Strefazero.org
https://strefazero.org/forum/

Napromieniowani - Czyli o Czarnobylu i innych miejscach
https://strefazero.org/forum/viewtopic.php?f=3&t=1204
Strona 1 z 1

Autor:  Len [ 22 gru 2013 02:28 ]
Tytuł:  Napromieniowani - Czyli o Czarnobylu i innych miejscach

Obrazek

www.facebook.com/Napromieniowani

Niedawno wystartowałem na Facebooku z nową stroną poświęconą zagadnieniom czarnobylskiej strefy wykluczenia oraz innym opuszczonym miejscom. Póki co, skupiamy się na Prypeci i okolicach, jednak docelowo znajdą się tam informacje i zdjęcia o naprawdę wielu innych, ciekawych miejscach (jak chociażby Fukushima czy polskie Pstrąże). W dalszej kolejności będą pojawiać się informacje o urządzeniach dozymetrycznych, raporty z wypraw czy historie ludzi. A wszystko to wstępem do utworzenia strony, która ma stanowić swoistą bazę wiedzy na temat miejsc, których nasze dzieci mogą już nie zobaczyć (wbrew nazwie, nie będą to wyłącznie miejsca skażone radioaktywnie).
_______________________

Jaka jest idea Napromieniowanych? Aktualnie stronę na Facebooku lubi około 1130 osób (miesiąc temu było to o tysiąc mniej), także profil rozwija się w bardzo szybkim tempie. Co więcej, nie są to puste "lajki": czynny udział w dyskusjach bierze ponad 50% osób, które polubiły profil zaś same posty są czytane przez większą liczbę osób niż aktualnie lubi profil.

Jednak profil na Facebooku jest dopiero wstępem do stworzenia dużego portalu zajmującego się tematyką Czarnobyla, Prypeci oraz całej strefy, Fukushimy i innych miejsc skażonych czy opuszczonych, często w tragicznych okolicznościach. Nie zabraknie też miejsca na szczegółowe informacje o dozymetrach i testy.

Strona ma być w zamyśle centrum informacji: rzetelnym i sprawdzonym. Czyli bez bzdur nt Czarnobyla od których roi się w internecie. Ma być też czytelnie a całość łatwo dostępna, bo choć w internecie są ciekawe miejsca do czerpania wiedzy, to niestety zwykle informacje są gdzieś głęboko zakopane.

W każdym razie, wszystkim zainteresowanym polecam polubić profil na Facebooku, a z pewnością nic Was nie ominie. Szczególnie polecam zajrzeć do galerii zdjęć "Prypeć kiedyś", gdzie znajdziecie kilkadziesiąt unikalnych fotek Prypeci sprzed ewakuacji: http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 019e88a9ab

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/