Teraz jest 28 kwi 2024 05:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Mobilny Rezonans magnetyczny 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009 20:25
Posty: 140
Lokalizacja: Łódź
Post Mobilny Rezonans magnetyczny
Witam!
Czy orientuje się ktoś jeżeli chodzi o jakość wyników z mobilnego rezonansu magnetycznego?

Mam mieć przeprowadzone badania bo mam uszkodzone wiązadła i łękotkę w prawym kolanie dla potwierdzenia diagnozy.

Czy może być większy margines błędu przy przewoźnym rezonansie niż przy stacjonarnym w jakim kol wiek szpitalu?

Jeżeli chodzi dokładnie to takie badania oferuje firma:

"Zakład Opieki Zdrowotnej Alliance Medical Polska"


19 lip 2011 13:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 mar 2011 21:35
Posty: 375
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Mobilny Rezonans magnetyczny
Wyniki są ponoc porównywalne ( analizowali je nawet lekarze i nie stwierdzili większych uchybień względem stacjonarnego ).
Cytuj:
Dr Leszek Bukowski z I Zakładu Radiologii Lekarskiej Akademii Medycznej w Lublinie, który oglądał wyniki badań z mobilnego rezonansu twierdzi, że jakość badań wykonywanych przez urządzenia stacjonarne jest jednak lepsza, ale nie na tyle, aby dyskwalifikować urządzenia mobilne.


Nie wiem jakim sprzętem dysponują, ale dobrze, żeby miał magnes przynajmniej 1,5 T to już wtedy są w miarę dokładne i szybkie badania, ale wszystko też zależy od osprzętu i oprogramowania.

Wydaje mi się, że możesz spokojnie iśc na to badanie, powinno spokojnie wystarczyc do postawienia Twojej diagnozy.

Tak na marginesie jeszcze przeciwwskazania:
Cytuj:
Przeciwskazania Rezonans Magnetyczny
Przeciwwskazania do wykonania badania wynikają z istoty metody diagnostycznej, jaką jest rezonans magnetyczny, wykorzystuje ona bowiem właściwości magnetyczne jader atomu wodoru komórek ciała człowieka i wymaga umieszczenia pacjenta w silnym polu magnetycznym.
Bezwzględnym przeciwwskazaniem do badania MR jest obecność:

* Rozrusznika serca i innych neurostymulatorów (np. implanty słuchowe) – wytwarzane przez aparat MR pole magnetyczne może spowodować zakłócenia w pracy rozrusznika serca i stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. Uwaga: pacjent ze wszczepionym rozrusznikiem serca nie może wchodzić do pomieszczenia, w którym znajduje się magnes.
* Metalicznych ciał obcych (np. opiłki żelaza, drobiny śrutu lub odłamki w obrębie ciała) – pod wpływem silnego pola magnetycznego mogą się przemieścić. Szczególnie niebezpieczna jest lokalizacja tych elementów w obrębie oczodołów, co może doprowadzić do uszkodzenia gałki ocznej. W przypadku podejrzenia obecności metalicznego ciała obcego wskazana jest przed badaniem MR konsultacja okulistyczna i wykonanie zdjęć rentgenowskich.

Względnym przeciwwskazaniem do badania MR jest obecność:

* Sztucznej zastawki serca
* Klipsy naczyniowe
* Protezy naczyniowe (tz. stenty)
* Metaliczne implanty ortopedyczne (druty, gwoździe, śruby, stabilizatory)
* Sztuczne stawy


Ps. Postaram się jutro jeszcze czegoś dowiedziec u źródeł i jak będę coś wiedział dokładniej to dam znac.

_________________
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=K1I-Z85IKLQ
Pripyat 2011 - strefa zero


19 lip 2011 23:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009 20:25
Posty: 140
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Mobilny Rezonans magnetyczny
Będę wdzięczny za rzeczową podpowiedź.

Ponieważ zależy mi na dokładnym badaniu tym bardziej że mam możliwość zrobić je na koniec lipca w przewoźnym ambulansie lub w szpitalu tydzień później.

"Pracownia diagnostyczna wyposażona w najnowszej klasy rezonans stacjonarny o sile 1,5 Tesli."

http://24zdrowie.pl/nowoczesny-mobilny-rezonans-magnetyczny-w-zarach-to-dopiero-poczatek/
Tylko w że akurat ten bus ma być w Łodzi też.

Oczywiście jest to opcja refundowana przez NFZ bo prywatnie to już dawno bym załatwił tylko jest to koszt 400 - 550 zł


20 lip 2011 08:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 paź 2010 09:07
Posty: 216
Post Re: Mobilny Rezonans magnetyczny
Wiesz doskonale, że w łodzi jest kilku specjalistów od wprowadzania w rezonans... jak sie u nas pojawisz to w zestawie wymienimy Ci tarczkę i skontroluje Cie inspektor FIFA (prawdziwy - niemiecki)

_________________
Zastanawiam siż za każdym razem, czy wrócić do strefy...


04 sie 2011 09:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2009 10:46
Posty: 855
Lokalizacja: Gent, Belgia
Post Re: Mobilny Rezonans magnetyczny
maciek74 napisał(a):
Wiesz doskonale, że w łodzi jest kilku specjalistów od wprowadzania w rezonans... jak sie u nas pojawisz to w zestawie wymienimy Ci tarczkę i skontroluje Cie inspektor FIFA (prawdziwy - niemiecki)
Do tego dochodzi możliwość degustacji napojów naszego sponsora - SPRITA ;)

_________________
"I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"


Kazik Staszewski - "Cztery Pokoje"

Polecam:
http://www.seren.org.pl
http://www.nuclear.pl
http://atom.edu.pl


04 sie 2011 12:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009 20:25
Posty: 140
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Mobilny Rezonans magnetyczny
He he dzieki wielkie za pomoc już jestm po badaniu, wynik to łękotka 3/4 stopień wiązadła na szczęście w normie. Zabieg już umówiony :)


06 sie 2011 12:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2010 20:44
Posty: 13
Lokalizacja: Kielce
Post Re: Mobilny Rezonans magnetyczny
Pozostaje życzyć Ci szybkiego powrotu do pełnej sprawności ruchowej.

_________________
Vandenberg Legacy: "Jak zobaczysz błysk nuklearny, kucnij i zasłoń się."


07 sie 2011 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 paź 2010 09:07
Posty: 216
Post Re: Mobilny Rezonans magnetyczny
zabiegi tez wykonujemy... pamietasz jakie miales fajne znieczulenie w Kijowie?

_________________
Zastanawiam siż za każdym razem, czy wrócić do strefy...


08 sie 2011 13:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 24 mar 2011 17:15
Posty: 66
Post Re: Mobilny Rezonans magnetyczny
Maćku
Ty ciągle o jednym...

;)

_________________
Będą miejsca w książkach i miejsca przy stole.
Kasztan kiedy kwitnie lub owoc otwiera.
Będą drzewa, ulice, ktoś nagle zawoła...


08 sie 2011 13:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009 20:25
Posty: 140
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Mobilny Rezonans magnetyczny
No nie było mi dane jeszcze jechać ze Strefą Zero co już miałem jakiś czas temu w planach i tym razem na pewno pojadę a co do znieczuleń jestem jak najbardziej aktywny :D


08 sie 2011 14:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 148 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL