru 2012 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 mar 2011 21:35
Posty: 375
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Bezpieczeństwo EA
Ja dodam tyle od siebie, że każdy ma prawo do swojej oceny i nikt mu tego nie zabroni, ale na swoim przykładzie wiem, że temat Czarnobyla i energii atomowej był mi do jakiegoś czasu zupełnie obcy. W technikum pani opowiadała nam na fizyce jak to się mniej więcej stało i że rosną tam półmetrowe grzyby i zmutowane zwierzęta ( serio :) ), a ja wyobrażałem sobie to miejsce jak z najgorszych horrorów.
Nie uważałem się wtedy za przeciwnika atomu, bo nie rozpatrywałem wtedy jeszcze tego w takich aspektach, ale wiedziałem, że ''coś tu nie gra'', i postanowiłem przyjrzeć się bliżej tematowi, a moja ciekawość zaprowadziła mnie właśnie na to forum. No i dowiedziałem się w końcu jak to naprawdę było ''od kuchni''.
I zgadzam się z większością osób na tym forum i również wiem z własnego doświadczenia, że zdecydowana większość przeciwników EA nie ma konkretnych argumentów ''przeciw''. Dla nich kolejna elektrownia atomowa = kolejne ryzyko awarii = kolejny Czarnobyl, Fukushima itd. A my nie jesteśmy przecież jakimiś kamikaze, ludźmi podejmującymi świadome ryzyko, narażającymi przyszłe pokolenia tylko dlatego, że jesteśmy ''za''. I mamy na to konkretne argumenty, które są jasne i oczywiste.

_________________
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=K1I-Z85IKLQ
Pripyat 2011 - strefa zero


10 gru 2012 22:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Bezpieczeństwo EA
Do tego jesteśmy zwykłymi ludźmi, takimi jak Majkel i naprawdę z nikim nie współpracujemy ;) Przecież chyba tylu ludzi na raz nie oszukiwałoby się wzajemnie tylko po to żeby udowodnić nieprawdziwą tezę. Od lat tutaj siedzimy i nawzajem poznajemy nowe fakty, ciekawostki dot. katastrofy w Czarnobylu, elektrowni jądrowych oraz fizyki jądrowej, a nawet elektroniki (pozdrowienia dla działu Dozymetry) ;) Jedni wiedzą, więcej, drudzy mniej i tutaj ta wiedza jest przekazywana.
Ja nie pamiętam, żebym kiedykolwiek był przeciwnikiem atomu (w sensie, przed zainteresowaniem się tym tematem), ale zawsze starałem się udowodnić i potwierdzić faktami wszystkie za i przeciw, i dążyłem do tego żeby mieć pełną wiedzę na dany temat. Dalej jak czegoś nie wiem to przeszukuje forum, a jak nie ma to pytam i przeważnie uzyskuję satysfakcjonującą odpowiedź, więc uwierz Majkel - nie jesteśmy gronem wzajemnej adoracji, siejącym plotki ;)

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


10 gru 2012 23:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2011 15:56
Posty: 176
Lokalizacja: Sosnowiec/Prypeć
Post Re: Bezpieczeństwo EA
Majkel0030 napisał(a):
tak sobie to tłumacz. skoro inaczej nie potrafisz. argumentów podałem wiele, ale skoro do twojego pustego orzeszka nie dociera, nic na to nie poradzę.

Fakty za zwyczaj są proste, niestety świetnie nadają się do naginania.


Argumentem jest to że swoją wiedzę opierasz na faktach?? JAKICH FAKTACH?? Czy aż tak trudne jest podanie jakiejś 'bibliografii'? Wiesz w ogóle co to jest bibliografia? SKĄD CZERPIESZ SWOJĄ WIEDZĘ MĄDRY CZŁOWIEKU?????????????????????????? PODAJ ŹRÓDŁA SWOJEJ WIEDZY!!!!!!!!!!!!!!!!Nie podasz źródeł - nie mamy o czym gadać :-/ Prościej już nie da się wytłumaczyć!!!Ręce opadają z takimi ludźmi....


11 gru 2012 08:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 02 gru 2012 23:10
Posty: 22
Post Re: Bezpieczeństwo EA
staszeka napisał(a):
Czyli uważasz, że dziesiątki (może i setki) osób na tym forum w tym te najbardziej kompetentne mają "pusty orzeszek" i naginają proste fakty. Śmiałe oskarżenie.


Nie setki lecz kilka osób pisze w tym temacie, pozostałi prawdopodobnie mają inne zdanie lub nie chcą zaśmiecać forum. Ja tylko napisałem jaka jest moja opinia na ten temat, odrazu zotałem zaatakowany przez kilka osób. Widać że na tym forum można stać po jednej stronie barykady a jak ktoś ma inne zdanie to dowidzienia.

Mikuś, ty się tak nie spinaj bo ci żyłka pęknie.

ps. o orzeszku pisałem do konkretnej osoby :>

/.


11 gru 2012 15:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL