Teraz jest 28 mar 2024 18:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2973 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292 ... 298  Następna strona
 Znalazłeś Coś Ciekawego w Sieci - Podziel się z Innymi 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2008 09:32
Posty: 78
Post Re: Znalazłeś Coś Ciekawego w Sieci - Podziel się z Innymi
lena napisał(a):
obejrzałam to dzisiaj - inne jego filmy są ciekawe i je cenię, szczególnie te ze wschodu, ale w tym przypadku trochę przesadził z tym swoim poczuciem wyższości nad nędznymi typowymi turystami. "ależ Ci turyści są okropni - ale nie ja, ja jestem wrażliwy, a reszta to bezrefleksyjny plebs". niezbyt się natomiast przyłożył do części merytorycznej.


Ja po obejrzeniu jego filmów o Białorusi zapragnąłem przeprowadzić się z Anglii właśnie tam, ale małżonki przekonać nie mogę.


01 paź 2018 15:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 03 lut 2016 16:49
Posty: 72
Post Re: Znalazłeś Coś Ciekawego w Sieci - Podziel się z Innymi
mialam te same odczucia kiedy je niedawno obejrzałam ;)
jeśli miałabym mieszkać w Anglii to wyłącznie na tyle czasu, ile zabrałoby mi zarobienie na jakąś chatkę na Białorusi. a później - żegnaj, zgniły zachodzie! :D

_________________
Łącznie dni w Zonie: 10


01 paź 2018 15:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 03 lut 2016 16:49
Posty: 72
Post Re: Znalazłeś Coś Ciekawego w Sieci - Podziel się z Innymi
staszeka napisał(a):
lena napisał(a):
obejrzałam to dzisiaj - inne jego filmy są ciekawe i je cenię, szczególnie te ze wschodu, ale w tym przypadku trochę przesadził z tym swoim poczuciem wyższości nad nędznymi typowymi turystami. "ależ Ci turyści są okropni - ale nie ja, ja jestem wrażliwy, a reszta to bezrefleksyjny plebs". niezbyt się natomiast przyłożył do części merytorycznej.

Lena - na pewno oglądałaś nasz film? Przecież my z Irydiusem też jesteśmy czarnobylskimi turystami i nawet nie staramy się porównywać legalów z nielegalami, bo każdy z wymienionych ma inną "specyfikację". Na nielegalu nie wejdziesz do elektrowni, na legalu nie przespisz się w wioskach przez tydzień - wyjazdy nie do porównania, każdy inny.


Staszku, oczywiście nie miałam na myśli waszych stalkerskich filmików tylko filmik Michała Sikorskiego, który odwiedził niedawno Strefę poprzez biuro białoruskie. Link do niego zamieścił Apacz, na którego post odpowiadałam.

wasze filmiki bardzo lubię, bo to prawdopodobnie esencja Zony na nielegalu.

_________________
Łącznie dni w Zonie: 10


01 paź 2018 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 03 lut 2016 16:49
Posty: 72
Post Re: Znalazłeś Coś Ciekawego w Sieci - Podziel się z Innymi
Irydius napisał(a):
lena napisał(a):
przesadził z tym swoim poczuciem wyższości nad nędznymi typowymi turystami. "ależ Ci turyści są okropni - ale nie ja, ja jestem wrażliwy

O kim piszesz?

O Michale Sikorskim, Apacz zamieścił link do jego ostatniego filmiku z Zony. Ogólnie spoko podróżnik, ma dużą wiedzę o wschodzie i przyjemne filmiki z Białorusi i Lwowa, ale wypad do Zony potraktował raczej po macoszemu, jako nabijacz licznika na YT.

_________________
Łącznie dni w Zonie: 10


01 paź 2018 16:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2016 06:23
Posty: 320
Lokalizacja: Częstochowa
Post Re: Znalazłeś Coś Ciekawego w Sieci - Podziel się z Innymi
Zmusiłem się do obejrzenia filmiku M.Sikorskiego.
Dawno nie widziałem gorszego pod względem merytorycznym filmu. A narracja i niektóre komentarze jest wręcz śmieszne ( żeby nie powiedzieć żałosne), no ale z całą pewnością będzie miał wiele wyświetleń na YT.

_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.

4x w Strefie na Ukrainie, łącznie 12 dni.
1x w Strefie na Białorusi, łącznie 2 dni.
Dozymetry: Terra P, Polaron Prypiat x2, DP66M, Biełła.


01 paź 2018 18:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2008 09:32
Posty: 78
Post Re: Znalazłeś Coś Ciekawego w Sieci - Podziel się z Innymi
Mad_Boar napisał(a):
Zmusiłem się do obejrzenia filmiku M.Sikorskiego.
Dawno nie widziałem gorszego pod względem merytorycznym filmu. A narracja i niektóre komentarze jest wręcz śmieszne ( żeby nie powiedzieć żałosne), no ale z całą pewnością będzie miał wiele wyświetleń na YT.


Jego film o Czarnobylu jest denny, ale ma inne w których się mocniej wysilił.

Umieściłem tutaj link do jego filmu, bo przeraziła mnie ilość wycieczek do strefy. Ilość łażących tam turystów i chciałem wiedzieć, czy tak teraz wygląda zwiedzanie strefy.

Jak jeździłem tam w 2008 - 2009 to cała Prypeć była tylko dla nas.


01 paź 2018 19:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2016 06:23
Posty: 320
Lokalizacja: Częstochowa
Post Re: Znalazłeś Coś Ciekawego w Sieci - Podziel się z Innymi
Apacz napisał(a):
Mad_Boar napisał(a):
Zmusiłem się do obejrzenia filmiku M.Sikorskiego.
Dawno nie widziałem gorszego pod względem merytorycznym filmu. A narracja i niektóre komentarze jest wręcz śmieszne ( żeby nie powiedzieć żałosne), no ale z całą pewnością będzie miał wiele wyświetleń na YT.


Jego film o Czarnobylu jest denny, ale ma inne w których się mocniej wysilił.

Umieściłem tutaj link do jego filmu, bo przeraziła mnie ilość wycieczek do strefy. Ilość łażących tam turystów i chciałem wiedzieć, czy tak teraz wygląda zwiedzanie strefy.

Jak jeździłem tam w 2008 - 2009 to cała Prypeć była tylko dla nas.


Z ciekawości obejrzę przy okazji resztę filmów, a przynajmniej spróbuję.
Wiesz, gdy byłem na ostatniej wyprawie ( wróciłem wczoraj, 30.09) to w środku dnia w Prypeci są dosłownie tłumy. Też mi się to średnio podoba, ale Strefa się komercjalizuje i nic na to nie poradzimy :(

_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.

4x w Strefie na Ukrainie, łącznie 12 dni.
1x w Strefie na Białorusi, łącznie 2 dni.
Dozymetry: Terra P, Polaron Prypiat x2, DP66M, Biełła.


01 paź 2018 19:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Znalazłeś Coś Ciekawego w Sieci - Podziel się z Innymi
lena napisał(a):
Irydius napisał(a):
lena napisał(a):
przesadził z tym swoim poczuciem wyższości nad nędznymi typowymi turystami. "ależ Ci turyści są okropni - ale nie ja, ja jestem wrażliwy

O kim piszesz?

O Michale Sikorskim, Apacz zamieścił link do jego ostatniego filmiku z Zony. Ogólnie spoko podróżnik, ma dużą wiedzę o wschodzie i przyjemne filmiki z Białorusi i Lwowa, ale wypad do Zony potraktował raczej po macoszemu, jako nabijacz licznika na YT.

Właśnie obejrzałem jego film. Strasznie pretensjonalny, choć nie najgorszy. Z jego tekstami odnośnie turystów trochę się zgodzę, Prypeć mi obrzydła przez te tłumy. Co do jego tekstów o tym jak to źle, że oni się śmieją, bo tutaj powinno się płakać. Dla mnie najlepszym przykładem tego, że potrzeba trochę humoru w Zonie jest to, że pracownicy Zony, a przede wszystkim ci, którzy pracowali tam też przed i podczas awarii sami mają do Strefy i całego tego wydarzenia dość luźne podejście - piją, śmieją się, śpiewają. Jeśli oni tak robią, to nie ma w tym nic złego. Szacunek do tego miejsca nie koniecznie musi iść w parze z grobową miną. I ten Hajat pokazany jako stary reaktor...

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


02 paź 2018 00:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2008 09:32
Posty: 78
Post Re: Znalazłeś Coś Ciekawego w Sieci - Podziel się z Innymi
lena napisał(a):
mialam te same odczucia kiedy je niedawno obejrzałam ;)
jeśli miałabym mieszkać w Anglii to wyłącznie na tyle czasu, ile zabrałoby mi zarobienie na jakąś chatkę na Białorusi. a później - żegnaj, zgniły zachodzie! :D


Zarobić? to ja mógł bym tam już pojechać na emeryturę.
Nawet moje dzieci mogły by już nie pracować :)


02 paź 2018 08:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2014 15:31
Posty: 220
Post Re: Znalazłeś Coś Ciekawego w Sieci - Podziel się z Innymi
staszeka napisał(a):
Co do jego tekstów o tym jak to źle, że oni się śmieją, bo tutaj powinno się płakać. Dla mnie najlepszym przykładem tego, że potrzeba trochę humoru w Zonie jest to, że pracownicy Zony, a przede wszystkim ci, którzy pracowali tam też przed i podczas awarii sami mają do Strefy i całego tego wydarzenia dość luźne podejście - piją, śmieją się, śpiewają. Jeśli oni tak robią, to nie ma w tym nic złego. Szacunek do tego miejsca nie koniecznie musi iść w parze z grobową miną.

Dokładnie, tragedia tragedią, zginęło kilka osób ale w elektrowni a nie w Prypeci. Z Prypeci ludzi przeludniono (i z okolicznych wsi) a nie wymordowano.
Ot trochę niezwykłe opuszczone miasto. Skomercjalizowane na maksa.
Dlatego podoba mi się temat Irydiusa i staszeka, poszli sami, bez komercji. I zobaczyli to czego inni nie zobaczą.
Dla Ukrainy Strefa to biznes dość mocno dochodowy.
Dla niektórych "biur podróży" również.
A prawda jest taka, że do Strefy, teraz może jechać praktycznie każdy.
Trzeba tylko wiedzieć, do których drzwi zapukać.


02 paź 2018 09:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2973 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292 ... 298  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL