Teraz jest 28 kwi 2024 11:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Zdjęcie martwego psa w Pripyat 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 466
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: Zdjęcie martwego psa w Pripyat
Habeb napisał(a):
Ja również. Chcę na wiosnę pojechać z Wami, więc może się przydam :)


Myślę, że im więcej osób będzie przeszukiwać budynki Kompleksu Szpitala tym szybciej zostanie odkryty ten:
keithpellig napisał(a):
(...)przyczajony jeleń - ukryty chart :mrgreen:


...no i miejmy nadzieje, że ustalona w końcu będzie także w 100% jego przynależność gatunkowa! ;)


22 gru 2009 18:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 wrz 2009 10:10
Posty: 100
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Post Re: Zdjęcie martwego psa w Pripyat
Gorzej jak okaże się, że do żadnego gatunku nie da się zakwalifikować. Wtedy wniosek nasunie się sam - mutant popromienny.


22 gru 2009 18:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 466
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: Zdjęcie martwego psa w Pripyat
ElKris napisał(a):
Gorzej jak okaże się, że do żadnego gatunku nie da się zakwalifikować. Wtedy wniosek nasunie się sam - mutant popromienny.

Albo jeszcze lepiej – może to być nowy nieznany dotąd gatunek zwierza. Czyli gratka dla tzw. kryptozoologów...
Tym samym będzie to wtedy kolejna unikalna na skalę światową rzecz związana z Czarnobylem....

Podobnie jak na przykład odkryte wewnątrz sarkofagu unikalne i Obrazek silnie radioaktywne Obrazek „kryształy” będące mieszaniną m.in. dawnego paliwa reaktora, cyrkonu (z koszulek paliwowych), piasku, szkła, itp. – zwane Czarnobylitem.
BBS News; November 21, 1997 – ''Containing Chernobyl?'' napisał(a):
(...)Analysis of the material showed that it was composed of sand, glass and nuclear fuel, and the proportion of sand suggested to scientists that a large amount of fuel had escaped from the reactor in this form. Underneath the reactor, the investigation team found steaming hot concrete and, draining into the basement, lava and spectacular unknown crystalline forms - Chernobylite.(...)


22 gru 2009 22:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2009 08:35
Posty: 7
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: Zdjęcie martwego psa w Pripyat
heh - widzę że się poruszenie w temacie zrobiło :mrgreen:

..z tego co pamiętam - 'Radiophobia' była kręcona na 20to lecie katastrofy - czyli jakoś ponad 3 lata temu - zakładając że zdjęcia pieska pochodziły z planu filmowego - to jest chyba szansa - że 'okaz' nie został do dzisiejszego dnia przez nic/nikogo zniszczony - może się uda go odnaleźć.

..nie ukrywam że mam ochotę zrobić TO zdjęcie - ale nie wierzę aby udało mi się odnaleźć mumię :|

pozdrawiam !!

_________________
-- lost.WHILE.searching.4.sth.soft --


23 gru 2009 15:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Zdjęcie martwego psa w Pripyat
Mnie dziwi "pozycja" w jakiej pozostały szczątki.
Nawet w idealnie sprzyjających warunkach do naturalnej mumifikacji, a po części mamy z tym do czynienia tutaj, taka sytuacja się bardzo żadko się spotyka.

W momencie rozkładu na który składa się kilka kluczowych etapów, szczątki powinny się choć częściowo "rozpaść" w skutek oczywistego zaniku większości tkanek miękich oraz ścięgien.
Czaszka wręcz niewiarygodnie trzyma się nad łóżkiem na kręgach...

Zastanawiający jest też "porządek" na łóżku - pościel wokół zwierzęcia jest praktycznie czysta, co jest mocno dziwne z racji tworzącego się podczas rozkładu trupiego wosku, pleśni i grzybów oraz reszty bałaganu jaki pozostawia śmierć.

Nie bez znaczenia jest też fakt w jakim znajduje się samo pomieszczenie, jest czysto i "nowo" - tj. jakby zdjęcie było zrobione rok-dwa-trzy po katastrofie, a nie 20 lat później.
Nawet gdyby pomieszczenie było niedostępne dla "zwiedzających" to wyglądało by to wszystko gorzej mi się wydaje.

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


23 gru 2009 17:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2009 08:35
Posty: 7
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: Zdjęcie martwego psa w Pripyat
no to zdjęcie B/W to wygląda faktycznie - jakby pochodziło z okresu zaraz po katastrofie - ale w filmie 'Radiophobia' są zdjęcia filmowe - i to pomieszczenie - cała kolorystyka i tonacja nie odbiega od tego - co widzimy w reszcie filmu - kiedy doktorek chodzi po szpitalu etc.

zastanawiające - nie chcę mi się wierzyć w możliwość odnalezienia tego 'artefaktu' :mrgreen:

_________________
-- lost.WHILE.searching.4.sth.soft --


23 gru 2009 18:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2009 08:35
Posty: 7
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: Zdjęcie martwego psa w Pripyat
nudzi mi się więc się pobawiłem w analizę dostępnych materiałów :mrgreen:

poniżej zdjęcie 'oryginalne'

Obrazek

a tu kilka klatek wyjętych z filmu 'Radiophobia'

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:geek:

trochę się pozmieniało :mrgreen:

poza tym mam wrażenie - że widzę na klatkach 3 i 4 odcisk psiej łapy - na wprost od linii nosa zwierzęcia :mrgreen:

..ale to już może moja podświadomość.....

dochodzi jeszcze informacja z pod zdjęcia z tej galerii UNIAN - że to "skeleton of a dog left in an abandoned apartment in Prypyat." - czyli może niekoniecznie w szpitalu :roll:

dla mnie to 'święty gral' z Prypeci 8-) jak ktoś znajdzie to gratuluję !!

_________________
-- lost.WHILE.searching.4.sth.soft --


23 gru 2009 18:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 466
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: Zdjęcie martwego psa w Pripyat
Bardzo dziękuję za dodanie tych screenshotów :D – widać w końcu na nich coś lepiej i nie wiem jak inni z Państwa uważają, ale dla mnie to na 90% jest pies!

Warto zwrócić uwagę na znajdujące się na ścianie „kontakty” – ich umieszczenie tuż nad łóżkiem bardziej sugeruje pokój w szpitala niż w budynku mieszkalnym – ale te jest tylko moje „odczucie”, które może mijać się z prawdą...


keithpellig napisał(a):
no to zdjęcie B/W to wygląda faktycznie - jakby pochodziło z okresu zaraz po katastrofie(...)


Co do pomieszczeń w Prypeci, to większość jest faktycznie splądrowane – ale przy odrobinie szczęścia jakie miał Pan @themaju – można spotkać czasem zupełnie nienaruszone pomieszczenia, jak ten pokój prypeckiego nastolatka – wygląda zupełnie jakby było puszczone "dopiero wczoraj", a nie ponad 23 lata temu!

Kod:
http://www.digart.pl/praca/2468351/Czarnobyl_III.html


BTW: Spójrzcie jakie on miał tam „zajebiaszcze” (jak to mawia młodzież) plakaty na ścianach – ja w tamtych czasach mogłem sobie tylko pomarzyć o takich... :|






PoulN napisał(a):
Mnie dziwi "pozycja" w jakiej pozostały szczątki.
Nawet w idealnie sprzyjających warunkach do naturalnej mumifikacji, a po części mamy z tym do czynienia tutaj, taka sytuacja się bardzo żadko się spotyka.

W momencie rozkładu na który składa się kilka kluczowych etapów, szczątki powinny się choć częściowo "rozpaść" w skutek oczywistego zaniku większości tkanek miękich oraz ścięgien.
Czaszka wręcz niewiarygodnie trzyma się nad łóżkiem na kręgach...(...)


Głowa „stoi”, bo najprawdopodobniej uległy zeschnięciu więzadła karkowe i podniosły tak ją dziwnie... Znalazłem w Sieci czyjeś zdjęcie zmumifikowanego kotka z podniesioną podobnie łapką, ale że tenże kotek wygląda na tamtejszym zdjęciu dużo gorzej, niż ten zwierz z Prypeci, to wolałbym go nie pokazywać na tym Forum – bo to i tak nie ma to znaczenia – a niektórym z Państwa widok tych pustych kocich oczodołów mógłby wywołać nawet odruch: :shock:



Co do zwłok zwierzęcia, to chciałbym zacytować Państwu fragment poniższej książki, który wiele wyjaśnia...
Wprawdzie opis dotyczy rzecz jasna zwłok ludzkich, ale większość z poniższych informacji pasuje „jak ulał” do tego prypeckiego zwierzątka:

Prof dr. Jan S.Olbrycht ''Medycyna sądowa w procesie karnym'' napisał(a):
(...)    S t r u p i e s z e n i e  z w ł o k  występuje (...) w warunkach, w których tracą one szybko wodę zawartą w tkankach. Nawet zwłoki które już gniją, jeżeli się znajdą w takich warunkach, przestają gnić i trupieszeją. Wskutek utraty wody zmniejsza się wielkość i ciężar (do 10 kg) zwłok; wszystkie narządy wewnętrzne są skurczone, zmniejszone, twarde, jednak mają zachowaną strukturę mikroskopową, jak to można stwierdzić, po uprzednim rozmoczeniu ich w wodzie. Powłoki zewnętrzne zwłok strupieszałych są żółtobrunatne, pomarszczone, twarde, przy opukiwaniu dają odgłos podobny jak tektura, włosy ich są zrudziałe, wyraz twarzy zgrzybiały.
    Strupieszenie zwłok może powstać samoistnie, czyli w sposób naturalny, lub tez w sposób sztuczny. Strupieszeniu samoistnemu ulegają zwłoki znajdujące się w suchych, przewiewnych miejscach, np. na strychach, poddaszach, kryptach itp., lub pogrzebane w suchej, piaszczystej lub nasypowej ziemi, w której woda gruntowa znajduje się głęboko i nie podchodzi ku zwłokom oraz w której woda z opadów atmosferycznych nie zatrzymuje się, lecz przenika zaraz w głąb. Sztuczne strupieszenie wytwarza się za pomocą tzw. balsamowania, tj. nastrzykiwania zwłok środkami przeciwgnilnymi. Mumie są przykładem strupieszenia zwłok wywołanego sztucznie. Zwłoki strupieszałe utrzymywać się mogą w takim stanie przez setki lat, o ile tylko nie mają do nich dostępu pewne owady, które niszczą także mumie.(...)


Wygląda na to, że jeżeli tylko od czasu nakręcenia słynnej "Radiofobii", ktoś nie wyniósł sobie na „pamiątkę” tego zwierzaka, bądź jakieś owady nie złożyły w nim swoich jaj i nie został przez to „zżarty” przez ich larwy (wtedy przynajmniej zostałby choć szkielet) – to członkowie przyszłorocznej wyprawy jeżeli go znajdą, to powinni zastać ten sam, lub podobny widok jak na tamtym filmie czy fotografii Pana @UNITAN-a...


23 gru 2009 20:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Zdjęcie martwego psa w Pripyat
Odnalezienie tego pomieszczenia było by kropka nad "i" w przywiezionych z tamtąd materiałów...

A więc dedektywi Google w dłoń i szukamy śladów - do wiosny jest troche czasu ;)

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


24 gru 2009 14:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lip 2008 19:07
Posty: 56
Lokalizacja: Wawa-urynów
Post Re: Zdjęcie martwego psa w Pripyat
Mi sie odrazu skojarzył z tym z linka ponizej,tzn te zagiete łapy.oczywiscie wiadomo ze ten z łózka to nie mały konik :)

http://www.corbisimages.com/Enlargement ... 0590&ext=1


24 gru 2009 17:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL