Teraz jest 28 kwi 2024 22:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Kid of speed 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 06 lut 2009 02:32
Posty: 62
Post Re: Kid of speed
wariorr napisał(a):
Łukasz23 napisał(a):
Odnosnie tekstu Eleny-tęksnie za czasami kiedy większość ludzi traktowała jej wypociny serio i myślała że strefa naprawde jest tak magicznym miejscem jak ona to opisała.Zamiast najeżdżać na nią (jak to jest na większosci forach) powinniśmy jej podziękować za tą chwilę ułudy że strefa kryje coś więcej niż w rzeczywistości


Nie rozumiem, o co chodzi z tymi tekstami Eleny. Poczytałem wszystko, co znalazłem na jej stronie, ale nie pojmuję o co idzie z tym zarzucaniem jej kłamstw, czy nie traktowaniu serio jej tekstów. Przecież opisje i dokumentuje miejsca, które istnieją. O co chodzi, gdzie tu fantazja i ułuda?


Chocby sam fakt nieograniczonych wizyt w strefie na motorze że tylko pierwszy przykład z brzegu podam


02 mar 2009 10:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Kid of speed
wariorr napisał(a):
Łukasz23 napisał(a):
Odnosnie tekstu Eleny-tęksnie za czasami kiedy większość ludzi traktowała jej wypociny serio i myślała że strefa naprawde jest tak magicznym miejscem jak ona to opisała.Zamiast najeżdżać na nią (jak to jest na większosci forach) powinniśmy jej podziękować za tą chwilę ułudy że strefa kryje coś więcej niż w rzeczywistości


Nie rozumiem, o co chodzi z tymi tekstami Eleny. Poczytałem wszystko, co znalazłem na jej stronie, ale nie pojmuję o co idzie z tym zarzucaniem jej kłamstw, czy nie traktowaniu serio jej tekstów. Przecież opisje i dokumentuje miejsca, które istnieją. O co chodzi, gdzie tu fantazja i ułuda?


Ano np; takie wyrywkowe teksty;
promieniowanie pozostanie w rejonie Czarnobyla przez następne 48.000 lat, ale ludzie będą mogli zasiedlać te tereny gdzieś za 600 lat - plus minus 3 wieki - nie tak do końca jest to prawdą ;)

Pod kolejnym zdjęciem;

Stojąc na drodze asfaltowej, licznik wskazuje 500 - 3000 mikrorentgenów, zależnie od tego w którym miejscu się stoi. To od 50 do 300 razy większe promieniowanie od standardowego. Jeślibym przeszła 10 metrów w przód, na liczniku zabrakłoby skali. Jeślibym podeszła kilkaset metrów bliżej w stronę reaktora, promieniowanie wynosiłoby 3 rentgeny na godzinę - 300.000 razy więcej niż normalnie. Gdybym dalej się przybliżała do reaktora, mogłabym wieczorem świecić w ciemnościach. Może to dlatego nazywają to magicznym lasem. Jest w tym coś z magii, gdy wchodzisz w zwykłym ubraniu a wychodzisz jak rycerz w lśniącej zbroi.
Totalne sc-fi

ps. przed bramą elektrowni - To jest ostatni punkt kontrolny. Dalej nie można wjeżdżać, wymagana jest też odzież ochronna przeciw promieniowaniu......nie jestem aż tak odważna.
Wceśniej pisała, że mierzyła 3000 uR/h a tu ma na liczniku 763 uR/h i mówi że ochrony przeciwpromiennej potrzebuje :lol:

Dajcie spokój - może i Tam jeździła sobie, ale leje wode i pisze głupoty, jak 90% ludzi i dziennikarzy na świecie. :|

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


Ostatnio edytowano 02 mar 2009 10:37 przez PoulN, łącznie edytowano 1 raz

02 mar 2009 10:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Kid of speed
Łukasz23 napisał(a):
wariorr napisał(a):
Łukasz23 napisał(a):
Odnosnie tekstu Eleny-tęksnie za czasami kiedy większość ludzi traktowała jej wypociny serio i myślała że strefa naprawde jest tak magicznym miejscem jak ona to opisała.Zamiast najeżdżać na nią (jak to jest na większosci forach) powinniśmy jej podziękować za tą chwilę ułudy że strefa kryje coś więcej niż w rzeczywistości


Nie rozumiem, o co chodzi z tymi tekstami Eleny. Poczytałem wszystko, co znalazłem na jej stronie, ale nie pojmuję o co idzie z tym zarzucaniem jej kłamstw, czy nie traktowaniu serio jej tekstów. Przecież opisje i dokumentuje miejsca, które istnieją. O co chodzi, gdzie tu fantazja i ułuda?


Chocby sam fakt nieograniczonych wizyt w strefie na motorze że tylko pierwszy przykład z brzegu podam



No dobra, nie wiem, jak tam jest, ale jeśli, jak pisze ma znajomości na punktach kontrolnych, pojawia się tam często, a jej ojciec jest znanym fizykiem jądrowym, to czemu miałaby nie móc wjeżdżać? Wydaje mi się, że dla Ukraińców, szczególnie po znajomości wjazd do Strefy jest znacznie łatwiejszy niż dla ludzi z zewnątrz, w tym z Polski. Przykład? Ostatnia kradzież 15 ton kaloryferów w Prypeci. Ktoś sobie spokojnie wjechał ciężarówką, poodkręcali złom i wywieźli, więc?
W tym przypadku wydaje mi się, że przykład, który podałeś jest jednak nienajlepszy... Nie, żebym bronił Eleny, bo poza jej tekstami nie znam sprawy, ale jednak na swej stronie ma zdjęcia z motorem ze Strefy i to o różnych porach dnia i roku... A fotomontaż to nie jest raczej.


02 mar 2009 10:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Kid of speed
@wariorr - jak pisałem wyżej ;)
Może i śmigała moto po strefie, bo akurat na Ukrainie to jest możliwe, tym bardziej skoro rzekomo była córką nie byle kogo :P ...zresztą; dlaczego nie :?: jeździ się samochodami - to dlaczego nie motocyklem :?: ;)

Jedno wiem, niektóre pisane teksty są "lekko" mówiąc; niespoójne i nie do końca pokrywają sie z prawdą - MZ oczywiście ;)

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


02 mar 2009 10:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Kid of speed
PoulN napisał(a):
wariorr napisał(a):
Łukasz23 napisał(a):
Odnosnie tekstu Eleny-tęksnie za czasami kiedy większość ludzi traktowała jej wypociny serio i myślała że strefa naprawde jest tak magicznym miejscem jak ona to opisała.Zamiast najeżdżać na nią (jak to jest na większosci forach) powinniśmy jej podziękować za tą chwilę ułudy że strefa kryje coś więcej niż w rzeczywistości


Nie rozumiem, o co chodzi z tymi tekstami Eleny. Poczytałem wszystko, co znalazłem na jej stronie, ale nie pojmuję o co idzie z tym zarzucaniem jej kłamstw, czy nie traktowaniu serio jej tekstów. Przecież opisje i dokumentuje miejsca, które istnieją. O co chodzi, gdzie tu fantazja i ułuda?


Ano np; takie wyrywkowe teksty;
promieniowanie pozostanie w rejonie Czarnobyla przez następne 48.000 lat, ale ludzie będą mogli zasiedlać te tereny gdzieś za 600 lat - plus minus 3 wieki - ni tak do końca ;)

Pod kolejnym zdjęciem;

Stojąc na drodze asfaltowej, licznik wskazuje 500 - 3000 mikrorentgenów, zależnie od tego w którym miejscu się stoi. To od 50 do 300 razy większe promieniowanie od standardowego. Jeślibym przeszła 10 metrów w przód, na liczniku zabrakłoby skali. Jeślibym podeszła kilkaset metrów bliżej w stronę reaktora, promieniowanie wynosiłoby 3 rentgeny na godzinę - 300.000 razy więcej niż normalnie. Gdybym dalej się przybliżała do reaktora, mogłabym wieczorem świecić w ciemnościach. Może to dlatego nazywają to magicznym lasem. Jest w tym coś z magii, gdy wchodzisz w zwykłym ubraniu a wychodzisz jak rycerz w lśniącej zbroi.
Totalne sc-fi

ps. przed bramą elektrowni - To jest ostatni punkt kontrolny. Dalej nie można wjeżdżać, wymagana jest też odzież ochronna przeciw promieniowaniu......nie jestem aż tak odważna.
Wceśniej pisała, że mierzyła 3000 uR/h a tu ma na liczniku 763 uR/h i mówi że ochrony przeciwpromiennej potrzebuje :lol:

Dajcie spokój - może i Tam jeździła sobie, ale leje wode i pisze głupoty, jak 90% ludzi i dziennikarzy na świecie. :|



Odnośnie świecenia w ciemności to bajka, ale wydaje mi się, że ona sama w to nie wierzy i pisze to z lekką ironią. Chce ubarwić w ten sposób trochę. 3000 uR/h na drodze jest pewnie przesadą, nie wiem. Ile jest w Czerwonym Lesie? Mierzył ktoś?

Nie pisze, że potrzebuje odzieży ochronnej, tylko, że jest wymagana za bramą elektrowni (czy to prawda, nie wiem), ale pomiar zgadza sie mniej więcej...

Trudno mi wystawiać zdecydowane jakieś opinię, zwłąszcza, że jadę po raz pierwszy do Strefy, ale jej strona wydaje mi się jednak bardziej prawdopodobna, niż sfabrykowana.


02 mar 2009 10:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2008 15:22
Posty: 89
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Kid of speed
wariorr napisał(a):
Ile jest w Czerwonym Lesie? Mierzył ktoś?


Obrazek

Skala na zdjęciu to uSv/h. Przeliczyć sobie można we własnym zakresie :P

_________________
http://wziatek.digart.pl


02 mar 2009 10:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Kid of speed
@wariorr - ja tam przy 750uR/h ubrania ochronnego nie będe zakładał ;) ale za to się później porządnie zdeaktywuje :D :D
@username - no tak, ale to autobus, ;) nie las

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


02 mar 2009 11:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 06 lut 2009 02:32
Posty: 62
Post Re: Kid of speed
Cały problem z Eleną jest nie to że pisała głupoty (bo jest wolność słowa podobno i każdy może pisać jakiekolwiek bzdury mu przyjdą do głowy, zwłaszcza w internecie) tylko to że chciała na tym zarobić


02 mar 2009 11:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 sty 2009 12:09
Posty: 32
Post Re: Kid of speed
Podoba mi sie sposob w jaki prowadzona jest dyskusja, zreszta temat jest bardzo kontrowersyjny.
Ale wlasnie tak powinna sie rozwijac i przebiegac bez wzgledu na koncowy rezultat.
Moge tylko podpowiedziec w jaki sposob mozna odroznic "falsz do prawdy" w tej kwestti.
Prosze zwrocic uwage na "szczegoly" przedstawiajace jakies miejsce.
Czy nie zastanawialo nikogo jak dlugo moze pozostac biala farba na asfalcie?
Moze rok lub kilka? Po dwudziestu latach farby nie powinno byc na szosie. " No chyba, ze byla to specjalna farba produkcji ZSSR"
W strefie "zone" nie byly nigdy wykonywane /po ewakuacji/ jakiekolwiek naprawy jezdni.
Zreszta jak sami zobaczycie drogi na Ukrainie sa poprostu tragiczne
Zdjecia ruin sa takze w Polsce i wszedzie, wiec wiele z tych zdjec najprawdopodobniej nie ma zadnego zwiazku z Charnobylem.
Jazda motorem w strefie jest zabroniona i scigana prawem. Wiele szlakow i drog prowadzacych do niebezpiecznych miejsc jest poprostu zablokowana poprzez ustawienie duzych blokow betonowych lub poprostu sa przekopane rowy.
Prosze zwrocic uwage na calosc jako "Opowiadanie-Przygode" moze to zrecznie zmontowana manipulacja?
Bo kazdy przyzna, ze jest tam gleboki sens ale czy poparty prawda?
Jest kilka zdjecie archiwalnych, ktore to autorka uznala za swoje podpisujac wlasnym nazwiskiem. Najprawdopodobniej wlasnosc Agencji Prasowej lub Archiwalna Wlasnosc Narodowa Ukrainyl

Zapraszam do dalszej dyskusji na ten temat.
JC
PS:/ Przepraszam ale nie posiadam polskich znakow.


02 mar 2009 11:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2008 15:22
Posty: 89
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Kid of speed
PoulN napisał(a):
@username - no tak, ale to autobus, ;) nie las


Sam wiesz, że inaczej się nie dało, bo tam nie przystawaliśmy ;)
A zdjęcie wrzuciłem poglądowo, bo zakładam, że na postoju i rzeczywistym pomiarze wyszłoby gdzieś o połowę więcej.
Aczkolwiek nie jest to promieniowanie powodujące "wyparowanie", choć znacznie przekracza dawkę krytyczną (z opracowania medycznego wyczytałem, że organizm ludzki może "przetrawić" do 5R w 4 dni. Nie wiem na ile jest w tym prawdy, ale powiedzmy, że zaufałem temu źródłu i się tego trzymam jeśli chodzi o bardzo hipotetyczne wyliczenia ;) )

_________________
http://wziatek.digart.pl


02 mar 2009 12:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 276 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL