Teraz jest 28 mar 2024 23:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Wybrano lokalizacje EJ 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2009 10:47
Posty: 55
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
darekpt napisał(a):
Panie Andrzeju tak dla kontrastu niech Pan wstawi fotki zrekultywowanych terenów po odkrywkach niemieckich - gdzie są porobione ośrodki wypoczynkowe i masa ludzi spędza tam swój wolny czas.

Obrazek

Na południu Görlitz nad jeziorem Berzdorfer See powstaje imponujący podmiejski teren rekreacyjny. Dawna kopalnia węgla brunatnego zamienia się w eldorado dla miłośników sportów wodnych.


Dobra dobra tylko ile ta rekultywacja ich kosztowała i przez jaki okres czasu trwała lub nadal trwa.


08 sty 2012 10:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
Zapewniam Cię że o wiele krócej niż sprzątanie po EJ i napewno dużo taniej , jak chcesz poczytać na temat Berzdorfer see :

http://www.berzdorfersee.eu/allgemeines/aktuelles.html

według prawa jak otwiera się kopalnie to po zakończeniu wydobycia trzeba tereny zrekultywować - więc koszty rekultywacji są wliczone w wydobycie


08 sty 2012 11:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2009 10:47
Posty: 55
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
Ogólnie rzecz biorąc to wszystko (rozmowę o elektrowni atomowej) można porównać do odżywiania się człowieka:
ziemniaki (elektrownie węglowe/ gazowe)
zielenina/warzywka (elektrownie wiatrowe/ wodne/ słoneczne)
mięsko (elektrownie atomowe)

Przynajmniej ja to tak widzę ;) (oczywiście z przymrużeniem oka)
I dlaczego Polska ma zawsze stać ziemniakiem? i lub zieleniką? oczywiście są wegetarianie i takie inne odłamy ale chyba normalnością jest różnorodność:)
Zobaczymy ile Niemcy pociągną na "zieleninie" bo zapotrzebowanie na energię nie spada wręcz szybko wzrasta, myślę że ta propaganda że Niemcy odejdą od atomówek w końcu skończy się tak jak po pierwszej wojnie światowej podpisanie przez Niemcy zakazu produkcji broni i tworzenia armii, a wszyscy wiemy jak się to skończyło w 1939 roku.

Tak że Polska powinna się normalnie "odżywiać" trochę tego trochę tego i trochę tamtego a nie tylko ziemniaki !!!


08 sty 2012 11:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
Dobrze to porównałeś - Wegetarianizm jest zdrowy i w modzie a od mięsa można nabyć się wielu chorób ;)

w Polsce też się rekultywuję z powodzeniem tereny po kopalniane :

Obrazek


A czy Polska zawsze musi naśladować innych i to tak z 30-40 lat do tyłu? Będzie podobnie jak z F-16 niedość że stary złom to jeszcze niemożemy tego u nas naprawiać.

Niemcy po cichu wracają do węgla brunatnego , już pisałem to wyżej


08 sty 2012 11:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2009 10:47
Posty: 55
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
darekpt napisał(a):
Zapewniam Cię że o wiele krócej niż sprzątanie po EJ i napewno dużo taniej , jak chcesz poczytać na temat Berzdorfer see :

http://www.berzdorfersee.eu/allgemeines/aktuelles.html

według prawa jak otwiera się kopalnie to po zakończeniu wydobycia trzeba tereny zrekultywować - więc koszty rekultywacji są wliczone w wydobycie



Nie wiem ale cały czas wydaje mi się że jak mówisz o sprzątaniu po atomówce masz na myśli Czarnobyl i Fukushimę, ale to były wypadki, oglądnij filmy o Fukushimie (tylko nie te propagandowe green peace), Japończycy mają świadomość że wypadek u nich był następstwem ogromego kataklizmu i nie boją się stawiać następnych elektrowni oczywiście atomowych.
A Czarnobyl gdyby to było prowadzone inaczej (akcja ratunkowa "reaktora") to dziś nie chodzilibyśmy po opuszczonej Prypeci a mieszkali w mieszkaniach pracowników właśnie tam.

Pokaż mi we Francji lub w Niemczech, Skandynawii lub Usa sprzątanie po elektrowni atomowej ??? Nie ma bo nie ma czego sprzątać.


08 sty 2012 11:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2009 10:47
Posty: 55
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
darekpt napisał(a):
Dobrze to porównałeś - Wegetarianizm jest zdrowy i w modzie a od mięsa można nabyć się wielu chorób ;)

w Polsce też się rekultywuję z powodzeniem tereny po kopalniane :

Obrazek


A czy Polska zawsze musi naśladować innych i to tak z 30-40 lat do tyłu? Będzie podobnie jak z F-16 niedość że stary złom to jeszcze niemożemy tego u nas naprawiać.

Niemcy po cichu wracają do węgla brunatnego , już pisałem to wyżej



Rozmowa z Tobą jest bez celowa i widzę że ziemniak rządzi ;)

Bo nie wiem jak Ty sobie to wyobrażasz że co Polska będzie kupować jakieś stare reaktory z Niemiec czy Francji ??? Z Twojego posta to tak wynika.
Ja nie zamierzam żyć o samych ziemniakach i zieleninie i mam nadzieje że Polska tak samo:):)


08 sty 2012 11:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
leon444 napisał(a):
Pokaż mi we Francji lub w Niemczech, Skandynawii lub Usa sprzątanie po elektrowni atomowej ??? Nie ma bo nie ma czego sprzątać.


o czym Ty wogóle mówisz? Widzę że zielony jesteś w temacie ... po co się wypowiadasz na tym forum jak nie masz bladego pojęcia w tym temacie.

O Czarnobylu i Fukushimie to nawet nie mówie bo koszty tego sprzątania będą gigantyczne .

Koszt zamknięcia elektrownii jądrowej jest praktycznie równy kosztowi jej budowy - poczytaj trochę a potem pisz ,

Ps. Ile Ty wogóle masz lat bo po jaości Twoich postów wnioskuję że nie więcej niż 16 !!! Pisz merytorycznie a nie piszesz o jakiś ziemniakach a atomówke porównujesz do mięska???

Ps2. Pokazuje Ci sprzątanie po Elektrownii Jądrowej w USA EJ Maine Yankee
Elektrownia pracowała w latach 1972 – 1996, jej serce stanowił reaktor typu PWR. Moc zainstalowana wynosiła 900 MWe. Była pierwszym dużym obiektem jądrowym na terenie USA, który został poddany procesowi całkowitej rozbiórki.

Likwidacja elektrowni pociągała za sobą konieczność utylizacji ponad 100 tysięcy ton odpadów o różnej aktywności, z czego 68 tysięcy ton stanowił beton. Ponad połowa (60 tysięcy ton) była radioaktywna. Większość tych materiałów została wywieziona przy użyciu transportu kolejowego na składowiska odpadów niskoaktywnych (odpady promieniotwórcze) lub budowlanych (odpady zwykłe). W celu odseparowania materiałów promieniotwórczych i obniżenia ich radioaktywności wykonano szereg zabiegów np. w przypadku betonu skuwano warstwę powierzchniową do głębokości 1 cm, natomiast w przypadku rurociągów przemywano je odpowiednimi chemikaliami, co pozwalało na nawet pięciokrotne obniżenie poziomu promieniowania do bezpiecznego poziomu, dopuszczanego przez amerykański dozór jądrowy. Najtrudniejszym etapem był demontaż obudowy bezpieczeństwa, której masa wynosiła 34 tysiące ton. Obudowa, wykonana z betonu, która przy podstawie miała 120 cm grubości i której grubość malała do 60 cm przy szczycie, została pocięta przy użyciu pił diamentowych. Stosunkowo najłatwiej poradzono sobie z demontażem urządzeń technologicznych. Zbiornik ciśnieniowy reaktora wykonany ze stali i ważący setki ton został pocięty przy pomocy strumieni wody i narzędzi tnących zgodnie z technologią dostarczoną przez Framatome (obecnie Areva). Rdzeń reaktora wypełniono betonem i przewieziono na składowisko odpadów niskoaktywnych, gdzie został zabetonowany pod ziemią w specjalnej komorze.

Ostatecznie proces likwidacji zakończył się w 2005 roku. Prace, które trwały 8 lat kosztowały wg oficjalnych danych 635 milionów dolarów. Zapłacił oczywiście właściciel elektrowni (podatnicy nigdy nie są obciążani kosztami likwidacji komercyjnych instalacji jądrowych, z wyjątkiem sytuacji gdy elektrownie wcześniej należały do państwa i nie zabezpieczono funduszy na ich likwidację).

Do końca 2009 roku wycofano z ruchu 123 jądrowe bloki energetyczne, z czego:

10 zostało już całkowicie rozebranych (decommissioning) do tzw. zielonej trawy, a teren, który do tej pory zajmowały, został udostępniony do ponownego wykorzystania w innych celach, w tym upraw rolnych i wypasu zwierząt hodowlanych
51 znajduje się w fazie rozbiórki do „zielonej trawy”
48 zostało częściowo rozebranych i zabezpieczonych, z przeznaczeniem do dalszej rozbiórki po upływie określonego czasu (safe enclosure)
3 zostały zabetonowane (część konwencjonalną elektrowni rozebrano) z planem dalszej rozbiórki w przyszłości
6 kolejnych ma przygotowywane plany likwidacyjne.

Najlepsze jest to zabetonowanie z planem do rozbiórki w przyszłości !!!


08 sty 2012 11:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 kwi 2009 23:34
Posty: 366
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
leon444 napisał(a):
Japończycy mają świadomość że wypadek u nich był następstwem ogromego kataklizmu i nie boją się stawiać następnych elektrowni oczywiście atomowych.

Bzdura - skąd to wziąłeś? Japonia pracuje w tej chwili nad planem ograniczenia elektrowni jądrowych i zastąpienia ich innymi źródłami energii. Obecnie bodajże 48 spośród 54 reaktorów w Japonii jest wyłączonych, a kolejne zostaną wyłączone na rutynowe przeglądy w najbliższych miesiącach. Jak dotąd żaden nie dostał zgody na ponowny start.

Polecam w szczególności wykresy 2 i 4 z badania opinii publicznej w Japonii i uzasadnij mi na ich podstawie swoją tezę:

http://www.jaif.or.jp/english/news_imag ... 97876P.pdf

Wynika z nich, że obecnie 66-85% społeczeństwa chce obniżenia lub całkowitego zaprzestania korzystania z energii jądrowej.

Co wpłynęło na taką reakcję ludności? Mogę tylko zgadywać, ale myślę że najważniejsze czynniki to:
1) strach przed żywnością, wycofywanie dużych ilości żywności (głównie ryżu, ryb), które przekraczały limity skażeniem Cs-137 - straty farmerów i rybaków
2) wysiedlenie 30-kilometrowej strefy które trwa już od 10 miesięcy i coraz gorsze i odleglejsze perspektywy jej ponownego zasiedlenia


08 sty 2012 13:06
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
leon444 napisał(a):
A Czarnobyl gdyby to było prowadzone inaczej (akcja ratunkowa "reaktora") to dziś nie chodzilibyśmy po opuszczonej Prypeci a mieszkali w mieszkaniach pracowników właśnie tam.


Skąd te informacje wykopałeś ?

Jak wszyscy mają taką wiedzę jak Ty na temat energii atomowej to ja dziękuje


08 sty 2012 13:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2009 10:46
Posty: 855
Lokalizacja: Gent, Belgia
Post Re: Wybrano lokalizacje EJ
mietek napisał(a):
Obecnie bodajże 48 spośród 54 reaktorów w Japonii jest wyłączonych, a kolejne zostaną wyłączone na rutynowe przeglądy w najbliższych miesiącach. Jak dotąd żaden nie dostał zgody na ponowny start.
Jeśli to prawda, to w takim razie skąd Japonia bierze energię elektryczną skoro wyłączyła prawie 90% z tych 54 reaktorów?

_________________
"I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"


Kazik Staszewski - "Cztery Pokoje"

Polecam:
http://www.seren.org.pl
http://www.nuclear.pl
http://atom.edu.pl


08 sty 2012 13:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL