Teraz jest 25 kwi 2024 06:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Ważny wątek 1 - następny wyjazd 

Chcę spędzić cały dzień w Kijowie tak jak w planach poprzednich wyjazdów:
Tak 58%  58%  [ 37 ]
Nie 42%  42%  [ 27 ]
Liczba głosów : 64

 Ważny wątek 1 - następny wyjazd 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 23 kwi 2009 23:34
Posty: 366
Post Re: Ważny wątek 1 - następny wyjazd
pawel129 napisał(a):
W nawiązaniu do lipcowej wyprawy 2009 zmieniłbym tylko:
- zrezygnować z dodatkowej atrakcji. Chodzi o to, że straciło się tam pół dnia, a brała udział może połowa ludzi. BEZ SENSU.

Moderator!
pawel129 napisał(a):
- czas atrakcji wykorzystałbym na Oko Moskwy jeśli jest możliwość zwiedzania lub muzeum mulitarnego.

Oko Moskwy - oficjalnie nie ma takiej możliwości (obiekt wojskowy). Poza tym wcale rezygnacja z atrakcji nie wydłużyłaby nam magicznie pobytu w samej Strefie (raczej w Kijowie).
pawel129 napisał(a):
- czas w Sławotyczu i Kijowie - ilość idealna. Ani dnia więcej ani mniej.

Ja bym się trochę nad tym Kijowem zastanowił jeśli miałbym kombinować z czasem. Dość mało tam ciekawych rzeczy a raczej nie robimy wycieczki po Ukrainie tylko do Strefy.
pawel129 napisał(a):
- może udałoby się załatwić wstęp do samej elektrowni ? Niekoniecznie reaktor nr 4 ;) , ale chociaż sterownia, maszynownia lub któryś z pozostałych reaktorów.

Chyba żartujesz?


24 lip 2009 22:22
Zobacz profil

Dołączył(a): 15 cze 2009 12:30
Posty: 7
Post Re: Ważny wątek 1 - następny wyjazd
mietek napisał(a):
Chyba żartujesz?

nie żartuje. wiadomo że w tym narodzie wszystko jest kwestią odpowiedniej ceny także kto wie...


25 lip 2009 20:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Ważny wątek 1 - następny wyjazd
Wycinek z Info ze strony głównej.

"...Jest to wyjątkowa okazja zobaczenia stanu prac przygotowawczych do rozbiórki sarkofagu. Uczestnicy tego wyjazdu będą mieli okazję na własne oczy zobaczyć halę turbin, sterownię reaktora nr 3 (może nawet wejść na reaktor nr 3)..."

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


26 lip 2009 12:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 kwi 2009 23:34
Posty: 366
Post Re: Ważny wątek 1 - następny wyjazd
Pytałem Pawła apropo tego co PoulN napisałeś ale niestety - wyjazd tylko dla uczonych ze stopniem profesora ze znacznymi osiągnięciami... :/


26 lip 2009 13:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Ważny wątek 1 - następny wyjazd
mietek napisał(a):
pawel129 napisał(a):
W nawiązaniu do lipcowej wyprawy
pawel129 napisał(a):
- może udałoby się załatwić wstęp do samej elektrowni ? Niekoniecznie reaktor nr 4 ;) , ale chociaż sterownia, maszynownia lub któryś z pozostałych reaktorów.

Chyba żartujesz?


Chodziło mi o Twoja wypowiedź ;)

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


26 lip 2009 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 kwi 2009 23:34
Posty: 366
Post Re: Ważny wątek 1 - następny wyjazd
Chyba dalej się nie rozumiemy :P

Mi chodziło o to, że z tego co wiem to w tej chwili załatwienie takiego wejścia dla "zwykłych ludzi" jest raczej nierealne. I myślę że w grę nie wchodzą tu tylko pieniądze - nad taką wycieczką trudno zapanować a jakby nie patrzeć taka elektrownia to jest drogi, strategiczny obiekt (nawet jeśli już wyłączony). W dodatku większość osób uczęszczających na takie wyprawy nie ma zielonego pojęcia o działaniu elektrowni jądrowych czy podstawach fizyki jądrowej więc też przewodnicy mieliby dużo nudnego mówienia o rzeczach dla nich banalnych.

Ale tak czy siak myślę że w tym wszystkim chodzi właśnie o kontrolę takiej grupy, duże obostrzenia. W dodatku ruscy raczej by nie chcieli aby na cały świat wyciekało jak to jest dokładnie w środku zbudowane (czytaj: tandeta), w jakim stanie zachowane. Kwestia takiej "granicy myślowej".

Ja byłbym bardzo zainteresowany takim zwiedzaniem ale obawiam się, że jeszcze przez długi czas mi się to nie uda (o ile w ogóle kiedykolwiek...).


26 lip 2009 20:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2009 00:30
Posty: 223
Lokalizacja: B-C moje gg; 380254
Post Re: Ważny wątek 1 - następny wyjazd
mietek napisał(a):
wyjazd tylko dla uczonych ze stopniem profesora ze znacznymi osiągnięciami... :/


także wiesz co masz robić ;P bo inaczej raczej sie nie da tylko szkoda że do tego czasu raczej mało tam będzie do oglądania ;)


27 lip 2009 10:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 465
Lokalizacja: Olkusz
Post CO "PISZCZY" W ŚRODKU...
Oto fotorelacja, m.in. ze Sterownii Bloku nr 4

http://nikongear.com/Chernobyl/Chernobyl_1.php

dla osób nie będących specjalistami w dziedzinie Enegretyki Jądrowej jest to "po prostu" zardzewiały panel o "nic nie mówiących" dziesiątkach przycisków i wskaźników...

Z ciasnoty pomieszczeń i korytarzy na zdjęciach, można bez trudu wywnioskować, że tam już kilkudziesięcioosobowe wycieczki nie mogą faktycznie wchodzić...


29 lip 2009 21:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL