Teraz jest 20 kwi 2024 16:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Waldemar Siwiński - Czernobyl. Książka w PDF do pobrania !!! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2009 00:45
Posty: 67
Post Re: Waldemar Siwiński - Czernobyl. Książka w PDF do pobrania !!!
jeśli chodzi o książkę Kostina to także jestem zwolennikiem przeczytania i obejrzenia zdjęć w "oryginale". Skan nie odda klimatu fizycznej książki.
Wiele ze zdjęć z tego albumu krąży po sieci, ale w tej książce wyglądają dużo, dużo lepiej...


22 mar 2010 17:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2009 00:45
Posty: 67
Post Re: Waldemar Siwiński - Czernobyl. Książka w PDF do pobrania !!!
http://www.allegro.pl/item981823483_cze ... inski.html

150,00 PLN - Kto da więcej?


05 kwi 2010 14:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010 21:50
Posty: 27
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Post Re: Waldemar Siwiński - Czernobyl. Książka w PDF do pobrania !!!
nukle napisał(a):
http://www.allegro.pl/item981823483_czernobyl_waldemar_siwinski.html

150,00 PLN - Kto da więcej?

Jeżeli podana cena byłaby łączną kwotą za 30 książek, powiedziałbym, że to bardzo kusząca oferta.

Przeminie moda, szał na grę, a i tak "souveniry" nie będą adekwatne cenowo do swojej rzeczywistej wartości. Pokrzywdzeni będą chcieli odzyskać przynajmniej część kasy, którą utopili kupując bez rozwagi. Czyli w sumie taki ... okres połowicznego rozpadu "wartości" przedmiotu. Ta książka jest dobrym przykładem - podobnie jak stare liczniki "grigera" za 200-400zł z pasem na pociski kalibru R20.

_________________

Obrazek
ISWSP GAMMAVO na Facebook-u


05 kwi 2010 18:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Waldemar Siwiński - Czernobyl. Książka w PDF do pobrania !!!
Przeczytałem Siwińskiego (pożyczyłem z biblioteki uniwersyteckiej) i co uderza to wielki optymizm i propaganda! Jeżeli tym ludziom wysiedlonym faktycznie było tak dobrze, tak ładnie zorganizowano wszystko, w pełni profesjonalnie zorganizowano akcję, nie dopuszczono do skażenia rzeki Prypeć itp. to po prostu wzorowa akcja i w pełni odpowiedni proces. Jak ładnie pomija Siwiński pewne niewygodne fakty... Jest dziwny kontrast w porównaniu z nieco pesymistycznym Kostinem. Osobiście wolę jednak ufać temu drugiemu.


27 kwi 2010 21:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: Waldemar Siwiński - Czernobyl. Książka w PDF do pobrania !!!
Kostin to etatowy fotograf na usługach 'resortu spraw wewnętrznych', te jego brednie o prześwietlonych filmach (tak na prawdę zapomniał je przewinąć do wymiennej kasety - taki patent byłego ZSRR). Do jego opowieści też należy podchodzić z dystansem, ten z kolei uprawia propagandę 'wielkiego nieszczęścia', które nawiedziło Kraj Rad.


28 kwi 2010 08:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2009 00:45
Posty: 67
Post Re: Waldemar Siwiński - Czernobyl. Książka w PDF do pobrania !!!
Pomijam emocjonalny sposób mówienia o tamtych wydarzeniach. Każdy, kto ma coś do powiedzenia o tamtej katastrofie robi to na swój sposób. Często fakty się rozmijają. Każda wersja to troszkę inne relację, wynikające myślę z osobistego stosunku do tej katastrofy, często przypominane po latach.

A propos zdjęć Kostina. Właśnie w tej chwili uświadomiłem sobie, że to słynne, prześwietlone zdjęcie reaktora, zrobione rzekomo zaraz po wybuchu 26 kwietnia, jest moim zdaniem naciągane. Przecież nie widać na nim żadnej pary wydobywającej się ze środka, żadnego dymu! Nie mogło to być pierwsze zdjęcie! A przecież rzekomo Igor Kostin był tam z aparatem jako pierwszy.

Na wielu zdjęciach zrobionych podczas akcji, widać dym. U Kostina zero. Czyżby 26 kwietnia rano, nic jeszcze się nie wydobywało z ruin reaktora?


28 kwi 2010 15:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 465
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: Waldemar Siwiński - Czernobyl. Książka w PDF do pobrania !!!
Wg Raportu UNSCEAR w dniu awarii emisja radionuklidów była największa:

Cytuj:


więc jakiś "dym" na pewno był! (choć część tamtej emisji stanowiły też przeźroczyste gazy 85-Kr i 133-Xe)


28 kwi 2010 18:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: Waldemar Siwiński - Czernobyl. Książka w PDF do pobrania !!!
nukle napisał(a):
Właśnie w tej chwili uświadomiłem sobie, że to słynne, prześwietlone zdjęcie reaktora, zrobione rzekomo zaraz po wybuchu 26 kwietnia, jest moim zdaniem naciągane. Przecież nie widać na nim żadnej pary wydobywającej się ze środka, żadnego dymu! Nie mogło to być pierwsze zdjęcie! A przecież rzekomo Igor Kostin był tam z aparatem jako pierwszy.

Oczywiście, że tak. Jak tylko ukazała się książka z tym zdjęciem na jednej z pierwszych stron - zwróciłem na to uwagę. Możliwe, że jest to pierwsze zdjęcie - ale PO UGASZENIU POŻARU, czyli z pierwszych dni maja. Była robiona dokumentacja fotograficzna palącego się reaktora, ale przez służby bezpieczeństwa i w ich posiadaniu do tej pory pewnie pozostaje. Kostin był fotografem, wytypowanym przez 'resort bezpieczeństwa', do zrobienia pierwszych 'nieresortowych' zdjęć (po ugaszeniu pożaru), które miały ewentualnie trafić do radzieckiej agencji informacyjnej TASS. Tak przy okazji - słynne zdjęcie śmigłowca rozpylającego pianę nad placykiem przed rozwalonym reaktorem zostało zrobione przez człowieka na usługach CIA i z tego względu stanowi dzisiaj 'public domain'.


29 kwi 2010 08:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 24 mar 2011 20:24
Posty: 2
Post Re: Waldemar Siwiński - Czernobyl. Książka w PDF do pobrania !!!
Witam

Przepraszam, że odkopuję. Jestem w posiadaniu książki Siwińskiego, są w niej wszystkie strony. Czy prośba o przesłanie ich jest nadal aktualna?


24 mar 2011 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2010 09:50
Posty: 157
Lokalizacja: Białystok
Post Re: Waldemar Siwiński - Czernobyl. Książka w PDF do pobrania !!!
Ja bym prosił jeśli można. Podać @?

_________________
OCLab.pl & OCForum.pl


24 mar 2011 20:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL