Teraz jest 28 mar 2024 16:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Spływ Prypecią do Prypeci 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2009 00:30
Posty: 223
Lokalizacja: B-C moje gg; 380254
Post Re: Spływ Prypecią do Prypeci
Mam świadomośc że moze nie wyjść ;) ale w sobote ide do Empiku i zaopatruje sie w mape i przewodnik kajakowy po Prypeci bo moje obejmują tylko polskie rzeki i daje Ci w miare szczegółowy plan ;)

A spływ proponuje zacząć w Brześciu i skończyć w Kijowie a nawet przed samym Kijowem na końcu zb.Kijowskiego poniewaz dalej (juz przed Kijowem) mamy dużo jezior zaporowych co wiąze sie z częstą przenoską/przewózką kajaków lub nawet zakończeniem spływu.

A więc na zakończenie życze wszystkim POMYŚLNOŚCI W NADCHODZĄCYM ROKU I JAK NAJWIĘCEJ CIEKAWYCH WYPRAW A NAWET TYCH TYLKO PALNOWANYCH ;)


31 gru 2009 16:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Spływ Prypecią do Prypeci
Constantine napisał(a):
Mam świadomośc że moze nie wyjść ;) ale w sobote ide do Empiku i zaopatruje sie w mape i przewodnik kajakowy po Prypeci bo moje obejmują tylko polskie rzeki i daje Ci w miare szczegółowy plan ;)

A spływ proponuje zacząć w Brześciu i skończyć w Kijowie a nawet przed samym Kijowem na końcu zb.Kijowskiego poniewaz dalej (juz przed Kijowem) mamy dużo jezior zaporowych co wiąze sie z częstą przenoską/przewózką kajaków lub nawet zakończeniem spływu.

A więc na zakończenie życze wszystkim POMYŚLNOŚCI W NADCHODZĄCYM ROKU I JAK NAJWIĘCEJ CIEKAWYCH WYPRAW A NAWET TYCH TYLKO PALNOWANYCH ;)


Pewnie największą przeszkodą są formalności związane z takim spływem. No tak, przed Kijowem nastawiali tych zapór...
Szukałem przewodnika kajakowego po Prypeci i nie znalazłem... Jeśli istnieje takowy, kup obowiązkowo. Szczęśliwego Nowego Roku Wszystkim!!!


31 gru 2009 17:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2009 00:30
Posty: 223
Lokalizacja: B-C moje gg; 380254
Post Re: Spływ Prypecią do Prypeci
A więc witam ponownie. Przeglądałem oferty wielu firm ale ta którą podałeś wariorr jest najtańsza.

Myślę że taka wyprawa wyszłaby zbyt drogo (to mało powiedziane).

Średnia ilośc dni na rzece przy 50km dziennie (odległość od Brześcia do Czarnobyla) to 12dni/13dni + 3dni/4dni Prypeć i okolice no i ostatni dzień to wypłynięcie ze strefy w "bezpieczny teren" w celu oddania kajaków.

Mam dwa kosztorysy;
1. Przepłynięcie z Brześcia do Czarnobyla, zwiedzanie a następnie wypłynięcie za Strefę i oddanie kajaków. Kosztorys mniej korzystny z takich wzgledów że podczas łazenia po strefie kajaki sobie leżą bezczynnie a licznik bije niepotrzebnie.

Cena kajaków ; 510zł
Transport (1.6zł za km) kajaków do Terespola ; 1090zł + odbiór drugie tyle(wiadomo, bo dalej)

2. Bardziej korzystny. Płyniemy z Brześcia do zb. Kijowskiego, oddajemy kajaki i wracamy te pare km do strefy z wolnym czasem.

Cena kajaków ; 390zł
Transport do Terespola ; 1090zł + odbiór drugie tyle(wiadomo, bo dalej)


Czyli sumując za sam sprzęt i dowóz w obie strony sumka zamyka nam się w najlepszym przypadku w pięknej kwocie 1480zł do tego musimy doliczyć wyżywienie na jakieś 17dni, przepustki do Strefy, przewodnika, powrót do domu i dojazd do tej wypożyczalni pod Białymstokiem. Chyba ze śpimy w namiotach gdzieś w Czarnobylu lub poza strefą to wtedy nie liczymy noclegu.

Nie sądze żebysmy zamkneli sie w kwocie nie przekraczającej 5tysięcy.
Moim zdaniem lepiej dać duuuuuużo mniej i zrobić sobie prywatną wyprawe coś a'al ta Arka gdzie płacili te 1600zł (no dobra ok 2000zł bo własny dojazd na miejsce zbiorki itp) i mieli czyste 4 czy tam 5 dni na samą strefę. Co o tym myślisz? Albo po prostu zabrać się z Arkiem, oczywiście nie sugerując ze wyprawy ze S.Z. są złe czy coś ;)

Post przede wszystkim do wariorr'a, co myslisz? ;)


01 sty 2010 18:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Spływ Prypecią do Prypeci
Hej!
Dzięki za odpowiedź, ale widzę, że trochę źle mnie zrozumiałeś. Podałem Ci tego linka ze względu, że jest to jedyne miejsce w necie, na które trafiłem, opisujące spływy po Prypeci. I tylko dlatego :) JA NIE ZAMIERZAM KORZYSTAĆ Z ŻADNEJ FIRMY ANI NIC WYPOŻYCZAĆ OD NIKOGO!
Widzę to tak: sprzęt do spływów (przynajmniej ja) mam swój - ponton, nie kajak - wszelkie wyposażenie do spływu też (pompka, wiosła, kapok, namiot, śpiwór, itp.) nie zamierzam więc nic od nikogo pożyczać, ani opłacać specjalnie wynajęty transport. Ponton po zwinięciu zajmuje mało miejsca i można go przewieźć do Brześcia nawet autobusem!
Zapasy jedzenia na ok. 2 tyg. można zrobić w Terespolu lub nawet w Brześciu. Odpadają więc wszelkie wyliczenia Twoje :)
Jak już jesteśmy w Brześciu ze wszystkim, wsiadamy i wiosłujemy. "Jednymi" problemami będą tu teraz:

1. Zgoda na płynięcie przez teren Białorusi (jeśli potrzeba coś takiego)
2. Zgoda na wpłynięcie po stronie Białorusi do "Rezerwatu Radiacyjno-Ekologicznego" - ważny problem
3. Zgoda na przekroczenie drogą wodną granicy białorusko-ukraińskiej - z tym będzie chyba najgorzej. Nie ma tam wprawdzie strażników ani szlabanów, ale trzeba to załatwić, inaczej znajdziemy się na Ukrainie nielegalnie! (JAK to załatwić?)
4. Przepustki na pobyt w Strefie po stronie ukraińskiej, zgoda na zwiedzanie Prypeci, zgoda na zwiedzenie Oka Moskwy. Przewodnik (?) Noclegi (?). Z tym wiążą się największe koszty, ale myślę, że nie więcej jak 1200 zł na łeba. Primo:
Znajdziemy się w Strefie bez wcześniejszego przejazdu przez punkty kontrolne itp.
Secundo: dotrzemy tam drogą wodną, jak póki co chyba nikt dotąd...
W związku z tym kilka pytań do organizatorów wypraw do strefy (odpowiedzi pewnie mógłby udzielić i Arek, ale jednak mam większe zaufanie do Strefyzero). Pytania:
- Czy ominięcie punktów kontrolnych na drodze do Strefy i znalezienie się tam od strony Białorusi jest w ogóle możliwe do załatwienia?
- Czy poruszanie się po strefie osób z zewnątrz bez przewodnika jest w ogóle możliwe? Czy można dostać jakieś dokumenty, które usprawiedliwiają nasz pobyt tam, coś w rodzaju przepustki na 3 dni?
- Czy trzeba się przed kimś opowiadać pod względem noclegu? Czym grozi nocleg pod Czarnobylem w namiocie, jeśli ma się zgodę na pobyt w Strefie? (poza napadem watahy wilków, napromieniowaniem pośladków etc. - czego jednak da się uniknąć starannie wybierając miejsce noclegu). Czy ktoś sprawdza, gdzie nocujemy?


5. Zgoda na pływanie po terenie Ukrainy (jeśli jest takowa potrzebna).

Zbiornikiem Kijowskim dopływamy do pierwszej zapory, spuszczamy powietrze z pontonów i dojeżdżamy do Kijowa (da się zrobić, nawet autostopem przy odrobinie szczęścia). W Kijowie pociągiem powrotnym do Polski (Bilet do Rzeszowa ok. 100zł).
Całkowity koszt, wg. mojego planu wychodzi ok. 2500 zł na osobę. W tym, sam spływ ok. 800 zł. Jeśli noclegi w Strefie będą w namiocie i da się jakoś zrezygnować z przewodnika, to sporo mniej. Całość wyprawy to 800 km rzekami i jakieś 21 dni w tym 4 dni w strefie.
Jeżeli kwestia formalności jest do załatwienia, wystarczy trochę kasy, odrobina odwagi i dobre chęci :)


02 sty 2010 00:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2009 00:30
Posty: 223
Lokalizacja: B-C moje gg; 380254
Post Re: Spływ Prypecią do Prypeci
ups wybacz ;) w takim razie jak na pontonach to co innego ale czy to nie jest niebezpieczne płynąć 21 dni na pontonach z pełnym bagażem? Strony zalecają bardzo dokładną mape rzeki Prypeci lub przewodnika poniewaz łatwo sie zgubić (tereny bagniste, rozlewiska, mnogosc dopływów)

1. Z tego co wyczytałe nie potrzeba zgody. Jest zakaz pływania w okolicy granicy w Brześciu jedynie.

A teraz czekamy na odpowiedzi na reszte pytań. Najlepiej od pana Marka ;)


02 sty 2010 10:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Spływ Prypecią do Prypeci
Constantine napisał(a):
ups wybacz ;) w takim razie jak na pontonach to co innego ale czy to nie jest niebezpieczne płynąć 21 dni na pontonach z pełnym bagażem? Strony zalecają bardzo dokładną mape rzeki Prypeci lub przewodnika poniewaz łatwo sie zgubić (tereny bagniste, rozlewiska, mnogosc dopływów)

1. Z tego co wyczytałe nie potrzeba zgody. Jest zakaz pływania w okolicy granicy w Brześciu jedynie.

A teraz czekamy na odpowiedzi na reszte pytań. Najlepiej od pana Marka ;)


Na wakacjach przepłynąłem sam właśnie w 21 dni z Rzeszowa do Gdańska - Wisłokiem, Sanem i Wisłą. :) Pontonem Sevylor HF250 za 479zł z pełnym bagażem, wprawdzie zminimalizowanym jak tylko się dało :) Co kilka dni wychodziłem do sklepu jedynie, czasem coś zwiedziłem. Było ciekawie, bardzo widokowo, czasem groźnie, ale raczej bezpiecznie. Samego sprzętu nie ma się co bać - nie zawiódł mnie ani razu, rzeki podobnie. Kajaki są szybsze, zwrotniejsze, ale i bardziej wywrotne i sam wiesz, jak kłopotliwe w transporcie. Dlatego ponton rules! W Gdańsku, na Westerplatte spuściłem powietrze, zwinąłem sprzęt pod pachę i stopem wróciłem na dworzec kolejowy, no i do domu.
Spływ Prypecią przez Białoruś i Ukrainę to jednak coś nieco innego... Płyniemy przez tereny całkiem dzikie, pełne zwierząt i prawie bezludne. Większe miasta będą bodajże 2. Prypeć aż do centrum Strefy jest rzeką bardzo czystą - można się spokojnie kąpać i nawet pić wodę. No i jest rzeką bardzo krętą i pełną różnych odnóg... Zgadzam się - tu trzeba załatwić dobrą mapę i śledzić uważnie prąd rzeki. No i mieć papiery na wszystko - choć częściej spotkamy jelenia, rysia i wilka niż człowieka, który by o to pytał.
Czekamy na odpowiedzi. Postaram się napisać jeszcze prywatnie do pewnych osób.


02 sty 2010 14:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Spływ Prypecią do Prypeci
TEMAT ZAMKNIĘTY. FORMALNOŚCI NIE DO ZAŁATWIENIA
Szkoda... :(


15 sty 2010 00:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lip 2008 17:08
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia
Post Re: Spływ Prypecią do Prypeci
wariorr napisał(a):
TEMAT ZAMKNIĘTY. FORMALNOŚCI NIE DO ZAŁATWIENIA
Szkoda... :(


Mówiłem ci już wcześniej żebyś zapomniał ,że nie załatwisz pozwolenia.


20 sty 2010 17:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Spływ Prypecią do Prypeci
Nautilus napisał(a):
wariorr napisał(a):
TEMAT ZAMKNIĘTY. FORMALNOŚCI NIE DO ZAŁATWIENIA
Szkoda... :(


Mówiłem ci już wcześniej żebyś zapomniał ,że nie załatwisz pozwolenia.


Wiem, mówiłeś i miałeś rację, jak się okazało. Ale pomysł był piękny i ciekawy... Nie rozumiem tych Ukraińców i postępowania ze strefą i obcokrajowcami. Ciągle mnie zaskakują.


21 sty 2010 00:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lip 2008 17:08
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia
Post Re: Spływ Prypecią do Prypeci
wariorr napisał(a):
Nautilus napisał(a):
wariorr napisał(a):
TEMAT ZAMKNIĘTY. FORMALNOŚCI NIE DO ZAŁATWIENIA
Szkoda... :(


Mówiłem ci już wcześniej żebyś zapomniał ,że nie załatwisz pozwolenia.


Wiem, mówiłeś i miałeś rację, jak się okazało. Ale pomysł był piękny i ciekawy... Nie rozumiem tych Ukraińców i postępowania ze strefą i obcokrajowcami. Ciągle mnie zaskakują.


Cóż co kraj to obyczaj.
Pozdro


21 sty 2010 11:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL