Teraz jest 27 kwi 2024 12:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna strona
 Wybrano lokalizacje EJ 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
Cytuj:
Ps. Tak , lepiej iść za Państwami co budują EJ - Nigeria słyszałem że chce budować :)

No i to jest argument za. Skoro tak mało rozwinięty kraj jak Nigeria (choć nie pamiętam już czy to faktycznie była Nigeria) chce budować elektrownie to my już dawno powinniśmy mieć ich kilka, a teraz stawiać kolejne.
Cytuj:
Ile MW będzie miała ta wasza atomówka? 1000MW ? To tyle co nowy blok w Bełchatowie ( 900 MW ) a paliwo za darmo i pod dostatkiem wystarczy wykopać .

1 blok w elektrowni jądrowej miałby 1000-2000MW i nie produkowałby żadnych zanieczyszczeń (oczywiście oprócz zużytego paliwa,które trzeba wymieniać ponad 365 razy rzadziej niż w EWęgl._, a elektrownia w Bełchatowie:
wikipedia.pl napisał(a):
Zaawansowane systemy oczyszczania spalin pozwoliły na znaczną redukcję wytwarzanych zanieczyszczeń, które kształtują się na poziomie: dla dwutlenku węgla 1080 kg/MWh, dwutlenku siarki 3,54 kg/MWh, tlenków azotu 1,50 kg/MWh, pyłów 0,15 kg/MWh.

Mało to to nie jest.
Cytuj:
Ta budowana w Niemczech na węgiel brunatny prawie 5000MW - pozatym węgiel mamy i to na 500lat a uran będziemy kupować .

Ps. Mówicie o bezpieczności EJ , może i są bezpieczne tylko po Czarnobylu sprzątają 25 lat po Fukushimie będą 40 lat i też KAŻDY wcześniej mówił że są bezpieczne

Te kwestie już były omawiane wcześniej i nie widze potrzeby, żeby je powtarzać - wystarczy tylko umieć czytać. Od siebie dodam, że w pracach związanych z wydobyciem paliwa do EWęgl. ginie rocznie z pewnością koło 1000 górników na całym świecie, w samej Polsce w tym roku zginęło już ponad 10.

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


Ostatnio edytowano 27 gru 2011 15:11 przez staszeka, łącznie edytowano 2 razy

27 gru 2011 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 kwi 2009 23:34
Posty: 366
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
darekpt napisał(a):
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/druzgocacy-raport-na-temat-sytuacji-w-fukushimie,1,4982345,wiadomosc.html

W tym artykule jest jedna prawdziwa informacja - że TEPCO w 2008 przeprowadziło taką symulację a jej wynik ukryło i... podesłało rządowi dopiero na kilka dni przed tsunami (zbieg okoliczności?).

Tak na marginesie, moim zdaniem też, "walka" japończyków z awarią wygląda bardzo słabo - widziałem na YT filmik nakręcony w listopadzie, gdzie nadal wszystkie reaktory wyglądają tak jak wyglądały (czyli rozpadające się, otwarte zgliszcza), podczas gdy w Czarnobylu po takim samym okresie cały reaktor był już zamknięty pod nowym budynkiem.

W dodatku ciągłe cyrkulacyjne chłodzenie nieszczelnych rdzeni powoduje, że stale tworzona jest nowa zanieczyszczona woda, którą stale trzeba oczyszczać i produkować coraz więcej odpadów z tego procesu z którymi na razie nie wiadomo co zrobić...

Japończycy zdecydowanie przestraszyli się całej sytuacji i miotają się zamiast poczynić jakieś konkretne działania. Gdyby paliwo w rdzeniu udało się rozrzedzić tak jak w Czarnobylu, z użyciem piasku, boru, ołowiu - być może nie trzeba by już go chłodzić i wystarczyło by je zalać dużą ilością wody, którą ewentualnie przez wymiennik ciepła by się lekko chłodziło...

A tak.... ciepło -> chłodzenie -> dekontaminacja -> odpady -> przecieki i tak w koło macieju (czytając codzienne raporty JAIF tak to wygląda - stale cyklicznie te same problemy i brak perspektyw na najbliższe miesiące, żeby coś z tym chłodzeniem zrobić...)

W Czarnobylu pracowano nawet przy kilku-kilkudziesięciu Sv/h, w Fukushimie się ewakuuje pracowników jak gdzieś przypadkiem ktoś sondą dozymetru znajdzie kilka mSv/h... Mają tam szczęście że przyroda łaskawa i żadne nowe wydarzenie im nie pogorszyło sytuacji.

Ale ten post jak i część powyższych warto by przenieść do tematu o awarii w Fukushimie.

P.S. Codziennie od wiosny czytam raporty JAIF z sytuacji w Fukushimie więc jestem w miarę na bieżąco.

EDIT: zapomniałem jeszcze dodać, że o dekontaminacji terenów wokół elektrowni na razie się tylko dużo mówi (podobno mieli przed gwiazdką robić jakieś testy na małą skalę), a przez 9 miesięcy nie zrobiono nic. A jak wiadomo im wcześniej się za to wezmą, tym lepsze rezultaty uzyskają zanim cały ten pył wejdzie głębiej w grunt.

Naprawdę myślałem, że w ciągu roku od awarii to dekontaminacja sporej części strefy wokół elektrowni (tej mieszkalnej) będzie przebiegać sprawnie i mieszkańcy wrócą do swoich domów. Japończycy naprawdę zawalili sprawę.


Ostatnio edytowano 27 gru 2011 15:12 przez mietek, łącznie edytowano 1 raz

27 gru 2011 14:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
mietek napisał(a):
Tak na marginesie, moim zdaniem też, "walka" japończyków z awarią wygląda bardzo słabo - widziałem na YT filmik nakręcony w listopadzie, gdzie nadal wszystkie reaktory wyglądają tak jak wyglądały (czyli rozpadające się, otwarte zgliszcza), podczas gdy w Czarnobylu po takim samym okresie cały reaktor był już zamknięty pod nowym budynkiem.

Akurat w tej kwestii coś robili, widziałem nawet na żywo jak obudowywali jeden z bloków nowymi panelami http://www.tepco.co.jp/en/nu/f1-np/camera/index-e.html.

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


27 gru 2011 14:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
Krótko i na temat

Węgla mamy na ponad 500lat

Uranu na ZERO


27 gru 2011 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
darekpt napisał(a):
Krótko i na temat

Węgla mamy na ponad 500lat

Uranu na ZERO

Nie mamy też:
-gazu/ropy
-złota
-krzemu
oraz wielu wielu innych surowców i coś się dzieje?
Na jakim świecie ty żyjesz. W dzisiejszych czasach podstawą jest import i to chyba oczywiste, że wszystkiego się nie da mieć.
p.s. Węgiel to za darmo się wydobywa oraz kupuje? (bo nie wszystkie elektrownie są połączone z kopalniami)

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


27 gru 2011 15:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 kwi 2009 23:34
Posty: 366
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
darekpt napisał(a):
Krótko i na temat

Węgla mamy na ponad 500lat

Uranu na ZERO

Uran jest tani i potrzeba go mało, transport węgla nawet w obrębie kraju to już sporo.


27 gru 2011 15:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
Oczywiście nie mam pojęcia na ile to wiarygodne, ale...
http://www.wprost.pl/ar/163791/Polski-uran/?I=1380
oraz jeszcze coś:
ANALIZA KOSZTÓW PRODUKCJI ENERGII ELEKTRYCZNEJ:

Państwo/EJ/węgiel/gaz
Finland 2.76/3.64/-
France 2.54/3.33/3.92
Germany 2.86/3.52/4.90
Switzerland 2.88/-/4.36
Netherlands 3.58/-/6.04
Czech Rep 2.30/2.94/4.97
Slovakia 3.13/4.78/5.59
Romania 3.06/4.55/-
Japan 4.80/4.95/5.21
Korea 2.34/2.16/4.65
USA 3.01/2.71/4.67
Canada 2.60/3.11/4.00

Źródło: OECD/IEA NEA 2005.

(Niestety nie umiem robić takich "fajnych zestawień jak Andrzej_K", ale mam nadzieje, że jest w miarę czytelnie

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


Ostatnio edytowano 27 gru 2011 16:27 przez staszeka, łącznie edytowano 1 raz

27 gru 2011 16:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2009 10:46
Posty: 855
Lokalizacja: Gent, Belgia
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
darekpt napisał(a):
nowy blok w Bełchatowie ( 900 MW ) a paliwo za darmo i pod dostatkiem wystarczy wykopać .
Czy aby na pewno za darmo? Samo się przecież nie wykopie i nie przetransportuje do elektrowni. Poza tym elektrownię węglową też trzeba wybudować.

Do tego wydobycie węgla brunatnego powoduje nieodwracalne zmiany w środowisku, krajobrazie, wpływa na zanieczyszczenie i poziom wód gruntowych. Natomiast spalanie tego węgla to emisja CO2, związków Azotu i całej reszty za co Unia lada chwila zacznie pobierać niemałe opłaty.

Tak więc gdy robimy prosty rachunek ekonomiczny, okaże się, że nie jest to już tak ekonomiczne. Pomijam to, że długofalowych strat w środowisku naturalnym nie da się przeliczyć na pieniądze...

_________________
"I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"


Kazik Staszewski - "Cztery Pokoje"

Polecam:
http://www.seren.org.pl
http://www.nuclear.pl
http://atom.edu.pl


27 gru 2011 16:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2011 15:04
Posty: 1042
Lokalizacja: Serce umierającej gwiazdy
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
staszeka napisał(a):
Cytuj:
Od siebie dodam, że w pracach związanych z wydobyciem paliwa do EWęgl. ginie rocznie z pewnością koło 1000 górników na całym świecie, w samej Polsce w tym roku zginęło już ponad 10.


Z tego co mi wiadomo to 1500 górników rocznie ginie w samych Chinach.

A ogólnie odnosząc się do tematu to myślę, że nie warto dalej w to brnąć. darekpt ma swoje zdanie i go nie zmienimy żadnymi argumentami.

_________________
Dawne konto: predatoraf :P Data rejestracji: Któryś tam kwiecień 2009
http://wyprawyleona.pl


27 gru 2011 18:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
nie zmienisz , bo pisałem to już kilka razy ale powtórze jeszcze raz : zawsze byłem za EJ i chciałem by była w Polsce , byłem wielkim zwolennikiem budowy EJ Żarnowiec ( byłem tam nawet oglądać budowe z wycieczką gdzieś pod koniec lat 80 ) i nadal jestem ale moje zdanie na tą chwile jest takie że teraz za późno na EJ w Polsce - Trzeba byłą ją budować 30 lat temu ( i mogła ona być produkcji radzieckiej - dla mnie ona była i jest bezpieczna - błędy popełniają tylko ludzie )


27 gru 2011 18:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL