Teraz jest 29 kwi 2024 05:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Profesjonalny sprzet foto - dodatkowe ubezpieczenie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Profesjonalny sprzet foto - dodatkowe ubezpieczenie?
Gregor napisał(a):
Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie cenne uwagi :)
No fakt, 16 mm sporo obejmuje zwłaszcza na FF :)
Moje pytanie wynikło z faktu że wiele razy spotkałem się z niechęcią, a czesto nawet agresją ze strony różnych "kontrolerów ochroniarzy" itp. mając ze soba profi sprzęt. W izraelu np., fotografowałem granicę palestyńską małą Leicą bo 2 EOSy 1Ds poprostu zabrano mi do "depozytu". :)



EF-S 10-20mm 1:3.5-4.5 na APS-C ;) daje to samo - nienarzekam :D
...a 17-40mm czeka sobie na FF, kiedy to ten MkII stanieje :roll:
sry za OT

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


09 wrz 2009 15:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2009 11:46
Posty: 303
Post Re: Profesjonalny sprzet foto - dodatkowe ubezpieczenie?
ja juz sie zaopatrzylem sie na nastepny wyjazd, dokupiłem se obiektywy 3stałki 28mm 50mm 85mm
8mm
300-500mm
... takze bede sobie focił :D

_________________

http://picasaweb.google.pl/mrmaszin
http://www.chomikuj.pl/maszin
http://boincstats.com/search/all_projec ... 0c4e999c1a


Pijcie dzieci, płyn Lugola. To jest ruska coca cola !!!


06 paź 2009 17:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2008 21:11
Posty: 18
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Profesjonalny sprzet foto - dodatkowe ubezpieczenie?
maszin napisał(a):
ja juz sie zaopatrzylem sie na nastepny wyjazd, dokupiłem se obiektywy 3stałki 28mm 50mm 85mm
8mm
300-500mm
... takze bede sobie focił :D


Temu przybyła stałeczka, tamtemu L-eczka... a ja na następny wyjazd planuję....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...naładować baterie :)


06 paź 2009 19:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Profesjonalny sprzet foto - dodatkowe ubezpieczenie?
dziadek_lesny napisał(a):
maszin napisał(a):
ja juz sie zaopatrzylem sie na nastepny wyjazd, dokupiłem se obiektywy 3stałki 28mm 50mm 85mm
8mm
300-500mm
... takze bede sobie focił :D


Temu przybyła stałeczka, tamtemu L-eczka... a ja na następny wyjazd planuję....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...naładować baterie :)


Jak stałeczka to tylko L`eczka :D
Ja wiosną planuje zabrać; 5DMkII i Sigme 20mm f1.8 - światła nie zabraknie nigdy, ISO 6400 i przesłona 1.8 Rullez :roll:

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


10 paź 2009 11:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 mar 2008 17:29
Posty: 71
Lokalizacja: Posen
Post Re: Profesjonalny sprzet foto - dodatkowe ubezpieczenie?
Ktoś wspomniał o zakazie fotografowania w metrze.... pewnie miałem fuksa, ale zrobiłem kilkanaście zdjęć, w tym kilka z teleobiektywem i nikt się nie czepiał z ochrony czy milicji.


05 lis 2009 12:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Profesjonalny sprzet foto - dodatkowe ubezpieczenie?
Zakaz a i owszem - szczęgólnie na peronach.

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


06 lis 2009 19:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lut 2010 19:57
Posty: 8
Post Re: Profesjonalny sprzet foto - dodatkowe ubezpieczenie?
maszin napisał(a):
ja juz sie zaopatrzylem sie na nastepny wyjazd, dokupiłem se obiektywy 3stałki 28mm 50mm 85mm
8mm
300-500mm
... takze bede sobie focił :D



... tez tak myslalem, pojechalem obladowany po zeby od 10 mm do 300 mm (na APSC) statywy, cokiny, lampa.. w sumie pylo tego kilkanascie kilo, targalem to ze soba przez caly czas... w sumie uzylem 10-20 3.5 w pomieszczeniach, 24-60 2.8 na zewnatrz (tutaj przyslona miala mniejsze znaczenie) - i to glownie te dwa, okazyjnie zalozylem 50-135 2.8 przy reaktorze nr 4 i oku moskwy, i 70-300 4.5-5.6 tylko dla oka, statyw uzylem moze ze 3,4 razy i to w sumie na sile niz dlatego ze potrzebowalem, lampy w ogole, stalki 77 1.8 w ogole nie mialem czasu zalozyc, podobnie jak kita. O cokinie nie wspomne... Jadac tam nie ma znowu tyle czasu by sie przymierzac z zaglerka obiektywami, lepiej miec dwa jasne tak by w pomieszczeniach utrzymac przy malym swietle, na zewnatrz wystarczy jakis uniwersalny od 4-4.5, moze jakis 18-200 i tyle... wiadomo ze jak sie ma przy sobie to jest opacja zeby uzyc ale w praktyce to juz nie jest tak rozowo, ja w sumie biegalem caly czas (z natury porzuszam sie szybko raczej) a zeby jeszcze przystanac i zmieniac obiektywy na jedna, dwie fotki, zwlasza ze jak masz duzy plecak, to nie bardzo mozesz wygramolic szklo nie kladac na ziemi wiec nie jest prosto...
z doswiadczenia radze zastanowic sie czy tutaj tyle stalek jest niezbednych. Co do jakosci nie dyskutuje, jednak nie jest to czas i miejsce na robienie zdjec z pieknymi bookehami, niestety nie ma tyle czasu by zobaczyc jak najwiecej i jeszcze to zapisac w pamieci aparatu.. Mozna rozwazyc dwie puszki to jeszcze ma sens jesli ktos sie uprze, ale z jedna to jest walka ...


19 kwi 2010 21:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 mar 2008 17:29
Posty: 71
Lokalizacja: Posen
Post Re: Profesjonalny sprzet foto - dodatkowe ubezpieczenie?
PoulN napisał(a):
Zakaz a i owszem - szczęgólnie na peronach.


Z peronów też mam :mrgreen:


19 kwi 2010 22:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 mar 2011 21:35
Posty: 375
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Profesjonalny sprzet foto - dodatkowe ubezpieczenie?
A ja się tak zapytam ( może trochę nie w temacie ), bo z tego co tu czytam to jest też paru foto- profesjonalistów, planuję sobie kupic aparat specjalnie na wyprawę ( i nie tylko, do strzelania zwykłych fotek ) bo mój stary powershot a 400 w dziesiejszych czasach wygląda na zabawkę albo relikt przeszłości. Nie ma byc to lustro bo mnie na razie nie stac w przyszłości sobię kupię. No i ostatnio wypatrzyłem taki http://allegro.pl/fuji-s2950-hd-14mpix-18xzoom-karta-2gb-nowy-s2800-i1715260191.html. Cena wydaje się przystępna, czytałem już recenzje, ale chciałem się tu Was zapytac - może ktoś już taki ma, jak wrażenia i czy nie lepiej kupic normalnego kompakta tak, żeby jak piszecie nie rzucał się bardzo w oczy i móc cyknąc fotkę tu i tam. Bo właśnie nie wiem czy bardzo taki sprzęt różni się jakością zdjęc od ''normalnych'' kompaktów? Jestem amatorem fotografowania, ale lubię się czasem pobawic ustawieniami i cyknąc jakiś ładny krajobraz, ale chodzi mi też o wygodę podczas takiej wyprawy. Wiadomo, że tak jak piszecie obwieszenie się lufami i akumulatorem w plecaku :D przeszkadza w swobodnej eksploracji.

A drugie pytanie odnośnie zakazów fotografowania niektórych obiektów - czy ktoś potem sprawdza Wam zdjęcia wyrywkowo, czy chodzi po prostu o niefart i złapanie na gorącym uczynku? Zabierają wtedy cały sprzęt, każą wykasowac czy oddac samą kartę pamięci? Była już podczas wypraw w ogóle taka sytuacja?

_________________
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=K1I-Z85IKLQ
Pripyat 2011 - strefa zero


18 lip 2011 14:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2011 15:04
Posty: 1042
Lokalizacja: Serce umierającej gwiazdy
Post Re: Profesjonalny sprzet foto - dodatkowe ubezpieczenie?
Ja mam taki aparat :)
Za bardzo nie wiem co Ci napisać bo za pewne wszystko już przeczytałeś, ale tak dla przypomnienia:
Jest to tzw. hybryda. Połączenie aparatu kompaktowego i lustra. W zasadzie z lustrzanki to ma tylko "lustrzankowy" wygląd. Czyli grip dzięki któremu można wygodnie złapać aparat i robić zdjęcia w pionie i poziomie.
Obsługa jest banalna, wszystko intuicyjne, rozgryzłem aparat w 25min bez instrukcji. Aparat ma szeroką "ofertę" programów tematycznych (zachód, plaża, portret itp) Fotki można robić na automacie, czyli aparat dobiera automatyczne ustawienia albo manualnie. Aparat oczywiście może się mylić, dlatego też robię zdjęcia na manualu, programie "P". Ustawiam ISO, bracketing i takie tam pierdółki. Jest to aparat dla kogoś komu nie wystarcza zwykła "malpka". Zoom 18 jest bardzo dobry, a obraz przejrzysty, ale bez statywu trudno zrobić ostre zdjęcie (oczywiście na zoomie)
Filmy HD ale nie HD. Co mam na myśli.... obraz nie jest idealny, mówi się na to nie pełne HD. Ale daje radę.
Lampa błyskowa spisuje się dobrze.
Akumulatorki eneloop wystarczają mi na zrobienie ok 500zdjęć.

Jak coś pominąłem a zapewne tak było to pytaj :)

_________________
Dawne konto: predatoraf :P Data rejestracji: Któryś tam kwiecień 2009
http://wyprawyleona.pl


18 lip 2011 15:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 259 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL