Teraz jest 29 mar 2024 11:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 focie z Czarnobyla 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 30 lis 2009 20:16
Posty: 56
Post Re: focie z Czarnobyla
MAR napisał(a):
Patrząc na zagadnienie z "drugiej" strony - wiem o kilkunastu przewodnikach, którzy stracili pracę bo uznano ich odpowiedzialnymi za dopuszczenie do takich incydentów. Daleko nie szukając - dowódca ochrony anteny DUGA-3 jest dziś taksówkarzem w Czernichowie, to cena jaką zapłacił za znane większości forumowiczom zdjęcia Arkadiusza P.


Proszę się lepiej zastanowić dlaczego po raz kolejny wpuszczają mnie do strefy oraz uzyskuję pozwolenia na wstęp do coraz to nowych miejsc, a organizowanych przez Pana wycieczek już nie. Nie trzeba daleko sięgać pamięcią, wystarczy zobaczyć Wasz ostatni wyjazd. Dlaczego w pierwszym dniu wszyscy uczestnicy musieli chodzić za rączkę z przewodnikiem, a drugiego dnia w ogóle nie zostali wpuszczeni do strefy? Ja na miejscu uczestników żądałbym co najmniej finansowej rekompensaty za 1 dzień bezczynnego siedzenia na stacji i słuchania Pańskich opowieści. A może to też wszystko wina Arkadiusza P?

Gdyby to co Pan pisze było prawdą, to nie tylko zwolniliby dowódcę ochrony ale również mi zabroniliby przyjazdu do strefy. Z pewnością ja pierwszy bym się o tym dowiedział. A tak się składa, że władze strefy nie tylko nie zabraniają mi przyjazdów do strefy ale nawet pomagają. A moja strona www ze zdjęciami jest uważnie przez nich czytana, a ja będąc tego świadom, o naprawdę ekstremalnych rzeczach nie piszę na stronie w ogóle. A film Alone in the Zone, na którym jest wejście na Oko Moskwy osobiście przekazałem Chołoszy, dla niewtajemniczonych, naczelnika całej strefy. Więc proszę nie klepać zasłyszanych albo wymyślonych bzdur. Od czasu mojego wejścia na Oko weszło tam co najmniej kilkanaście osób, kilka zaraz po moim. Być może zwolnili dowódcę właśnie za te późniejsze incydenty. O ile w ogóle kogokolwiek zwolnili, sprawdzę to u źródła podczas kolejnego wyjazdu w maju 2013.

Proszę też nie próbować usprawiedliwiać swojej bezradności w załatwianiu pozwoleń do wielu interesujących miejsc pośrednio wskazując, że jedyną alternatywą jest nielegalne do nich wejście, w dodatku z konsekwencjami dla ochrony. Bzdura. Proszę się zastanowić dlaczego nie wpuszczają Strefy Zero do elektrowni, bloku 5/6, Oka, Rosochy i wielu innych miejsc, podczas gdy ja wielokrotnie w tych miejscach byłem, całkiem legalnie, za pozwoleniem. Pewnie niejeden raz uczestnicy organizowanych przez Pana wyjazdów musieli suszyć Panu głowę, że gdzieś nie mogliście wjechać (a obiecaliście), a Podniesiński mógł.

Jak często musi Pan, mówiąc oględnie, mijać się z prawdą, gdy tłumaczy Pan uczestnikom swoich wypraw, dlaczego nie mogą wjechać do strefy ? Dlaczego zamiast ukrywać prawdziwe powody, nie powie Pan wprost, że wycieczki Strefy Zero nie są zbyt mile widziane w strefie, z uwagi na sposób organizacji oraz nieodpowiednie zachowanie niektórych uczestników? To nie moje zdanie. Tydzień temu wróciłem z wyprawy do strefy podczas której z ciekawości spytałem co takiego wydarzyło się, że nie wpuścili Waszej grupy do strefy. Wszyscy moi koledzy mogli usłyszeć właśnie taką odpowiedź (niektórzy są uczestnikami tego forum i organizowanych przez Pana wycieczek). A skoro już mowa o moim wyjeździe to korzystając z okazji trochę informacji ( i kryptoreklamy ;) ) - wróciliśmy tydzień temu z 6-dniowej wyprawy. Planowo miały być 4 dni w strefie ale było tak fajnie, że przedłużyliśmy sobie pobyt o 2 kolejne dni, nikt nie robił żadnych problemów. Nie będę zdradzał szczegółów, za około tydzień, góra dwa, będzie gotowy najświeższy reportaż ze strefy, oczywiście do miejsc, do których organizowane przez Pana wycieczki prawdopodobnie nigdy nie będą miały szans wejść.

Na zakończenie gwoli usprawiedliwienia. Pańskie złośliwości i oskarżenia skłoniły mnie do zdecydowanej reakcji i mówieniu o rzeczach, o których publicznie zwykle nie rozmawiam. Przepraszam czytelników, których wkurzyłem tym tekstem. Minęły mi już czasy wojowania z organizatorami Strefy Zero, Paweł się już nie odzywa, ja też nie wychylam się z bezsensownymi dyskusjami, czy udowadnianiem czyje wyjazdy do strefy są lepsze czy tańsze. Większość czytelników sama potrafi wyrobić sobie zdanie. I niech tak pozostanie.

_________________
Arek
http://www.podniesinski.pl


16 lis 2012 00:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2011 23:27
Posty: 547
Lokalizacja: KrK
Post Re: focie z Czarnobyla
Nie zamierzam brac udzialu w tej dyskusji tylko powiem dwie rzeczy. Chyba nie ma co porownywac wyjazdu kilkudziesiecioosobowej grupy do kilkuosobowej bo oczywistym jest ze ta druga moze potencjalnie mniej nabroic, wiec automatycznie dostaje wiecej praw. Po drugie, na pewno reoortaze pana Podniesinskiego, ktore raczej pokazuja nietypowe miejsca, reklamuja strefe na swiecie i powoduja przyjazd wiekszej ilosci prywatnych ludzi chcacych sie przekonac jak to naprawde wyglada bez ograniczen grupowych, za co na pewno placa wiecej. Sam sie o tym przekonalem widzac pare lub mala grupke starszych bodajze amerykanow wysiadajacych pod Cafe Pripyat w kapeluszach i koszulach (ogolnie ubranie niestrefowe) z samochodu z wlasnym przewodnikiem po to by przejsc sie w promieniu 100m, posluchac ciekawostek, za bardzo sie nie ubrudzic i zaraz wsiasc i pojechac dalej. Strefa na takich ludziach zarobi wiecej niz na grupie SZ wiec czego mozna sie spodziewac? Raczej nie rownego traktowania. Tak to przynajmniej sie logicznie dla mnie uklada, ale jak mowilem nie chce sie mieszac. Z checia poczekam zarowno na odpowiedz MARa jak i kolejny reportaz.

_________________
Czy wszyscy z tyłu są?


16 lis 2012 01:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: focie z Czarnobyla
No comments.


16 lis 2012 09:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: focie z Czarnobyla
a to co ciekawego stało się na ostatnim wyjeździe że nie wpuścili was do strefy????


17 lis 2012 11:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: focie z Czarnobyla
Będąc zupełnie obiektywnym (mam szacunek do obydwu stron "konfliktu" - do AP za ciekawe relacje oraz film, do S0 za organizowanie w możliwie niskiej cenie wyjazdów z dobrą atmosferą) to mówienie o odpowiedzialności przez kogoś kto wchodził na różnego rodzaju wysokie konstrukcje (Oko Moskwy, dźwigi portowe itd.) jest lekko mówiąc - nie na miejscu.

Co do wyjazdu z S0 - nie zauważyłem nieodpowiedzialnych zachowań na moim wyjeździe (zakładając, że wejście na dach czy do piwnicy takowym nie jest). Więc dobrze byłoby napisać co jest złego w organizacji wyjazdu przez S0, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Ponieważ na stwierdzenie
Cytuj:
Większość czytelników sama potrafi wyrobić sobie zdanie. I niech tak pozostanie.
na razie mam odpowiedź - nie mam nic przeciwko wyjazdom S0. Nie mogę mieć nic przeciwko, ponieważ nie znam "tych prawdziwych powodów nie wpuszczania was do strefy" jeśli takie wogóle istnieją.

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


17 lis 2012 15:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 lis 2009 20:16
Posty: 56
Post Re: focie z Czarnobyla
staszeka napisał(a):
Będąc zupełnie obiektywnym (mam szacunek do obydwu stron "konfliktu" - do AP za ciekawe relacje oraz film, do S0 za organizowanie w możliwie niskiej cenie wyjazdów z dobrą atmosferą) to mówienie o odpowiedzialności przez kogoś kto wchodził na różnego rodzaju wysokie konstrukcje (Oko Moskwy, dźwigi portowe itd.) jest lekko mówiąc - nie na miejscu.


Jeśli chcesz być „zupełnie obiektywny” to proszę przeczytaj jeszcze raz mój post, ze zrozumieniem. Ja nie mówiłem o odpowiedzialności (to nie moja opinia).
Poza tym, tak samo odpowiedzialnie można zdobywać szczyty gór, podmorskie głębiny czy niebezpieczne części świata jak wspinać się na wysokie konstrukcje. Kwestia świadomości istnienia ryzyka, przygotowania i doświadczenia. To jest właśnie odpowiedzialność.

staszeka napisał(a):
Co do wyjazdu z S0 - nie zauważyłem nieodpowiedzialnych zachowań na moim wyjeździe (zakładając, że wejście na dach czy do piwnicy takowym nie jest). Więc dobrze byłoby napisać co jest złego w organizacji wyjazdu przez S0, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Ponieważ na stwierdzenie
Cytuj:
Większość czytelników sama potrafi wyrobić sobie zdanie. I niech tak pozostanie.
na razie mam odpowiedź - nie mam nic przeciwko wyjazdom S0. Nie mogę mieć nic przeciwko, ponieważ nie znam "tych prawdziwych powodów nie wpuszczania was do strefy" jeśli takie wogóle istnieją.


Niestety, nie zaspokoję Twojej ciekawości, co miałem do powiedzenia, napisałem. Ja nie byłem na żadnej wycieczce Strefy Zero, wszystko wyczytałem z relacji uczestników dotyczących ich ostatniej wycieczki oraz opinii przewodników i ich przełożonych, o których już napisałem i nie będę więcej podgrzewać atmosfery. Wolę ją podgrzewać w bardziej przyjazny sposób, zapraszam więc do obejrzenia najnowszej relacji foto/video z wyprawy, niestety nie z zony ale z dookoła Afryki. Akurat dzisiaj premiera - http://www.podniesinski.pl/portal/?p=4714. @staszeka - To też można było zrobić odpowiedzialnie, chociaż moja mama pewnie jest innego zdania ;-)

_________________
Arek
http://www.podniesinski.pl


17 lis 2012 19:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2011 22:45
Posty: 793
Lokalizacja: Lublin
Post Re: focie z Czarnobyla
Też bym chciał sobie tak pojeździć po świecie, zwiedzić inne regiony, poznać nowe kultury i ujrzeć unikatowe krajobrazy. Szkoda, że wszystko zależy od ilości pieniędzy. :| Przez to jak na razie Strefę Czarnobylską i resztę świata zwiedzam przez książki, filmy i gry komputerowe. Na szczęście mam akurat na tyle, by raz wiosną wybrać się z S0, jeżeli będzie pasujący termin.

_________________
Mój kanał na YouTube
Gdzie byłem w Strefie i co widziałem - mapa
Pobyty w Strefie: [05.04.2013] [02-05.06.2014] [19-23.10.2015] [21-24.03.2017] [18-25.07.2018]
Co daje łącznie: 408 godziny (21 dni)


18 lis 2012 13:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 paź 2010 09:07
Posty: 216
Post Re: focie z Czarnobyla
Są WYPRAWY są WYCIECZKI i jeszcze ta firma z Krakowa cos organizuje...
Każdy wybiera to co znajduje sie w jego zasiegu (kasa, wiek, odwaga).

_________________
Zastanawiam siż za każdym razem, czy wrócić do strefy...


21 lis 2012 15:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2011 20:54
Posty: 332
Lokalizacja: Piaseczno
Post Re: focie z Czarnobyla
APOD napisał(a):
Ja nie byłem na żadnej wycieczce Strefy Zero, wszystko wyczytałem z relacji uczestników dotyczących ich ostatniej wycieczki oraz opinii przewodników i ich przełożonych, o których już napisałem i nie będę więcej podgrzewać atmosfery.


I nie dziwota, że przewodnicy i ich mityczni przełożeni mają problemy ze Strefą, skoro chcą prowadzać za rączkę ludzi, którzy często są w Zonie trzeci, czwarty raz. A jeżeli to "nieodpowiedzialne zachowanie" przejawia się tym, że np. ktoś się nagle zgubi, to przepraszam bardzo, ale sami sobie stworzyli ten problem.
W ogóle porównywanie wyjazdu grupy 5 osobowej do 40 osobowej jest śmieszne.


21 lis 2012 22:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL