Teraz jest 18 kwi 2024 07:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 "Czarnobyl Baby", M. Hilbk - błąd, czy manipulacja danymi? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2010 13:03
Posty: 33
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: "Czarnobyl Baby", M. Hilbk - błąd, czy manipulacja danymi?
Irydius napisał(a):
Którą z tych książek polecacie mi kupić po przeczytaniu trzech wymienionych przeze mnie? Na święta bym sobie kupił. :)


Co do książek, to polecam "Czernobyl" Siwińskiego i "Raport z Czarnobyla" Miedwiediewa, ale to w pierwszej kolejności, bo tak ogólnie to każda pozycja jest warta uwagi.

A jak Cię ten temat szerzej interesuje to zapraszam do klikania w link: Książki o Czarnobylu.

W najbliższym czasie będzie aktualizacja, dojdzie kilkanaście pozycji.

A co do sedna sprawy, czyli pomyłek z rzędami wielkości, to stawiam na błąd w tłumaczeniu, choć to akurat można by łatwo zweryfikować, sprawdzając w oryginalnej wersji językowej.

_________________
Czarnobyl 1986


10 mar 2012 17:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2011 10:43
Posty: 26
Post Re: "Czarnobyl Baby", M. Hilbk - błąd, czy manipulacja danymi?
Gdzie można aktualnie dostać te wymienione pozycje? Bo niestety w księgarniach znajduję informacje na temat niektórych, że nakład wyczerpany, na allegro brak - pozostaje szukanie po antykwariatach?

Czy jest jakaś specjalistyczna mała księgarnia dobrze zaopatrzona, o której mało kto wie?


12 mar 2012 12:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2010 13:03
Posty: 33
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: "Czarnobyl Baby", M. Hilbk - błąd, czy manipulacja danymi?
xantis napisał(a):
Gdzie można aktualnie dostać te wymienione pozycje? Bo niestety w księgarniach znajduję informacje na temat niektórych, że nakład wyczerpany, na allegro brak - pozostaje szukanie po antykwariatach?

Czy jest jakaś specjalistyczna mała księgarnia dobrze zaopatrzona, o której mało kto wie?


No to zależy o co konkretnie pytasz.
- Waldemar Siwiński, Czernobyl. Od katastrofy do procesu - na aukcjach, ale w niezmiernie wysokich (70-100 zł) cenach. Ja swój egzemplarz kupiłem kilka lat temu na allegro za 5 zł.
- Grigorij Miedwiediew, Raport z Czarnobyla - na aukcjach, pojawia się co jakiś czas, za ok 10-15 zł
- Igor Kostin, Czarnobyl. Spowiedź Reportera - na aukcjach, dość łatwo kupić, widywałem po 20 zł
- Swietłana Aleksijewicz, Krzyk Czarnobyla - na aukcjach, ale też tak z 50-70 zł, choć są i okazje, ja swoją chyba za 19 kupiłem, ale dawno
- Mary Mycio, Piołunowy Las - łatwo dostępna, na aukcjach najtaniej, za 9 zł można kupić
- Wojciech Sternak, Cień Czarnobyla - ciężko ten album kupić, nakład jest już chyba wyczerpany, ale parę dni temu poszła jedna na alledrogo za 35 zł
- Piers Paul Read, Czarnobyl. Zapis faktów - kupić jest stosunkowo łatwo, bo na aukcjach książka wystawiana jest nawet w chorej cenie 200 zł
- Merle Hilbk, Czarnobyl Baby - aukcje, księgarnie, to nowość, więc kupić można bez problemu.

No i oczywiście antykwariaty jak najbardziej, raz widziałem u mnie w mieścinie Siwińskiego.

Co do albumów i książek innych niż w jęz. polskim, to sporo pozycji trafiłem na ebay, część w symbolicznych wręcz cenach $1 lub 0,99 funta.
Ale tez na alledrogo co jakiś czas pojawiają się różne anglojęzyczne pozycje, np. teraz jest Aleksijewicz po angielsku i Chernobyl: The Hidden Legacy.
Poza tym, w empiku można było kiedyś część tych pozycji zamówić, ale ceny bardzo wysokie.

_________________
Czarnobyl 1986


12 mar 2012 14:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: "Czarnobyl Baby", M. Hilbk - błąd, czy manipulacja danymi?
majster napisał(a):
- Igor Kostin, Czarnobyl. Spowiedź Reportera - na aukcjach, dość łatwo kupić, widywałem po 20 zł

Spowiedź reportera można kupić w empiku (po wcześniejszym zamówieniu, bo w sklepach dotychczas nie znalazłem)
http://www.empik.com/czarnobyl-kostin-igor,2559376,ksiazka-p

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


12 mar 2012 16:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 06:01
Posty: 289
Post Re: "Czarnobyl Baby", M. Hilbk - błąd, czy manipulacja danymi?
Krzyk Czarnobyla(wart ok.80zł) i książkę Siwińskiego można znaleźć w pdfach, oczywiście PL.
Spowiedź Kostina też jest,ale tylko po włosku. Resztę chyba trzeba kupić.

http://allegro.pl/upiory-czarnobyla-woj ... 83377.html

http://allegro.pl/katastrofa-czarnobyla ... 56960.html

Czytał ktoś powyższe dwie?

PS Kupiłem Piołunowy las za 5zł :mrgreen:


13 mar 2012 05:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2010 13:03
Posty: 33
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: "Czarnobyl Baby", M. Hilbk - błąd, czy manipulacja danymi?

Upiory Czarnobyla to fikcja, także jak ktoś lubi kryminały czy sensacje, to pewnie można poczytać.

To drugie to skrypty z konferencji z 1996 roku, także dość ciekawy materiał naukowy, ale cena jest groteskowa - duża za duża znaczy się.

rangiz napisał(a):
PS Kupiłem Piołunowy las za 5zł :mrgreen:


Ja swój egzemplarz kupiłem w przedsprzedaży za jakieś 30 zł... a po paru dniach allegro zostało zasypane tą książką w cenie 9 zł. :x

_________________
Czarnobyl 1986


13 mar 2012 12:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 06:01
Posty: 289
Post Re: "Czarnobyl Baby", M. Hilbk - błąd, czy manipulacja danymi?
Czyli nie warto bo jedna z faktami ma niewiele wspólnego a zawartość drugiej niewspółmierna do ceny.


13 mar 2012 23:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 06:01
Posty: 289
Post Re: "Czarnobyl Baby", M. Hilbk - błąd, czy manipulacja danymi?
http://allegro.pl/read-czarnobyl-zapis- ... 78612.html Czytał ktoś? cena odstrasza.


19 mar 2012 08:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: "Czarnobyl Baby", M. Hilbk - błąd, czy manipulacja danymi?
Książka Piersa Reada "Ablaze: The Story of the Heroes and Victims of Chernobyl" to jedna z najrzetelniej napisanych o Czarnobylu. Cena wysoka, ale adekwatna do wartości książki.


19 mar 2012 08:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2010 13:03
Posty: 33
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: "Czarnobyl Baby", M. Hilbk - błąd, czy manipulacja danymi?
MAR napisał(a):
Książka Piersa Reada "Ablaze: The Story of the Heroes and Victims of Chernobyl" to jedna z najrzetelniej napisanych o Czarnobylu. Cena wysoka, ale adekwatna do wartości książki.


Hmm, mam tę książkę w oryginale, wydanie QPD Londyn, 1993, ale tytuł to "Ablaze: The Story of Chernobyl".
Dużo łatwiej kupić ją po angielsku niż po Polsku.

_________________
Czarnobyl 1986


25 mar 2012 16:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL