Teraz jest 29 mar 2024 13:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona
 Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
PREDATORAF napisał(a):
160 osób napromieniowanych. Czyżby doszło do czegoś więcej niż tylko do wypuszczenia skażonej pary?

Bo TVN24 tak powiedział. To nie są żadne potwierdzone dane. Oficjalnie była mowa o 7-9

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


13 mar 2011 19:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2011 22:45
Posty: 793
Lokalizacja: Lublin
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
W tej chwili w telewizji powiedzieli że dwie inne elektrownie mają problemy z konstrukcją i grożą zawaleniem.

_________________
Mój kanał na YouTube
Gdzie byłem w Strefie i co widziałem - mapa
Pobyty w Strefie: [05.04.2013] [02-05.06.2014] [19-23.10.2015] [21-24.03.2017] [18-25.07.2018]
Co daje łącznie: 408 godziny (21 dni)


13 mar 2011 19:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 465
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
Tutaj IMHO jest więcej rzeczowych faktów niż typowej "dziennikarskiej sensacji":

http://atom.edu.pl/index.php/aktualnosc ... shima.html


13 mar 2011 19:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
Andrzej_K napisał(a):
Tutaj IMHO jest więcej rzeczowych faktów niż typowej "dziennikarskiej sensacji":

http://atom.edu.pl/index.php/aktualnosc ... shima.html


Pan Andrzej jak zwykle na posterunku. Dziękuję za cenny link z rzeczową informacją i danymi. Bo to, co robią przy tej okazji media jest zatrważające.


14 mar 2011 00:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 465
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
Dziękuję ;)

Media przede wszystkim porównują tą awarię do "II Czarnobyla"...

...nic bardziej mylnego


Eksplozja w Japonii pokazywana w mediach nastąpiła w hali generatorów - a więc już w NIEJĄDROWEJ części elektrowni. Eksplodował wodór używany do chłodzenia tychże urządzeń. W generatorach dużej mocy do skutecznego chłodzenia ich uzwojeń podczas pracy, powietrze nie jest wystarczające. Wodór jako czynnik chłodzący ma mniejszą lepkość, a za to większą pojemność cieplną niż powietrze - niestety ma poważną wszystkim znaną wadę: jest łatwopalny i wybuchowy.

Dodam jeszcze, że gdyby doszło do eksplozji w elektrowni typu PWR - a nie BWR jak EJ Fukushima - do (czasowej) kontaminacji terenu by nie doszło. Nota bene elektrownia ta jest najstarszą elektrownią w Japonii, jeszcze należącą do tzw. II Generacji EJ.


W elektrowni BWR w obiegu parowym napędzającym turbiny, mogą znajdować się cząstki i gazy promieniotwórcze, gdyż po schłodzeniu jej, woda kierowana jest z powrotem do reaktora, gdzie zamienia się w parę.
W elektrowni PWR obieg parowy napędzający turbiny jest obiegiem wtórnym i NIE MA STYCZNOŚCI z substancjami promieniotwórczymi, gdyż jest oddzielony od obiegu pierwotnego reaktora... Ciepło reaktora PWR jest przekazywane obiegowi wtórnemu w tzw.wytwornicach pary.

W Polsce planowana jest budowa reaktora(ów) typu PWR tzw. III Generacji, które bez trudu zniosą np. takie trzęsienie ziemi.
W 2007 roku nowocześniejsza elektrownia Kashiwazaki-Kariwa bez trudu wytrzymała 7,9 stopniowe trzęsienie czyli tylko ok.45 razy mniejsze od tegorocznego.


Ostatnio edytowano 14 mar 2011 13:23 przez Andrzej_K, łącznie edytowano 2 razy

14 mar 2011 07:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 lip 2010 20:22
Posty: 9
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
dziękuje za mądrą wypowiedź :)

pozdrowienia z Łodzi.

szukałam tego tematu wcześniej, bo byłam przekonana,że ktoś napisze o Japonii i tym,co się tam dzieje. Sama oglądam fakty zagraniczne, bo nasze wiadomości.. skandal.. :roll:


14 mar 2011 07:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
Sprawdzone wiadomości na temat Japonii można znaleźć pod adresem http://www.world-nuclear-news.org/RS_Battle_to_stabilise_earthquake_reactors_1203111.html.


14 mar 2011 10:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
Możecie wieżyć lub, nie; ale jak wczoraj byłem w aptece po tabsy na alergię to w kolejce przede mna starsza Pani zapytała się farmaceutki "czy dostanę jodynę bo elektrownia atomowa się pali" :shock:
Ekspedientka z marnym skutkiem powstrzymywała uśmiech - mi i klientowi
za mną to nie wyszło :roll: choć to w sumie śmieszne nie jest.

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


Ostatnio edytowano 14 mar 2011 11:41 przez PoulN, łącznie edytowano 2 razy

14 mar 2011 11:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2009 10:46
Posty: 855
Lokalizacja: Gent, Belgia
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
PoulN napisał(a):
"czy dostanę jodynę bo elektrownia atomowa się pali"
Z tą jodyną to w ogóle jest niezła jazda. Dziennikarzyny przetłumaczyli niedokładnie newsy ze strony MAEA i podawali przez cały weekend (o ile jeszcze nie podają), że ludziom z okolic elektrowni nakazano pić jodynę... Taa, jasne... Chodziło ogólnie o podanie jodu, nie widziałem oficjalnego info o tym w jakiej postaci był podawany.

A osoba nie obeznana z tematem (jak ta babcia z apteki), nie znając zalecanych dawek, po wypiciu jodyny możne się co najwyżej nabawić zatrucia:

"Ostre zatrucie jodem może wystąpić po doustnym wypiciu jodyny czyli alkoholowego roztworu jodku potasowego i jodu. Objawami są nudności, wymioty, biegunka, a później rozwija się wstrząs. Zatrucie ma zwykle przebieg ciężki i wymaga intensywnego leczenia szpitalnego.

Jednorazową dawkę śmiertelną jodu określono na 1-4 gramów. Jodyna zawiera 3 gramy jodu w 100 ml, a płyn Lugola – 5 gramów jodu w 100 ml."

_________________
"I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"


Kazik Staszewski - "Cztery Pokoje"

Polecam:
http://www.seren.org.pl
http://www.nuclear.pl
http://atom.edu.pl


14 mar 2011 11:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
A mnie dzisiaj tak wkurzyła pani od Geografii już nic nie zdążyłem powiedzieć bo dzwonek był, ale mówiła, że "W Japonii elektrownia została całkowicie zniszczona, ewakuowano ludzi teren jest skażony."

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


14 mar 2011 14:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL