Teraz jest 18 kwi 2024 06:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Gdzie poczytac? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Gdzie poczytac?
cała prawda o Czarnobylu:

http://www.youtube.com/watch?v=3pLfLBaOFYw

;)


01 wrz 2013 09:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2013 07:53
Posty: 156
Post Re: Gdzie poczytac?
:shock: Bitch, please...
BTW, wiele "dokumentów", na które się natknęłam na YT wydaje się być robionych przez tych samych twórców :P
Ale pytanie o względnie obiektywne filmy, to już nie w tym wątku. ;)

_________________
http://in-dust-real.pl/


01 wrz 2013 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 06:01
Posty: 289
Post Re: Gdzie poczytac?
Odkopię nieco temat, warto inwestować w ten Zapis faktów Reada?
Obejrzałem sporo dokumentów, w którym każdy dramatyzował w nieco inny sposób, przeczytałem Piołunowy las, Czarnobyl Baby, tłumaczenie książki Diatłowa, przetłumaczony na nasze pdf Kostina i w sumie z tych wszystkich źródeł nic ciekawego nie wynika. Natomiast Upiory Czarnobyla to już w ogóle jakieś science-fiction :) Aa, jeszcze czytałem pdfa bodajże Krzyk Czarnobyla, też nic specjalnego, zajrzałem również do Siwińskiego z 89'

Jedyne co mi chyba zostało to dorwać za kilkadziesiąt zł Zapis faktów w antykwariacie?


30 lis 2013 02:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: Gdzie poczytac?
Read opiera swoją książkę podobnie jak W.Siwiński w dużej mierze na 'ustaleniach' procesu, o którym dziś wiadomo, że obiektywnością nie grzeszył i z faktami niewiele miał wspólnego. Dlatego szału nie ma, szczególnie za dziś żądaną cenę (oryginalnie kosztowała 24 zł). Na plus można zaliczyć, że Read przedstawia szereg ciekawych informacji, nigdzie indziej nie spotykanych w powielanych do znudzenia źródłach.


30 lis 2013 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 13 lis 2013 16:58
Posty: 18
Post Re: Gdzie poczytac?
Książkę Read'a mam i przeczytałem bodajże ze 3 razy, chyba w tym jeden raz nawet przed wyjazdem. Oczywiście jest to wersja wybuchu, ale można natknąć się na wiele ciekawostek. Read przeprowadzał wywiady z wieloma ludźmi, których już na tym świecie nie ma i chociażby z tego punktu widzenia warto się zapoznać. Po drugie mamy tu cały rys historyczny powstawania "radzieckiej epoki jądrowej" zaczynając od Kurczatowa przez Obnińsk i tak dalej, opis socjalistycznego systemu i jego niekonsekwencji co miało wpływ również na osobę Diatłowa. Inna sprawa czy warto płacić kilkadziesiąt złotych za tych parę dodatkowych informacji. Chociaż co ja mówię na pasji się nie oszczędza hehe ;) .


30 lis 2013 13:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2011 23:27
Posty: 547
Lokalizacja: KrK
Post Re: Gdzie poczytac?
http://krainaksiazek.pl/The-Legacy-of-C ... 08143.html

A czytał ktoś to?

_________________
Czy wszyscy z tyłu są?


01 gru 2013 02:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 06:01
Posty: 289
Post Re: Gdzie poczytac?
To chyba się szarpnę na tego Reada, ale na pewno nie po cenach z allegro :)
Nic innego już nie zostało, a pełno bzdur i normalnie jakichś kosmosów jest w tych nowszych źródłach "badawczych". Przyrodnicy i eksperci jądrowi naraz, przynajmniej takich udają, wiadomo chyba do jakiej książki piję.


02 gru 2013 13:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2011 15:56
Posty: 176
Lokalizacja: Sosnowiec/Prypeć
Post Re: Gdzie poczytac?
rangiz napisał(a):
To chyba się szarpnę na tego Reada, ale na pewno nie po cenach z allegro :)
Nic innego już nie zostało, a pełno bzdur i normalnie jakichś kosmosów jest w tych nowszych źródłach "badawczych". Przyrodnicy i eksperci jądrowi naraz, przynajmniej takich udają, wiadomo chyba do jakiej książki piję.

Jak ja piję to tylko Khortytsę Platinum ;)


02 gru 2013 15:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL