Teraz jest 28 mar 2024 20:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ludność Prypeci 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26 lis 2012 11:59
Posty: 14
Post Ludność Prypeci
od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewne pytanie. Różne źródła podają, że z powodu katastrofy w Czarnobylu ewakuowanych zostało około 50 tyś osób. Biorąc pod uwagę, że Pyrpeć zazwyczaj zamieszkiwały młode małżeństwa można "uśrednić", że każde z nich miało jednio bądź dwójkę dzieci. Wyczytałem też, że zazwyczaj jedna osoba z rodziny pracowała w EA co daje nam 12,5 tyś (przy 4-osobowej rodzinie) pracowników. Czy jest możliwe by elektrownie obsługiwało aż tylu ludzi?? średnio na zmianę roboczą wychodzi ponad 4 tyś ludzi, nie wydaje mi się, żeby to było prawdopodobne. macie jakieś informacje na ten temat??


18 gru 2012 12:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Ludność Prypeci
A miasto to samo działało? W sklepach, kinach, na poczcie i w innych budynkach użyteczności publicznej też ktoś musiał przecież pracować. Wszystkie służby komunalne itd też pewnie najłatwiej było zeby mieszkały w Prypeci

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


18 gru 2012 13:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 lis 2012 11:59
Posty: 14
Post Re: Ludność Prypeci
wg mnie całe utrzymanie miasta, o którym piszesz to nieduży procent z tych 50 tyś osób.


18 gru 2012 13:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2011 15:56
Posty: 176
Lokalizacja: Sosnowiec/Prypeć
Post Re: Ludność Prypeci
koseiinoue napisał(a):
wg mnie całe utrzymanie miasta, o którym piszesz to nieduży procent z tych 50 tyś osób.


Służba zdrowia, sklepy, poczta, hotel, dom kultury, liczne szkoły i przedszkola, milicja, straż pożarna, urząd miasta, kino, kawiarnie, basen, laboratorium, Jupiter, szkoła muzyczna, wesołe miasteczko i wiele innych.... To chyba jednak duży procent....


18 gru 2012 14:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2011 15:04
Posty: 1042
Lokalizacja: Serce umierającej gwiazdy
Post Re: Ludność Prypeci
Tak jak piszą koledzy, Ci wszyscy ludzie nie pracowali bezpośrednio w EJ, tylko w innych dziedzinach, których było sporo, bo Prypeć był jednym z najszybciej rozwijających się miast!

_________________
Dawne konto: predatoraf :P Data rejestracji: Któryś tam kwiecień 2009
http://wyprawyleona.pl


18 gru 2012 15:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 lis 2012 11:59
Posty: 14
Post Re: Ludność Prypeci
mikus86 napisał(a):
koseiinoue napisał(a):
wg mnie całe utrzymanie miasta, o którym piszesz to nieduży procent z tych 50 tyś osób.


Służba zdrowia, sklepy, poczta, hotel, dom kultury, liczne szkoły i przedszkola, milicja, straż pożarna, urząd miasta, kino, kawiarnie, basen, laboratorium, Jupiter, szkoła muzyczna, wesołe miasteczko i wiele innych.... To chyba jednak duży procent....


we wszystkich placówkach, które wymieniłeś pracowały też kobiety (a w niektórych przede wszystkim kobiety), których w obliczeniach nie ujmowałem.


18 gru 2012 17:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: Ludność Prypeci
Prypeć liczyła niecałych 50 tysięcy mieszkańców, tak na prawdę trochę ponad 45 tysięcy, resztę wliczano na zasadzie 'obowiązkowego przekroczenia planów' - przyjezdnych robotników prowadzonych budów, praktykantów technikum energetycznego. W Elektrowni pracowało na 3 zmiany 6 tysięcy osób (niewielu spoza Prypeci), razem z różnymi instytucjami stowarzyszonymi z CzAES - 9 tysięcy (pracownicy firm budujących nowe bloki, itp).

Miasto miało poważnie rozwinięty sektor usług, szkół, przedszkoli, sklepów, itp.


18 gru 2012 17:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2011 23:27
Posty: 547
Lokalizacja: KrK
Post Re: Ludność Prypeci
Pisząc reportaż do gazetki szkolnej i znów przeglądając zdjęcia, skupiłem więcej uwagi na dzienniku szkolnym i go bardziej przeanalizowałem. Żałowałem że nie mam żadnych zdjęć strony z uwagami, stąd moja prośba, czy ktoś ma może większą ilość zdjęć dzienników (na picassie z naszego wyjazdu już szukałem), głównie z tematami lekcji i uwagami dla niegrzecznych uczniów ;)

Z góry dziękuję za pomoc ;)

_________________
Czy wszyscy z tyłu są?


20 sty 2013 17:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013 00:57
Posty: 26
Lokalizacja: Górny Ślunsk
Post Re: Ludność Prypeci
Cos kiedyś w mediach obiło mi się o uszy ,że są plany - powtarzam plany zagospodarowania oraz zasiedlenia z powrotem Prypeci do kilkunastu lat. Moim zdaniem do 20 lat może się coś zmieni w tej kwesti.. Aczkolwiek nigdy nic nie wiadomo co będzie, jak zostanie przykryty już całkowicie reaktor. 8-)


27 lut 2013 23:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Ludność Prypeci
zbyszko napisał(a):
Cos kiedyś w mediach obiło mi się o uszy ,że są plany - powtarzam plany zagospodarowania oraz zasiedlenia z powrotem Prypeci do kilkunastu lat. Moim zdaniem do 20 lat może się coś zmieni w tej kwesti.. Aczkolwiek nigdy nic nie wiadomo co będzie, jak zostanie przykryty już całkowicie reaktor. 8-)

E tam, po co niby - Ukraina jest wielka i miejsc na budowę nowych miast, czy osiedli jest wiele. A Zona niech zostanie rezerwatem czy ichniejszym Parkiem Narodowym.

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


28 lut 2013 00:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL