Teraz jest 29 mar 2024 12:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Reklama Bispolu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 465
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: Reklama Bispolu
PoulN napisał(a):
Przechlapane mają ludzie w wielu miejscach na świece gdzie wartości prom. tła są kilka-kilkanascie razy większe niż w Prypeci... muszą wypluwać za każdym razem łyk kawy czy herbaty ;)
A strach myśleć nawet o "toalecie" :shock:


Głównie „atakuje” ich Radon, a więc z chemicznego punktu widzenia GAZ SZLACHETNY, który nawet jeżeli byłby wchłaniany przez organizmy, to nie jest kumulowany w tkankach i narządach, jak np. promieniotwórczy Jod, Cez czy Stront...



À propos promieniowania w Strefie, to obecnie to co w 1986 r. było faktycznie niebezpieczne (np. Jod-131), już dawno się rozpadło, zaś te długożyciowe radionuklidy co się ostały, są tam w mniejszej ilości i w coraz większym rozproszeniu...

Na jednym filmie na "YT" widziałem, jak pracownicy CzAES „siedzą i lulki palą” normalnie na ziemi! (sic!)
To było w pobliżu miejsca, gdzie robiliśmy zdjęcia Sarkofagu, a więc tam gdzie dozymetry pokazują zwykle jakieś ok. 5-7 µSv/h (czy mogą być tam nawet ok. 23× większe dawki niż wynosi średnie tło w Polsce – tj. ok. 0,3 µSv/h)

A więc: „w dupie mają promieniowanie”! :lol: :lol: :lol:
(cokolwiek by to znaczyło....)


20 gru 2009 10:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2009 00:30
Posty: 223
Lokalizacja: B-C moje gg; 380254
Post Re: Reklama Bispolu
Za taką kase i ja bym miał w dupie xD


20 gru 2009 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Reklama Bispolu
Andrzej_K napisał(a):
Na jednym filmie na "YT" widziałem, jak pracownicy CzAES „siedzą i lulki palą” normalnie na ziemi! (sic!)
To było w pobliżu miejsca, gdzie robiliśmy zdjęcia Sarkofagu, a więc tam gdzie dozymetry pokazują zwykle jakieś ok. 5-7 µSv/h (czy mogą być tam nawet ok. 23× większe dawki niż wynosi średnie tło w Polsce – tj. ok. 0,3 µSv/h)

A więc: „w dupie mają promieniowanie”! :lol: :lol: :lol:
(cokolwiek by to znaczyło....)


Ja na dachu 16`tki urządziłem sobie "piknik na skraju dachu" z ciepłą herbatką z termosu i przekąską i to w cale nie na stojaka :D ;) było tam "przy papie" jakieś ~2.8 uSv/h więc ...
Zdjęć nie będe zamieszczał (chyba że ktoś bardzo chce) aby nie rozsiewać propagandy i uczyć "złych" rzeczy uczestników wypraw - a tym samym narażać się organizatorom ;)

Constantine napisał(a):
Za taką kase i ja bym miał w dupie xD


Tia, brakuje jeszcze na forum qrw.wania na forum :roll:

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


23 gru 2009 17:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2009 00:30
Posty: 223
Lokalizacja: B-C moje gg; 380254
Post Re: Reklama Bispolu
Oj PoulN nie czepiaj sie już ;P


23 gru 2009 19:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 465
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: Reklama Bispolu
PoulN napisał(a):
Ja na dachu 16`tki urządziłem sobie "piknik na skraju dachu" z ciepłą herbatką z termosu i przekąską i to w cale nie na stojaka :D ;) było tam "przy papie" jakieś ~2.8 uSv/h więc ...
Zdjęć nie będe zamieszczał (chyba że ktoś bardzo chce) aby nie rozsiewać propagandy i uczyć "złych" rzeczy uczestników wypraw - a tym samym narażać się organizatorom ;)


W naszej grupie z Lipca 2009 była osoba, która z pewnych względów zdecydowała się nie wychodzić na dach „Fujiamy”; czekała na nas na dole z dobre pół godziny, albo i kilkadziesiąt minut siedząc na... ziemi. (bo po prostu nie było na czym innym usiąść)

Okazuje się Wasze „posiedzenia”, czy to na ziemi, czy na dachu przy dzisiejszych dawkach nie są niebezpieczne. Bowiem żeby można dorobić się nawet tam jakieś początków choroby popromiennej trzeba by tam przebywać... kilka miesięcy!

Oczywistym jest, że zwiększone dawki promieniowania mogą ewentualnie wpływać na rozwój ewentualnych chorób nowotworowych – lecz przy oddziaływaniu takich niedużych dawek jakie są dziś w Strefie Czarnobyla, jakakolwiek pewność dostania przez to „raka” jest w zasadzie niepewna...

... bowiem organizmy ze stosunkowo niewielkimi dawkami promieniowania radzą sobie bez trudu, przynajmniej do otrzymanych dawek do ok. 100.000 mikro Sv (tj. 0,1 Sv).
Pierwsze widoczne zaczątki choroby popromiennej zaczynają się dopiero po otrzymaniu 200.000 mikro Sv (tj. 0,2 Sv), a poważniejsza i groźna choroba dopiero od 1.000.000 mikro Sv w zwyż
(tj. 1 Sv i więcej).




Nawet przyjmując margines „bezpieczeństwa” graniczną dawkę np. 1000 mikro Sv (0,001 Sv),
to i tak jest ona wciąż ponad 357× wyższa niż ta z dachu "16-tki"!


23 gru 2009 22:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Reklama Bispolu
Andrzej_K napisał(a):
Okazuje się Wasze „posiedzenia”, czy to na ziemi, czy na dachu przy dzisiejszych dawkach nie są niebezpieczne. Bowiem żeby można dorobić się nawet tam jakieś początków choroby popromiennej trzeba by tam przebywać... kilka miesięcy!


Kilka miesięcy :?: raczej nieskończoność...
Ostatnio byłem w Stroniu Śląskim, a że miejscowość ta leży niedaleko Lądku Zdrój i Kletna nieomieszkałem się zabrać ze sobą Polarona ;)

Zdziwiłem się; można powiedzieć że średnio było ~2 uS/h, więc duuużo więcej niż średnie w Prypeci - więc mieszkańcy po paru m-cach winni mieć chorobę popromienną ;)
Podobno w samym Lądku miejscami jest dużo bardzie ciekawiej, ale tam jeszcze nie mierzyłem...

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


24 gru 2009 14:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2009 00:30
Posty: 223
Lokalizacja: B-C moje gg; 380254
Post Re: Reklama Bispolu
Heh jak widac w polsce mamy ciekawiej :)


29 gru 2009 20:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2009 00:30
Posty: 223
Lokalizacja: B-C moje gg; 380254
Post Re: Reklama Bispolu
Constantine napisał(a):
Heh jak widac w polsce mamy równie ciekawie :)


29 gru 2009 20:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 cze 2009 19:28
Posty: 8
Post Re: Reklama Bispolu
Narazie z powodu awarii serwera nie moge podac linka
ale niedlugo zamieszcze tu materialy.

Z wielu prowadzonych na calym swiecie badan
w przypadkach gdzie ludzie byli poddawani zwiekszonej dawce promienniowania podatnosc na choroby nowotworowe byla mniejsza niz w przypadku grupy kontrolnej (grupa ludzi o w tym samym wieku, sytuacji materialnej).
Jest tak samo wiele substancji ktore w malych dawkach maja korzystny wplyw dla zycia m. in. witaminy, tlen, swiatlo sloneczne.


29 gru 2009 20:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL