Teraz jest 29 mar 2024 16:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Kid of speed 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 28 sty 2009 12:09
Posty: 32
Post Kid of speed
Proponuje do przeczytania ta strone: http://www.angelfire.com/extreme4/kiddofspeed/ czyli "Ognisty Aniol", "Dziecko szybkosci" czy "Gamma Gierl"-"Promieniujaca dziewczyna" gdzie w troche prawdy zmieszany z fikcja podparta archiwalnymi zdjeciami / najprawdopodobniej wlasnosc mediow czy archiwum narodowe Ukrainy?/ wpleciony jest w poezje i przygode.

Przepraszam ale nie mam czcionek polskich i moge tylko pisac bez tych znakow.

Jesli temat bylby atrakcyjny zapraszam do dyskusji.


30 sty 2009 08:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 24 cze 2008 21:44
Posty: 215
Post Re: Kid of speed
Stare jak świat.


30 sty 2009 18:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 cze 2008 06:25
Posty: 25
Post Re: Kid of speed
chyba 95% osob tu juz to wiele razy czytala...


31 sty 2009 13:44
Zobacz profil
Administrator

Dołączył(a): 12 mar 2008 13:07
Posty: 36
Post Re: Kid of speed
Co nie znaczy, że te 5% nie ma już prawa się dowiedzieć o tej stronie.


05 lut 2009 02:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2009 00:30
Posty: 223
Lokalizacja: B-C moje gg; 380254
Post Re: Kid of speed
Szkoda że oszukuje, przydałaby sie taka pogromczyni strefy :D


10 lut 2009 12:14
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 sty 2009 12:09
Posty: 32
Post Re: Kid of speed
31-go pazdziernika 2008 roku czterej mieszkancy regionu Kijowa zostali uznani winnymi przez Sad w Kijowie za to, ze probowali w zmowie z innymi skorumpowanymi dwoma policjantami /Zone Security/ sprzedac 15 ton kaloryferow pochodzacych z domow polozonych w miescie Pripyat. Nie mieli oni odpowiednich dokumentow a metal mial kilkaset razy wieksze niz dozwolone napromieniowanie dla “zlomu”.
Reszta na stronie; http://www.chernobylee.com/blog/ukraine/
JC


20 lut 2009 00:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Kid of speed
sirjoec napisał(a):
31-go pazdziernika 2008 roku czterej mieszkancy regionu Kijowa zostali uznani winnymi przez Sad w Kijowie za to, ze probowali w zmowie z innymi skorumpowanymi dwoma policjantami /Zone Security/ sprzedac 15 ton kaloryferow pochodzacych z domow polozonych w miescie Pripyat. Nie mieli oni odpowiednich dokumentow a metal mial kilkaset razy wieksze niz dozwolone napromieniowanie dla “zlomu”.
Reszta na stronie; http://www.chernobylee.com/blog/ukraine/
JC


Pomysłowość Ukraińców nie zna granic... No ale cóż, każdy chce zarobić. Tylko trochę mi ich szkoda, napracowali się, napromieniowali trochę przy tym, zdrowie stracili i teraz klops. Ciekawe co z tymi kaloryferami, odwiozą je do Prypeci, czy jak? Ręce opadają...


20 lut 2009 02:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 sty 2009 12:09
Posty: 32
Post Re: Kid of speed
Moim zdaniem kazdy kto chce zwiedzic jakies miejsce powinien sie do tego wyjazdu przygotowac.
W wypadku wyjazdu do miejsca o ktorym wiemy, ze panuje tam promieniowanie / w jednym miejscu wieksze niz w innym/ powinnismy maksymalnie sie zabezpieczyc.
Jesli jest to duza grupa to wystarczy kilka dozymetrow z tym, ze grupa sie nie oddala od siebie.
Natomiast jesli jedzie tam jedna osoba lub dwie to trzeba sie zabezpieczyc przynajmniej dwoma dozymetrami / dozymetr podstawowy i backup/.
Jeden dozymetr moze byc mniejszy tzw “personalny” natomiast ten zasadniczy dozymetr musi byc w miare dokladny.
Jak sprawdzic dozymetr czy jest dokladny?
W bardzo prosty sposob;
Po wlaczeniu i odczekaniu okolo 1 min dozymetr powinien wskazywac 8-12 µR/h lub 0.08-0.12 µSw/h to jest promieniowanie normalne panujace wokolo nas.
Dla ciekawosci podaje, ze promieniowanie nas otaczajace towarzyszy naszemu zyciu caly czas, poprzez co zyjacy i otaczajacy nas swiat w tym i my i zwierzeta w jakims malym stopniu sie caly czas “mutujemy”.


Ps:/ odpowiem na wszystkie logiczne pytania.

JC

Cz:2
Jak sprawdzic dozymetr?
Moim zdaniem mozna w rozny sposob przyblizajac dozymetr do pewnych obiektow, owocow itp.
Np; do jablka i stwierdzimy, ze poziom promieniowania wzrosl o okolo 6 - 8 µR/h i to jest normalne.
Wyzsze promieniowanie powyzej 40 µR/h powinno byc gdy sprawdzimy niektore rodzaje zapalek / np: sztormowych/ chociaz poziom promirniowania moze sie wachac ze wzgledu na czystosc uzytego bialego fosforu, ktory jest radioaktywny.
Dla ciekawosci podaje, ze wielu mezczyzn na "Dzikim Zachodzie" bylo nieplodnych tylko dlatego, ze nosili oni w kieszeniach spodni zapalki komponetem ktorych byl wlasnie bialy fosfor.
Pozostawiam zabawe w sprawdzanie pozywienia wszystkim uczestnikom nadchodzacej wyprawy i oczywiscie dociekanie dlaczego wlasnie tak sie dzieje i dlaczego jeden owoc wskazuje mniej lub wiecej niz drugi.
Jesli jakis dozymetr juz na starcie / po wlaczeniu/ wskazuje wyzsze lub nizsze wartosci niz inne to nalezy taki dozymetr wykalibrowac /oczywiscie tylko nieliczne maja taka mozliwosc/.
Ale nawet jesli jakis dozymetr nie da sie wykalibrowac to tez mozna sie nim poslugiwac pamietajac o wkalkulowaniu swego odczytu poczatkowe z odczytem w danej chwili i odjeciu lub dodaniu wartosci bledu.

PS:/ Che zaznaczyc, ze jestem zwyklym uzytkownikiem tego forum i cieszylbym sie bardzo gdyby moje rady przydalyby sie komus w praktyce.
Martwi mnie zarazem fakt, ze na tym forum wypowiadaja sie osoby nieodpowiedzialne, ktorych slowa wprowadzaja niepotrzebny chaos i zamieszanie.


22 lut 2009 11:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 sty 2009 12:09
Posty: 32
Post Re: Kid of speed
Najbardziej podobaja sie posty:
Wariorr, Nautilus, PaulN i innych, ktore w sposob ciekawy, odpowiedzialny a nawet troche dowcipny wplataja sie w atmosfere nadchodzacego wyjazdu.
Tak powinno byc Panowie!!!


22 lut 2009 11:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 24 cze 2008 21:44
Posty: 215
Post Re: Kid of speed
sirjoec napisał(a):
Che zaznaczyc, ze jestem zwyklym uzytkownikiem tego forum i cieszylbym sie bardzo gdyby moje rady przydalyby sie komus w praktyce.


Żeby te rady się komuś przydały, to dobrze by było, żeby chociaż trochę odnosiły się do rzeczywistości.

sirjoec napisał(a):
Martwi mnie zarazem fakt, ze na tym forum wypowiadaja sie osoby nieodpowiedzialne, ktorych slowa wprowadzaja niepotrzebny chaos i zamieszanie.


Wiesz joe, niepotrzebny chaos i zamieszanie wprowadza się również w dublowaniu tego samego tekstu w różnych tematach, z pominięciem tego w którym rzeczywiście powinien się znaleźć.


22 lut 2009 12:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL