Teraz jest 16 kwi 2024 23:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Artykuł w Gościu Niedzielnym 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Artykuł w Gościu Niedzielnym
Miałem nie pokazywać, bo trochę mi wstyd. Nie miałem do końca wpływu na ostateczny kształt artykułu i pani w redakcji trochę go podkoloryzowała, by był straszniejszy. Ale już niech tam, jak inni, to i ja mogę:
http://www.korso.pl/publicystyka/wspomn ... iasto.html
i część 2, chyba ciekawsza, bo z Prypeci:
http://www.korso.pl/publicystyka/wspomn ... to-ii.html
Tylko uwaga na niektóre liczby w stylu setki tysięcy itp. Miłej lektury.


19 paź 2009 00:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2009 11:46
Posty: 303
Post Re: Artykuł w Gościu Niedzielnym
gazetki słyną z przekrecania .... mnie kiedys gazeta nazwala "pasjonatem atomistyki"

:)

_________________

http://picasaweb.google.pl/mrmaszin
http://www.chomikuj.pl/maszin
http://boincstats.com/search/all_projec ... 0c4e999c1a


Pijcie dzieci, płyn Lugola. To jest ruska coca cola !!!


19 paź 2009 09:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Artykuł w Gościu Niedzielnym
maszin napisał(a):
gazetki słyną z przekrecania .... mnie kiedys gazeta nazwala "pasjonatem atomistyki"

:)

A nie jesteś pasjonatem atomistyki? ;)
Chciałem napisać w pełni obiektywny artykuł i był chyba taki, przed obróbką redakcji...


19 paź 2009 16:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lut 2009 12:07
Posty: 26
Post Re: Artykuł w Gościu Niedzielnym
wariorr napisał(a):
Chciałem napisać w pełni obiektywny artykuł i był chyba taki, przed obróbką redakcji...


to mógłbyś zapodać oryginalny tekst? Redakcja jedynie zastrzega sobie prawo do skracania lub poprawiania błędów, a nie do zmiany tekstu.


Poza tym w Twoim artykule są błędy merytoryczne. Chociażby ten że pozostawione maski przeciwgazowe były tam na długo przed awarią a służyć miały na ewentualny atak amerykańców.

_________________
Mariusz


21 paź 2009 11:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 paź 2009 14:35
Posty: 10
Post Re: Artykuł w Gościu Niedzielnym
ElKris napisał(a):
A czy możemy prosić jakiegoś *.pdf'a z pełną wersją tego artykułu???


przepraszam że tak późno odpisuję. Byłem kilka dni za granica.
Nie ukrywam, że zamieszczając inf. o tekście w Gościu Niedzielnym na tym forum chciałem żeby osoby zainteresowane kupiły gazetę. To dla mnie szansa na znalezienie nowych czytelników, a dla Was okazja na sprawdzenie jaki jest tygodnik w którym pracuję.
Pozdrawiam
Tomek


21 paź 2009 12:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2009 09:18
Posty: 16
Lokalizacja: Gliwice / Zabrze / Kraków / Ateny / Szczecin
Post Re: Artykuł w Gościu Niedzielnym
tomasz.rozek napisał(a):
(...) chciałem żeby osoby zainteresowane kupiły gazetę. To dla mnie szansa na znalezienie nowych czytelników(...)
Pozdrawiam
Tomek

Ja zakupiłem :) 4 zł to nie majątek , przyznam że poza twoim artykułem nie znalazłem tam niczego co by mnie porwało i zainteresowało. zastanawiam się tylko dlaczego tak mało treści w tym Arcie. z tego co pamiętam , notowałeś prawie wszystko co się działo.
nie mniej jednak zdjęcie Сергей`a jest bardo fajne

mam pytanie , mogli byście przesłać nam (mi i Ani) to właśnie zdjęcie w oryginale , i te zdjęcia znaczków radioaktywności (z drogi między Чорнобиль a elektrownią) ?

Krzysztofpapinski@gmail.com


21 paź 2009 21:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Artykuł w Gościu Niedzielnym
Mariuszek napisał(a):
(...) to mógłbyś zapodać oryginalny tekst? Redakcja jedynie zastrzega sobie prawo do skracania lub poprawiania błędów, a nie do zmiany tekstu.
Poza tym w Twoim artykule są błędy merytoryczne. (...)


To zastrzeżenia do tekstu Tomasza. Wpakowałem się z innym artykułem do jego postu, nieco dla kontrastu, przepraszam. Po prostu nie lubię zaśmiecać forum nowymi postami. Mój artykuł ukazał się w maju w "Korso", na Podkarpaciu. Jeśli chodzi o mój tekst, to pani naczelna, kierując się sobie wiadomymi informacjami, dopisałą lid, w którym nieco podkoloryzowała (np.kilkaset tysięcy ludzi straciło życie i zdrowie).
Pytanie do autora artykułu z "Gościa Niedzielnego". Dlaczego piszesz, że sarkofag został zbudowany niepotrzebnie i pochopnie??? I co z tymi maskami, bo są dwie teorie. W moim artykule na przykład jest inna, usłyszana na kwietniowym wyjeździe od "stałych bywalców", pod Chatą Guta :)


21 paź 2009 21:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 sie 2009 20:47
Posty: 25
Post Re: Artykuł w Gościu Niedzielnym
Po odczytaniu artykułu w Gościu Niedzielnym doszedłem do wniosku że całość artykułu powstała tylko po to by wstawić tam jedno zdanie to o aborcjach zo zniszczyło mi odbiór artykułu i czasopisma jak całości.


22 paź 2009 20:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 paź 2009 14:35
Posty: 10
Post Re: Artykuł w Gościu Niedzielnym
wariorr napisał(a):
(...) To zastrzeżenia do tekstu Tomasza.(...)
(...) Pytanie do autora artykułu z "Gościa Niedzielnego". Dlaczego piszesz, że sarkofag został zbudowany niepotrzebnie i pochopnie??? I co z tymi maskami, bo są dwie teorie. (...)


więc już wyjaśniam
od człowieka który nas oprowadzał po Prypeci i który w tym mieście mieszkał słyszałem, że każde dziecko miało w szkole swoją maskę gazową. Tak na wypadek ataku Amerykanów.

Jeżeli chodzi o Sarkofag, to napisałem że : "Ogromny i ciężki sarkofag został zrobiony niepotrzebnie i pochopnie". Tam trzeba było zrobić jakiś sarkofag, ale ten który zrobiono jest za ciężki. Aż tak dużej konstrukcji robić nie trzeba było. Zamiast chronić zaczął się zapadać i pękać pod swoim ciężarem. Tą informację usłyszałem od dr Rabińskiego, który był naszym "opiekunem naukowym".

pozdr
tom


22 paź 2009 21:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Artykuł w Gościu Niedzielnym
Teraz jasne, ale z artykułu to nie wynika :) Trzeba było napisać, że sarkofag został źle zaprojektowany, względnie, że pośpiech spowodował niewłaściwe rozłożenie mas. Z Twojego tekstu wynika, że sarkofag jest w ogóle niepotrzebny. A co do masek, ja słyszałem, że większość z nich przywieziono przy ewakuacji. Poświadczył mi o tym widok z liceum nr 2 (3, najwyższa kondygnacja). Poniżej zdjęcie. Maski nigdy nieużywane... Ale, przyznam, Twoja wersja wydaje mi się bardziej prawdopodobna, więc się nie upieram. Pozdrawiam.


Załączniki:
Komentarz: skrzynie z maskami na poddaszu szkoły nr 3 w Prypeci
DSC00944.jpg
DSC00944.jpg [ 73.76 KiB | Przeglądane 13610 razy ]


Ostatnio edytowano 23 paź 2009 23:49 przez wariorr, łącznie edytowano 1 raz
23 paź 2009 00:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL