Teraz jest 27 kwi 2024 23:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna strona
 Wybrano lokalizacje EJ 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2011 15:04
Posty: 1042
Lokalizacja: Serce umierającej gwiazdy
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
Gaz łupkowy dla Polski? hahaha. Sprzedaliśmy koncesje (min USA), a dla nas (Polski) zostały najmniej wydajne złoża

_________________
Dawne konto: predatoraf :P Data rejestracji: Któryś tam kwiecień 2009
http://wyprawyleona.pl


01 sty 2012 21:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
Odpady z eksploatacji elektrowni jądrowych nie przechowuje się w glinianych garnkach tylko w formie zbazaltowanych brykietów - zamienionych w kształtki podobne do kamieni brukowych. W Rzymie chodziłem po drodze sprzed kilku tysięcy lat, wyglądała nie gorzej niż bruk na warszawskiej Pradze.


02 sty 2012 09:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
leon444 napisał(a):
Czytając posty Pana darekpt mam tylko jeden obraz, przedstawiciela społeczeństwa Polskiego z regionu CIEMNOGRÓD


zapewniam Cię że nie jestem z żadnego Ciemnogrodu ani Kaczogrodu ani też nie jestem Moherem , jeżeli ktoś ma inne zdanie niż Twoje to znaczy że jest z marginesu?


03 sty 2012 18:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
garrett napisał(a):
A ja myślę, że darekpt może mieć rację w sprawie tego gazu łupkowego (to że Polska na tym na pewno nie zarobiła). Dobrze, że sama licencja na poszukiwanie to jeszcze nie zgoda na wydobycie, a przy udzielanie ich nasi politycy zapowiadają "sarnie żniwo" i kokosy. No cóż, pozostaje nam szarym Polakom siedzieć i mieć nadzieję, że właśnie tak będzie. W każdym razie znając naszą przeszłość jest to trudne do wyobrażenia.


No właśnie się mylisz bo po cichu zmieniło się właśnie prawo geologiczne od 1 stycznia 2012 i ten kto ma licencje na poszukiwanie automatycznie dostaje licencje na wydobycie ;)


03 sty 2012 18:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2009 10:47
Posty: 55
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
darekpt napisał(a):
leon444 napisał(a):
Czytając posty Pana darekpt mam tylko jeden obraz, przedstawiciela społeczeństwa Polskiego z regionu CIEMNOGRÓD


zapewniam Cię że nie jestem z żadnego Ciemnogrodu ani Kaczogrodu ani też nie jestem Moherem , jeżeli ktoś ma inne zdanie niż Twoje to znaczy że jest z marginesu?


Dlaczego nie z Ciemnogordu ?
piszesz z ironią o jakiś garnkach że parę tysięcy lat wytrzymają jako jedyne, chwalisz Bełchatów jak by nic lepszego człowiek nie wymyśli (a tak po za tematem mój wujek Gruszczyński się zwał był głównym inżynierem projektu elektrowni Bełchatów), gubisz się w tym co mówisz (piszesz), czytałem też Twoje inne posty, mój osąd nie jest tylko z tego wątku, nie obrażaj się ale tak sądzę, z góry przepraszam ale... :roll:


03 sty 2012 21:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
głupoty gadasz sam , piszę o garnkach z ironią bo jeszcze nikt nie wymyślił naczyń które przetrwają tak długie czasy jakim są połowicze okresy rozpadu , a dlaczego niby mam nie chwalić Bełchatowa ? Przecież w końcu niecały miesiąc temu otworzono tam jeden z najnowocześniejszych bloków energetycznych w Europie przystosowany jako jeden z pierwszych do CCS ( jeżeli wiesz wogóle co to jest ) , w czym się gubie ? Posty moje przeczytałeś i po czym wnosisz że jestem z Ciemnogrodu? Po tym że mam inne zdanie na temat Energetyki Jądrowej .

Obrażasz mnie i to publicznie !!! JA umiem przedstawić tezy że energia z EJ nie będzie tańsza niż z elektrownii konwencjonalnych i że wcale EA nie jest taka cacy jak wam wszyscy wmawiają a Ty na to wyskakujesz mi że jestem z Ciemnogrodu - śmiem twierdzić wręcz przeciwnie .


04 sty 2012 20:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2009 10:47
Posty: 55
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
Przeprosiłem za to że nawałem Cię że jesteś z Ciemnogrodu.
A co do tego ccs to za pewne coś z tym chorym co2 co nam wciska unia europejska i lobby bliżej nie określone, że co2 produkowane przez człowieka ociepla atmosferę hahaha.
Polecam do oglądnięcia wszystkie odcinki :

Wielki przekręt CO2!

http://www.youtube.com/watch?v=kky3l2slgv4


04 sty 2012 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
widzisz a jednak mamy coś wspólnego , też twierdze że całe to CO2 to wielki przekręt - przykładem na to jest wybuch wulkanu na Islandii który to wydzielił tyle CO2 co małe Państwo przez rok ( nie mówiąc już o olbrzymiej ilośći związków siarki , azotu i tp. ) a wulkanów czynnych jest pona 450 ;p

CCS to podziemne składowanie CO2 - do którego Unia namawia - tylko problem w tym że jak wtłoczymy pod ziemie CO2 to tym samym zablokujemy raz na zawsze nasze złoża geotermalne ;)

Nie wiem czy czytałeś wszystkie moje posty , ale kiedyś pisałem że jestem ZA energetyką jądrową i chciałbym żeby była taka elektrownia w Polsce - ale nie teraz i nie w takim stylu że poprostu wybudują nam ją zagraniczne firmy a Polska jak zwykle znów nie będzie miała w tym żadnego udziału - gdzieś czytałem że koszt takiej elektrownii to tak naprawde może być ponad 50mld zł - Polski na to nie stać - Unia wmawia nam o szkodliwości CO2 ( a Niemcy po cichu budują swoje elektrownie opalane węglem brunatnym i mają to w dupie ) czy Polska zawsze musi kogoś słuchać , czy choć raz nie może pójść swoją drogą i pomyśleć i zrobić coś dla Polaków czy znów będzie pośmiewisko jak to pan Tusk pierwszy się zrzucił na pomoc ogarniętą kryzysem Europe i z kieszeni Polaków dał 10mld a tu :

"15 miliardów euro, a więc połowę sumy, jaką przynieść ma pakiet antykryzysowy, kosztować będzie Włochy dostawa 131 myśliwców bombardujących najnowszej generacji F-35 . Minister obrony admirał Giampaolo Di Paola twierdzi, że wycofanie się z umowy, którą on sam podpisał w 2002 roku, kosztowałoby Włochy znacznie więcej niż piętnaście miliardów euro. Niezależne źródła ustaliły tymczasem, że wypowiedzenie kontraktu nie pociągnęłoby za sobą żadnej kary, w najgorszym zaś wypadku Włosi zapłaciliby Amerykanom niecały miliard."

Cała ta Unia ma nas w DUPIE i każde Państwo myśli tylko o sobie , więc niech Polska się wreszcie otrząśnie


05 sty 2012 07:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
Co do tej pożyczki, ktorej udzieliła Polska unii europejskiej to jest to dla nas opłacalne, ponieważ suma ta jest wysoko oprocentowana
i pieniądze otrzymane jako zwrot pożyczki będą wyosiły kilka miliardów wiecej niz suma pożyczona

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


05 sty 2012 09:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
Deutsche Welle
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deuts ... omosc.html


"W domu Niemcy zwyciężyli energię jądrową. Teraz biorą się za Polaków", stwierdza w swoim dzisiejszym wydaniu "Financial Times Deutschland" w artykule "Byle tylko nie mieć promieniujących sąsiadów".

"8000 podpisów to jak na słabo zaludniony Uckermark, dużo. Zebrali je Volker Schmidt-Roy i jego współdziałacze, ich inicjatywa obywatelska Aflum walczy o Uckermark bez atomu. W całym regionie rozłożyli listy do podpisów, w sklepach i biurach. Z sukcesem. Tło: w Polsce ma stanąć elektrownia jądrowa – zadecydował o tym w ubiegłym roku Sejm. Polska Grupa Energetyczna uznała za nadające się pod budowę trzy miejsca nad Bałtykiem, w pobliżu granicy z Niemcami: Żarnowiec, Choczewo i Gąski. Zgodnie z prawem UE, przed rozpoczęciem budowy Polacy muszą wysłuchać też trosk i skarg swoich sąsiadów. W końcu radioaktywna chmura nie zatrzymałaby się na polskiej granicy. Dodatkowo do 8000 podpisów, jakie Aflum zebrało w Schwedt i okolicy, zastrzeżenia co do polskich planów atomowych wniosło jeszcze 45 tys. obywateli w internecie. Dzisiaj aktywiści antyatomowi skupieni wokół Volkera Schmidt-Roy’a chcą demonstracyjnie przekazać listy z podpisami polskiej ambasadzie w Berlinie.

Ich właściwa adresatka siedzi nota bene w Warszawie: Hanna Trojanowska, wiceminister gospodarki i pełnomocnik polskiego rządu ds. energetyki jądrowej. Tu i tam werbuje na rzecz planów energetyki jądrowej. Tam udaje jej się to lepiej. Polacy są bowiem spokojni" - pisze Financial Times Deutschland i dalej wyjaśnia:

"W Niemczech protestują nie tylko obywatele. Także premier Brandenburgii Matthias Platzek (SPD) wypowiedział się podczas swojej wizyty w Warszawie przeciw polskim planom atomowym. Podobnie jak cztery krajowe kluby parlamentarne Zielonych i posłowie do Bundestagu innych partii. Do tego Greenpeace, Umweltinstitut München (pozarządowa organizacja ochrony środowiska założona w 1986 roku, po katastrofie w Czarnobylu – przyp. red.) i Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Środowiska i Przyrody (BUND). Wszyscy czekają na stanowisko Federalnego Ministerstwa Ochrony Środowiska. Pod względem prawnym niczego by to nie zmieniło, Polacy mogą budować czy tak, czy owak, ale politycznie antyatomowym aktywistom by to pomogło. Na czele ministerstwa stoi zaprzysięgły przeciwnik energii atomowej Norbert Röttgen (CDU). Ma jednak dylemat. Albo nic nie zrobi i niemiecki ruch antyatomowy dostanie obuchem w głowę. Albo oficjalnie wypowie się przeciw polskim elektrowniom jądrowym i obciąży w ten sposób stosunki z Polską. Ministerstwo daje sobie czas na podjęcie decyzji.

Trojanowską niemiecki ferwor trochę chyba zaskoczył. Jednej z polskich gazet powiedziała: Akurat niemieckie społeczeństwo »wykazało szczególną aktywność w pisaniu maili i listów«. Przy tym najpóźniej od katastrofy w elektrowni jądrowej Fukushima i ostatniego transportu Castorów musiała wiedzieć, że jeżeli chodzi o energię atomową, Niemcy są szczególnie aktywni. Trojanowska zapewnia, że poważnie bierze pod uwagę niemieckie sugestie. Ale w końcu »każdy kraj ma prawo do własnej mieszanki energetycznej«.

Bądź co bądź zamierza lepiej wyjaśnić motywy polskiej decyzji co do energii jądrowej. A ministerstwo spełni swój obowiązek i sporządzi sprawozdanie na temat rezonansu. W szczegółowy i wyczerpujący sposób. W tym punkcie Polacy są bardzo niemieccy" - konkluduje Financial Times Deutschland.



Bez komentarza.


05 sty 2012 09:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 133 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL