Teraz jest 20 kwi 2024 06:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Następna strona
 Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2009 10:46
Posty: 855
Lokalizacja: Gent, Belgia
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
Kaaarol napisał(a):
Moim zdaniem jakis błąd, bo 0.31uSv to jest tylko 2 razy więcej niż w Krakowie, a chyba jest troche większe.
A możesz powiedzieć, dlaczego wg Ciebie to błąd?

Akurat poziom promieniowania bardzo mocno spada wraz ze zwiększaniem odległości od jego źródła...

_________________
"I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"


Kazik Staszewski - "Cztery Pokoje"

Polecam:
http://www.seren.org.pl
http://www.nuclear.pl
http://atom.edu.pl


16 mar 2011 13:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2011 23:27
Posty: 547
Lokalizacja: KrK
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
Zacytowałeś minimalnie przed tym kiedy edytowałem post, bo sie skapnąłem, że jest dobrze. Tylko zdziwiłem się, że samo promieniowanie w powietrzu takie niskie. :)

_________________
Czy wszyscy z tyłu są?


16 mar 2011 14:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 17 kwi 2010 00:27
Posty: 54
Lokalizacja: Biała Podlaska
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
nie wiem, pewnie mało wiarygodne:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Fukushima-moze-byc-gorsza-niz-Czarnobyl,wid,13229520,wiadomosc.html

Cytuj:
Rzecznik japońskiego rządu Yukio Edano zapewnia, że promieniowanie w ewakuowanej strefie o promieniu 20 km wokół uszkodzonej skutek piątkowego trzęsienia ziemi elektrowni atomowej Fukushima I nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia. Dodał, że promieniowanie w pobliżu siłowni wynosi 1500 mikrosiwertów na godzinę. Według agencji AFP normalny poziom to 0,035 mikrosiwertów na godzinę.


16 mar 2011 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
poncz napisał(a):
nie wiem, pewnie mało wiarygodne:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Fukushima-moze-byc-gorsza-niz-Czarnobyl,wid,13229520,wiadomosc.html

Cytuj:
Rzecznik japońskiego rządu Yukio Edano zapewnia, że promieniowanie w ewakuowanej strefie o promieniu 20 km wokół uszkodzonej skutek piątkowego trzęsienia ziemi elektrowni atomowej Fukushima I nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia. Dodał, że promieniowanie w pobliżu siłowni wynosi 1500 mikrosiwertów na godzinę. Według agencji AFP normalny poziom to 0,035 mikrosiwertów na godzinę.

Na pewno nie 0.035 tylko co najwyżej 0.35uSv na godzine

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


16 mar 2011 16:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 kwi 2009 23:34
Posty: 366
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
Andrzej_K - będę się czepiał, ale założyłeś że źródła promieniowania występują tylko na terenie elektrowni, a nie wiemy na ile okoliczne tereny zostały skażone lokalnie radioaktywnymi wyziewami, więc niestety te obliczenia nic nie wnoszą do tematu.


16 mar 2011 17:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 kwi 2009 23:34
Posty: 366
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
Predatoraf nie napinaj mięśni i przeczytaj jeszcze raz tamten post od tekstu "BARDZO WAŻNE". Według mojego zrozumienia jest on próbą wyliczenia narażenia ludności cywilnej na promieniowanie, i w tym charakterze pisałem swój komentarz. Więcej osób czytając ten post mogłoby zinterpretować go tak jak ja, co wprowadziłoby nieporozumienia, niejednoznaczności - i moja wypowiedź ma zachęcić innych do własnej oceny lub Andrzeja K. do korekty swojej wypowiedzi. Taka ot mała recenzja ;)

Mając pewną wiedzę w tematach promieniotwórczości wyszukuję na forum wszelkie nieścisłości i zachęcam wszystkich do przemyślenia ich, ewentualnie autorów wypowiedzi do uściślenia ich tak, żeby w przyszłości było w nich jak najmniej nieporozumień, błędów, etc. Tym samym chcę podnieść wartość postów na forum.

Tekst byłby jasny gdyby napisać, że uwzględniając wyłącznie promieniowanie ze źródeł z terenu elektrowni, pomijając ewentualne skażenie gruntów i powietrza, dawki w powietrzu według obliczeń wynoszą....

Błąd tego typu jest non-stop popełnianym błędem we wszelkiego rodzaju opracowaniach. Tak więc pozwolę go sobie wciąż wytykać lub czekam na wyprowadzenie mnie z błędu.

Twoja napinka jednak nie wnosi nic do tematu, bo jak już powiedziałem - nie patrzysz na tą wypowiedź tak jak ja, nie zrozumiałeś też mojej wypowiedzi. Po tonie wypowiedzi sądzę też że uważasz mnie za jakąś ciemnotę, więc nie ma sensu dalej kontynuować tej wymiany zdań.

P.S. Obecnie mamy 2mSv/h i oby już nie rosło ;)


16 mar 2011 18:55
Zobacz profil

Dołączył(a): 15 mar 2011 17:37
Posty: 4
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
Witam, dziękuje Andrzej_K za odpowiedź. Co do kłótni, to tak jak predatoraf twierdzę, że Andrzej_K nie zaprzecza jakoby skażenia pobliskiej gleby nie było bo rzeczą oczywistą jest jej skażenie.No, ale różnie tekst można odebrać. Pozdrawiam wszystkich.


16 mar 2011 19:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
Tak zeby mietek nie byl samotny :) powiem ze podobnie zinterpretowałem i zrozumiałem wypowiedź andrzeja_k choc uważam predator ze andrzej_k w pierwszej czesci posta komuś cos wytłumaczał a w kolejnej zaczynając od ''BARDZO WAZNE'' chcial ''uświadomic'' ludzi podając taka ciekawostkę

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


Ostatnio edytowano 16 mar 2011 19:30 przez staszeka, łącznie edytowano 1 raz

16 mar 2011 19:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2009 10:46
Posty: 855
Lokalizacja: Gent, Belgia
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
mietek napisał(a):
Tekst byłby jasny gdyby napisać, że uwzględniając wyłącznie promieniowanie ze źródeł z terenu elektrowni, pomijając ewentualne skażenie gruntów i powietrza, dawki w powietrzu według obliczeń wynoszą....
Wg mnie jest to logiczne, że w tych obliczeniach Andrzeja brane pod uwagę było tylko źródło promieniowania na terenie elektrowni. Dlaczego? Dlatego, że o tym, czy poza elektrownią grunt jest skażony nic nie wiemy a w ogólnodostępnych mediach też próżno szukać informacji na ten temat. Tak więc nie mając danych ciężko cokolwiek wyliczać.

_________________
"I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"


Kazik Staszewski - "Cztery Pokoje"

Polecam:
http://www.seren.org.pl
http://www.nuclear.pl
http://atom.edu.pl


16 mar 2011 19:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Eksplozja w elektrowni atomowej w Japonii.
Dzisiejsze TVN-owskie ''Fakty'' zasługują na pochwałę gdyż na poczatku materiału o sytuacji w elektrowniach atomowych w japonii wytłumaczyli ile czlowiek otrzymuje podczas ''rentgena'' następnie ile otrzymuje od ''tła'' rocznie zwykły czlowiek a ile pracownik elektrowni a na koncu ze nawet jakby jednorazowo otrzymać 200mSv to by nie stanowiło to zagrożenia dla życia. Na marginesie jutro bede mial tomografię komputerową i slyszalem ze ponoc otrzymuje sie 10mSv ale nie jest mi to straszne gdyż jestem odpowiednio ''radioaktywnie uświadomiony'' od wielu lat

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


16 mar 2011 19:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL