Teraz jest 28 kwi 2024 22:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 25 rocznica awarii w Czarnobylu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 17 lut 2011 16:22
Posty: 28
Lokalizacja: Szczecin
Post Re: 25 rocznica awarii w Czarnobylu
Tu znalazłem na onecie zdjęcia miasta Prypeć przed i po:

Kod:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/,1,4253778,wiadomosc.html


26 kwi 2011 17:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2011 15:04
Posty: 1042
Lokalizacja: Serce umierającej gwiazdy
Post Re: 25 rocznica awarii w Czarnobylu
Świetnie zrobione :)

_________________
Dawne konto: predatoraf :P Data rejestracji: Któryś tam kwiecień 2009
http://wyprawyleona.pl


26 kwi 2011 17:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2011 22:45
Posty: 793
Lokalizacja: Lublin
Post Re: 25 rocznica awarii w Czarnobylu
bross napisał(a):
Tu znalazłem na onecie zdjęcia miasta Prypeć przed i po:

Kod:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/,1,4253778,wiadomosc.html

Ostatnie jeszcze ujdzie. Po Fukushimie dopasowali idealnie aparat. Można było przeglądać każdy metr. Tutaj niestety budynki na siebie nie nachodzą. ;)

_________________
Mój kanał na YouTube
Gdzie byłem w Strefie i co widziałem - mapa
Pobyty w Strefie: [05.04.2013] [02-05.06.2014] [19-23.10.2015] [21-24.03.2017] [18-25.07.2018]
Co daje łącznie: 408 godziny (21 dni)


26 kwi 2011 18:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 17 lut 2011 16:22
Posty: 28
Lokalizacja: Szczecin
Post Re: 25 rocznica awarii w Czarnobylu
Irydius napisał(a):
bross napisał(a):
Tu znalazłem na onecie zdjęcia miasta Prypeć przed i po:

Kod:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/,1,4253778,wiadomosc.html

Ostatnie jeszcze ujdzie. Po Fukushimie dopasowali idealnie aparat. Można było przeglądać każdy metr. Tutaj niestety budynki na siebie nie nachodzą. ;)


Właśnie, kiedyś przeglądałem The New York Times i tu pokazane były zdjęcia satelitarne przed i po kataklizmie jaki przeszedł na północy Japonii, nawet zapisałem sobie stronę. Jeśli kogoś to interesuje to podaje link:

Kod:
http://www.nytimes.com/interactive/2011/03/13/world/asia/satellite-photos-japan-before-and-after-tsunami.html


26 kwi 2011 18:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 466
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: 25 rocznica awarii w Czarnobylu
Ja wczoraj w nocy nie byłem z Państwem na Tym Forum, bo czuwałem w zadumie przy zapalonej świecy Upamiętniającej wydarzenia sprzed 25 lat...

(niestety wygląda na to, że niewiele osób pamięta już o Awarii CzAES, bo np. w bloku naprzeciwko nikt zapalił świecy)


Załączniki:
25thAnniversaryOfChNPP.jpg
25thAnniversaryOfChNPP.jpg [ 70.07 KiB | Przeglądane 12305 razy ]
27 kwi 2011 05:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2011 15:04
Posty: 1042
Lokalizacja: Serce umierającej gwiazdy
Post Re: 25 rocznica awarii w Czarnobylu
Katastrofa nie dotknęła Polaków tak więc nikt nie przejmuje się nią zbytnio. Bo kogo obchodzą jacyś ludzie, których obowiązkiem było sprzątanie po zrobieniu katastrofy? Dla mnie każdy człowiek, który tam zginął jest BOHATEREM. Oddał życie za sprawę. Inni tego nie zrozumieją.

_________________
Dawne konto: predatoraf :P Data rejestracji: Któryś tam kwiecień 2009
http://wyprawyleona.pl


27 kwi 2011 16:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: 25 rocznica awarii w Czarnobylu
predatoraf2 napisał(a):
Katastrofa nie dotknęła Polaków tak więc nikt nie przejmuje się nią zbytnio. Bo kogo obchodzą jacyś ludzie, których obowiązkiem było sprzątanie po zrobieniu katastrofy? Dla mnie każdy człowiek, który tam zginął jest BOHATEREM. Oddał życie za sprawę. Inni tego nie zrozumieją.

Nie tylko kazdy kto tam zginął bo tych ''az tak'' (nie chce zeby to źle zabrzmialo bo każda śmierć jest wielką stratą ) duzo nie bylo, ale kazdy kto pracował przy usuwaniu skutków tego wydarzenia jest wielkim BOHATEREM

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


27 kwi 2011 17:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 17 kwi 2010 00:27
Posty: 54
Lokalizacja: Biała Podlaska
Post Re: 25 rocznica awarii w Czarnobylu
ludzie nie tylko nie rozumieją tego co się tam wydarzyło, nie znają wartości poświęcenia tych strażaków, pracowników personelu etc. ale najbardziej przykre jest to, że wielu osób ma to gdzieś tak jakby nigdy to nie miało miejsca. ja np chociażby dzisiaj wspomniałem coś nt elektrowni i rocznicy w pracy, po czym kolega podsumował to tak: "a co mnie k***a obchodzi jakiś czernobyl, pie*doli mnie to co tam sie dzialo i dzieje i wez mi juz o tym nie mow". tak..... cham. i skoro takie nastawienie można spotkać w moim miescie [Biała Podlaska], które przecież jest niemal jak "rzut beretem" od miejsca wydarzeń 86', miescie ktore bardzo szybko odczulo wybuch na "wlasnej dupie" (pamiętam żółty pył w studniach, kałużach, kolejki dzieci po specyfiki) to ja nie chcę wiedzieć jaka "pamięć" istnieje w ludziach z dalszych stron. Dla mnie takie podejscie jak w/w "kolega" jest kompletnie niepowazne i pozbawione nie tylko wiedzy ale i serca [i nie tlumaczy tego fakt ze "nie walnęło u nas"].


27 kwi 2011 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: 25 rocznica awarii w Czarnobylu
poncz napisał(a):
ludzie nie tylko nie rozumieją tego co się tam wydarzyło, nie znają wartości poświęcenia tych strażaków, pracowników personelu etc. ale najbardziej przykre jest to, że wielu osób ma to gdzieś tak jakby nigdy to nie miało miejsca. ja np chociażby dzisiaj wspomniałem coś nt elektrowni i rocznicy w pracy, po czym kolega podsumował to tak: "a co mnie k***a obchodzi jakiś czernobyl, pie*doli mnie to co tam sie dzialo i dzieje i wez mi juz o tym nie mow". tak..... cham. i skoro takie nastawienie można spotkać w moim miescie [Biała Podlaska], które przecież jest niemal jak "rzut beretem" od miejsca wydarzeń 86', miescie ktore bardzo szybko odczulo wybuch na "wlasnej dupie" (pamiętam żółty pył w studniach, kałużach, kolejki dzieci po specyfiki) to ja nie chcę wiedzieć jaka "pamięć" istnieje w ludziach z dalszych stron. Dla mnie takie podejscie jak w/w "kolega" jest kompletnie niepowazne i pozbawione nie tylko wiedzy ale i serca [i nie tlumaczy tego fakt ze "nie walnęło u nas"].

Niestety nie tylko u ciebie
w Białej Podlaskiej, bo u mnie w Krakowie podobnie. Zacytuje: ''Weź k... przestan z tym Czarnobylem lepiej ''Potop'' bys przeczytał'' (tylko dlatego, ze mialem na gg następujący opis: ''25 rocznica Katastrofy w czarnobylu - pamiętamy...'') Oczywiscie, niektórzy posłuchaja zaciekawia sie porozmawiają, ale większość tylko uśmiecha sie na slowo ''Czarnobyl''.

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


27 kwi 2011 18:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 kwi 2011 21:46
Posty: 5
Post Re: 25 rocznica awarii w Czarnobylu
To i ja dołożę swoje trzy grosze.

Po pierwsze mam wrażenie, ze media "zlały" temat rocznicy. To znaczy niby podały coś o uroczystościach, ale jakoś tak lakonicznie. Zabrakło mi jakiegoś szerszego komentarza, a to przecież niedawna historia, komuś wypadałoby przybliżyć ją młodym, a do tych media najlepiej trafiają. Inaczej przybędzie gawiedzi w Call of Pripyat i wierzących w mutanty.

Pamięć w narodzie chyba jednak jest - mam na myśli starszych od siebie. Ilekroś próbuję wypytać o coś mamę (bo sam w 86 łupałem prawdopodobnie w pieluchy), to urywa temat. Dlaczego? Bo jak twierdzi to kojarzy się z wielkim strachem.

Po trzecie. Moja pani uczy dzieci w szkole podstawowej języka naszego i historii, więc czasem zaglądam do podręczników. Niestety nie dość, że ta jest skromniutka, to o Czernobylu... aż zal.

Nic dziwnego, że później mity panują w świadomości rodaków. Do tego wypadki w Japonii. Jeszcze trochę ludzie się zaczną bać atomu do tego stopnia, że będą woleli pedałować żeby mieć prąd na biurku


27 kwi 2011 23:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 252 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL