Teraz jest 28 mar 2024 14:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Praca magisterska nt. ZONY, polecam :) [do pobrania] 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 12 gru 2010 15:09
Posty: 122
Post Praca magisterska nt. ZONY, polecam :) [do pobrania]
Hej :) Zabierałem się za to w nieskończoność ale wreszcie udało się. Dla wszystkich chętnych udostępniam poniżej moją zeszłoroczną pracę magisterską nt. turystyki w Zonie. Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych do czytania :)

Cytuj:
Witam serdecznie,
Nazywam się Patryk Kulla i jestem autorem niniejszej pracy magisterskiej pt. „Turystyka Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Szansa czy przekleństwo regionu?”. Praca została obroniona na ocenę bardzo dobrą w dniu 22.06.2012, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych.
Opracowanie przedkładam Wam drodzy internauci, ponieważ od początku przyświecała mi myśl, by owocem własnej pracy podzielić się z innymi, pozwolić by praca żyła dalej własnym życiem, a nie tylko kurzyła się na mojej domowej półce, czy też w uczelnianym magazynie, jak tysiące innych dokumentów.
Praca napisana została na kierunku Turystyka i Rekreacja Międzynarodowa, co też po części definiuje jej charakter. Główny nacisk położyłem w niej na przybliżenie Czytelnikowi Czarnobylskiej Strefy, jako miejsca niezwykłego, o ogromnym walorze turystycznym. Stąd w pracy znajdziecie, w mojej opinii, solidnie wykonane i możliwie wyczerpujące opisy wielu miejsc i obiektów Zony, a także tematy takie jak rys historyczny czy też geograficzny obszaru, zagadnienia związane z promieniowaniem jonizującym i wiele innych. Wszystko zostało wyszczególnione w spisie treści pracy.
Do kogo skierowana jest ta rozprawa naukowa? Uważam, że do każdej osoby, która interesuje się szeroko pojętym tematem Czarnobyla. Dobra lektura dla tych, którzy chcą do Zony pojechać po raz pierwszy, jak również dla osób, które Zonę zobaczyły już na własne oczy, a chcą poszerzyć zakres własnej wiedzy. Praca koncentruje się na turystycznych aspektach obszaru i stanowi w ten sposób swoisty „Atlas czarnobylskich atrakcji”, które licznie odwiedzają atomowi turyści. Ale to tylko wycinek pracy, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Pracę pisałem skrupulatnie, korzystając z wielu, w mojej opinii, wiarygodnych źródeł. Jednakże zdaję sobie sprawę, że w tekście mogły pojawić się informacje niepełne czy nawet błędne. W mojej intencji nie leży wprowadzanie nikogo w błąd, toteż w wypadku natknięcia się na takowe proszę o kontakt e-mailowy (patryk.kulla@gmail.com).
W pracę włożyłem naprawdę wiele wysiłku i czasu, dlatego proszę byście Państwo uszanowali mój trud. Jeżeli ktoś uznałby, że jej fragmenty nadają się do zacytowania, wykorzystania w innym opracowaniu, to byłbym wielce uradowany. Prosiłbym wówczas naturalnie tylko i aż zarazem, o podanie niniejszej pracy, jako źródła. W sytuacji wykorzystania pracy w innym wymiarze, proszę o kontakt.
Tyle tytułem wstępu. Chciałbym powiedzieć tylko, że będzie mi niezmiernie miło, kiedy każda kolejna osoba zapozna się z tą pracą, czytając choćby kilka jej stron. Będzie to dla mnie sygnał, że pasją można dzielić się także z korzyścią dla innych, a nie tylko dla własnej frajdy.


Pozdrawiam serdecznie
i zachęcam do lektury,

Patryk Kulla


link do pracy ----> http://www.stalker.miastogier.pl/czarnobyl_praca_patryk_kulla.pdf
Kod:
hasło: strefazero


19 mar 2013 21:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:59
Posty: 95
Post Re: Praca magisterska nt. ZONY, polecam :) [do pobrania]
Dziękuję za lekturę. Szacun 8-)


20 mar 2013 08:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Praca magisterska nt. ZONY, polecam :) [do pobrania]
Nie czytałem całego, ale nawet po fragmentach widać, że napisane porządnie i od podstaw wytłumaczone tak by laicy wiedzieli o co biega. Jak stwierdził brat - wreszcie jest ściągawka wielu pożytecznych informacji w jednym miejscu.

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


20 mar 2013 17:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lip 2012 11:17
Posty: 99
Post Re: Praca magisterska nt. ZONY, polecam :) [do pobrania]
Super się czyta

Moje uwagi

1. Czy jesteś pewien że pod reaktor wtłoczono ciekły azot?
2. Nie ma chyba sensu pisać "bezpieczne" zachodnie konstrukcje. Cudzysłów jest zbędny, bo były rzeczywiście bezpieczne w porównaniu z RBMK
3. Hmm... nie wiem czy mam rację, ale jakoś brakuje mi w podziale źródeł promieniowania globalnego opadu po atmosferycznych próbach jądrowych
4. Znów nie jestem pewien ale... transuraniczne? Nie transuranowe?
5. Ta Prypeć a nie ten Prypeć. Mówię o nazwie miasta. Raz piszesz TEN Prypeć a raz TA Prypeć, brak konsekwencji
6. Podpisówka pod Fot.27 nie jest powtórzona dwukrotnie, będąc podpisówką spod Fot. 26???


Oddałeś już pracę? Jeśli nie to ją spokojnie przejrzyj, lub daj komuś do przejrzenia. Jest kilka błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Czasami też, ale podkreślam RZADKO, język jest nieco zbyt "luzacki" jak na pracę mgr.

Świetny opis samej Prypeci i budynków w niej. Robi wrażenie! To chyba najlepszy "przewodnik turystyczny" po tamtych miejscach jaki widziałem! Może powinieneś to jakoś wydać? Serio mówię, to przecież Twoja praca, a mógłbyś na tym zarobić, gdyby to było np. w 2-3 językach.

Uff... do końca jeszcze nie przeczytałem, niedługo zabiorę się za część "wyniki"

EDIT: oddałeś pracę, jest przecież zeszłoroczna... ;)

Ja jak pisałem swój doktorat to czytałem go tyle razy, że w ogóle nie wyłapywałem czasem jakiś idiotycznych literówek. Dopiero przeczytanie po kilku tygodniach i natychmiast wręcz paliło to w oczy :) Zanim oddałem do recenzji to dwie osoby mi to sprawdzały i przebudowywały zdania... a i tak jakieś minimalne błędy są. To normalne jak się bardzo długo nad czymś siedzi. O wiele łatwiej wyłapywać błędy w czyjejś pracy niż w swojej. Ale gratuluję, to chyba pionierska praca! Nie o Egipcie czy Mazurach i przyszłości turystyki w tych rejonach. Tylko coś nowego!

_________________
http://www.czarnobyl1986.info/


20 mar 2013 20:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Praca magisterska nt. ZONY, polecam :) [do pobrania]
macciej napisał(a):
Oddałeś już pracę? Jeśli nie to ją spokojnie przejrzyj, lub daj komuś do przejrzenia. Jest kilka błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Czasami też, ale podkreślam RZADKO, język jest nieco zbyt "luzacki" jak na pracę mgr.


Parafrazujac co napisałeś:
Jeszcze raz na spokojnie przeczytaj co napisał LPKorn3324 w pierwszym poście ;D
Przytoczę:

LPKorn3324 napisał(a):
Praca została obroniona na ocenę bardzo dobrą w dniu 22.06.2012, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych.

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


20 mar 2013 20:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lip 2012 11:17
Posty: 99
Post Re: Praca magisterska nt. ZONY, polecam :) [do pobrania]
Toteż napisałem później że to już zauważyłem

_________________
http://www.czarnobyl1986.info/


20 mar 2013 20:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Praca magisterska nt. ZONY, polecam :) [do pobrania]
macciej napisał(a):
Toteż napisałem później że to już zauważyłem

A to sorry, zacząłem pisać jak było jeszcze bez edita ;D

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


20 mar 2013 21:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lip 2012 11:17
Posty: 99
Post Re: Praca magisterska nt. ZONY, polecam :) [do pobrania]
A i ja jak zobaczyłem tak ciekawą rzecz to zacząłem od przeczytania ponad połowy pracy, na bieżąco wypisywania uwag, potem zamieszczenia posta... i na końcu przeczytałem posta kolegi LPKorn3324 o samej pracy. Dlatego dopisałem EDIT, a nie zmieniałem treści tego co już napisałem, żeby nie dochodziło do jakiś przekłamań.

Uważam, że kolega LPKorn3324 wykonał kawał porządnej, nowatorskiej pracy. A to kto był organizatorem jego pobytu w Strefie to widać choćby po zdjęciach :) Żałuję że tak późno dowiedziałem się o działalności S0 i nie byłem na ich wyjeździe 2-3 lata temu

_________________
http://www.czarnobyl1986.info/


20 mar 2013 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 gru 2010 15:09
Posty: 122
Post Re: Praca magisterska nt. ZONY, polecam :) [do pobrania]
Dzięki za odzew, tak jak napisałem we wstępie wstępu ;) - im więcej osób choć spojrzy na pracę tym bardziej się cieszę, że oprócz odbębnienia wymogu napisania czegoś na tego mgr-a ktoś ma z tego jeszcze pożytek.

macciej - pkt 1 i 4 - korzystałem przy tych tematach głównie, z tego co pamiętam z Pachockiego i Strupczewskiego, także mniemam, iż pisownia jak i informacje są poprawne :). Pkt 3 - mogło by być ... tak ja wiele innych elementów. Tutaj chciałbym coś nadmienić. Pracę starałem się napisać wyważoną pod kątem mojego kierunku. Tematy "techniczne" stricte związane z przemysłem jądrowym i nauką o nim traktującą starałem się ledwie nakreślić, ponieważ informacje te odbiegały by znacząco od celu mojej pracy.
Pkt 6 - wiem o tym :) ot taki błąd, który zawsze zapominam poprawić, a wczoraj nie chciałem już na szybko poprawiać tego bo coś się formatowanie sypało.

////

Tak w Zonie byłem ze Strefą-zero. Zresztą info o tym jest we wielu wątkach na tym forum.
Co do błędów ort to będę wdzięczny za info jakie, ponieważ myślałem, że nie ma już żadnego takowego :). Co do luzackiego stylu to ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Musiałbym poprosić o jakiś przykład.


20 mar 2013 21:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2011 23:27
Posty: 547
Lokalizacja: KrK
Post Re: Praca magisterska nt. ZONY, polecam :) [do pobrania]
Fajna praca, można powiedzieć streszczenie wszystkich ważniejszych informacji które są na forum. Fajnie sobie poczytać ładnie ułożone informacje, którymi się interesuje i dodatkowo zobaczyć kilka statystyk i nowych ciekawostek :)

_________________
Czy wszyscy z tyłu są?


23 mar 2013 16:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL