Teraz jest 28 mar 2024 13:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ludzie mieszkający w Czarnobylu 
Autor Wiadomość
Post Ludzie mieszkający w Czarnobylu
.


Ostatnio edytowano 25 lis 2014 13:45 przez silent, łącznie edytowano 1 raz

22 kwi 2011 19:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2011 15:04
Posty: 1042
Lokalizacja: Serce umierającej gwiazdy
Post Re: Ludzie mieszkający w Czarnobylu
Niektórzy zaraz po ewakuacji wrócili na te tereny, a służby nie za bardzo mają jak ich wygonić i tak sobie żyją :) Żyją legalnie, mają podłączony prąd i wodociągi. Dostęp ograniczony? hahah właśnie teraz tam się turystyka najprężniej rozwija. Nowy sarkofag nie będzie z ziemi tylko z ton stali i betonu. A ziemie wywozili bo być może jakieś tereny oczyszczali.

_________________
Dawne konto: predatoraf :P Data rejestracji: Któryś tam kwiecień 2009
http://wyprawyleona.pl


22 kwi 2011 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2010 18:56
Posty: 91
Lokalizacja: Lublin
Post Re: Ludzie mieszkający w Czarnobylu
Ziemie mogli wywozić bo przecież fundamenty pod nowy sarkofag trzeba wykopać w ziemi. W powietrzu nie będą wisiały. Co do stali i betonu to racja. Dodam tylko że zastosują tam pewnie beton osłonowy, który chłonie promieniowanie. Często spotykany w gabinetach rentgenowskich i w EJ. (absolwent PSBiG w Lublinie :) )

_________________
"Jeśli się ktoś grzecznie pyta, należy grzecznie odpowiedzieć" - Aleksander Głowacki (Bolesław Prus)


22 kwi 2011 20:27
Zobacz profil
Post Re: Ludzie mieszkający w Czarnobylu
.


Ostatnio edytowano 25 lis 2014 13:45 przez silent, łącznie edytowano 1 raz

24 kwi 2011 19:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Ludzie mieszkający w Czarnobylu
silent napisał(a):
Wiadome że nie z ziemi ale jeszcze mam 2 pytania i maly edit bo tam napisalem "Acces to the all buildings in Prypiat" bo mi sie zle skopiowało ma być "Acces to the all buildings in Prypiat will be banned soon"
1.Pytanie to te uderzenia przy elektrowni
2.To jak ci 2 goście mogą tam siedzieć a nawet wchodzić to elektrowni i sarkofagu?.Weszli do niego przed tym jak powiedzieli ze robotnicy zamurowali wejście to sarkofagu.A nawet byli na Oku Moskwy czyli Duga-3 i sami mówili że to jest bardzo bardzo tajne miejsce i nawet teraz jest się tam trudno dostać poza tym jak oni uzyskali zezwolenie na jazdę po całym Czarnobylu i Prypeci sami ?.Aha i jedno bonusowe pytanie.Czytałem że grzejniki i inne rzeczy które miały jakąś wartość zostały ukradzione z budynków przez śmieciarzy.Jak ? przecież trzeba mieć przepustki.


Być może wstęp do wszystkich budynków w Prypeci będzie niedługo surowo zabroniony ze względu na niebezpieczeństwo zawalenia. Budynki są w coraz gorszym stanie, to naturalne. Już teraz przy wyjazdach jest zakaz wchodzenia do budynków.
Uderzenia przy elektrowni mogą pochodzić z pracy elektrowni węglowej zasilającej to co pozostało po wyłączeniu reaktorów.
Ci goście mogą mieć zezwolenia na przebywanie w tych obiektach. Na terenie strefy działa kilka firm legalnie wywożących złom. Afera sprzed kilku lat z kradzieżą grzejników jest zagadką do dziś, ale zrozumiałą, gdy zna się stosunki panujące na Ukrainie. Przy odpowiednim załączniku można wiele załatwić, nawet wywózkę 5 ton grzejników z Prypeci.


24 kwi 2011 19:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: Ludzie mieszkający w Czarnobylu
silent napisał(a):
... widziałem już parę razy że żyją tam już ludzie między innymi widziałem ... Oni tam żyją nie legalnie ? ... Aha i jeszcze jedno słyszałem że ... Aha i jeszcze coś na ich filmikach widziałem jak przy elektrowni jeździły auta z jakby ziemią lub czymś co to jest ? Może robią nowy sarkofag ?

Człowieku, w elektrowni pracuje 3,5 tysiąca ludzi, w Strefie - 5-10 tysięcy robotników sezonowych, od dwudziestu kilku lat mieszka (legalnie) kilkaset osób, od zeszłej jesieni całe ulice w miasteczku Czarnobyl są zamieszkane, Arkada (nowy sarkofag) jest budowana przez francuskie konsorcjum ... Wystarczy poczytać nasze forum i materiały na nich zgromadzone, a nie rozpowszechniać wiadomości typu "jedna pani drugiej pani krzywo w maglu coś w ucho napluła".


26 kwi 2011 07:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 kwi 2011 21:46
Posty: 5
Post Re: Ludzie mieszkający w Czarnobylu
Trochę z innej beczki.

Rozumiem rozwój turystyki. Czernobyl jest owiany zbyt dużą legendą, ale martwi mnie co innego - pseudo-sztuka - malunki na budynkach. Brakuje już tylko plam po paintball'u


27 kwi 2011 11:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2009 10:46
Posty: 855
Lokalizacja: Gent, Belgia
Post Re: Ludzie mieszkający w Czarnobylu
pawelhenryk napisał(a):
martwi mnie co innego - pseudo-sztuka - malunki na budynkach. Brakuje już tylko plam po paintball'u
No niestety, to druga po złomiarzach plaga, jaka najbardziej dotyka Prypeć. Część tych graffiti do pewnego czasu malowana była w dyskretnych miejscach, gdzieś na dachach wieżowców. Teraz, są już wszędzie i strasznie szpecą ciekawe obiekty. Basen "Lazurowy" jest tego najlepszym przykładem...

_________________
"I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"


Kazik Staszewski - "Cztery Pokoje"

Polecam:
http://www.seren.org.pl
http://www.nuclear.pl
http://atom.edu.pl


27 kwi 2011 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 kwi 2011 21:46
Posty: 5
Post Re: Ludzie mieszkający w Czarnobylu
Właśnie pamiętam, że kiedy zacząłem się interesować strefą parę lat temu niczego takie nie było widać na zdjęciach.

Szkoda, bo to oznaka tego, ze strażnicy najwyraźniej nie panują, lub nie chcą zapanować nad sytuacją, a w dobie rosnącej turystyki, problem sam się nie rozwiąże


27 kwi 2011 11:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2009 10:46
Posty: 855
Lokalizacja: Gent, Belgia
Post Re: Ludzie mieszkający w Czarnobylu
pawelhenryk napisał(a):
Szkoda, bo to oznaka tego, ze strażnicy najwyraźniej nie panują, lub nie chcą zapanować nad sytuacją, a w dobie rosnącej turystyki, problem sam się nie rozwiąże
Ciężko powiedzieć aby tamtejsi strażnicy pilnowali budynków przed malowaniem graffiti... Będąc tam 2 razy po 2 dni widziałem ich tylko przy szlabanie wjazdowym i tyle...

_________________
"I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"


Kazik Staszewski - "Cztery Pokoje"

Polecam:
http://www.seren.org.pl
http://www.nuclear.pl
http://atom.edu.pl


27 kwi 2011 12:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL