Teraz jest 27 kwi 2024 18:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 maja 2009 14:22
Posty: 21
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
Tak? A moje audi A4 przyśpiesza w 3 sek. do setki! I co Ty na to? Kto jest lepszym Stalkerem - weteranem?

jeszcze raz wielkie plis o zamknięcie wątku


06 maja 2009 13:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2009 00:30
Posty: 223
Lokalizacja: B-C moje gg; 380254
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
o zamknięcie??? chyba żartujesz, nie na tym forum :D daj mi moda o ktorego sie ubiegam juz dawno to zamkne...

A tak odnośnie tej prowadzącej do nikąd rozmowy. O katastrofie chyba każdy kto sie orientuje w miare pamiętał bo to wskazane ale u siebie w gronie znajomych widzę że jak pojawia się wątek Czarnobyla to zaczyna się rozmowa profesorów co to po "Stalkerze" błyszczą wiedzą o Czarnobylu, a może próbują zabłysnąć; ja po prostu sie nie odzywam bo szkoda słów. Po drugie nie podoba mi się że ze strefy robi się miejsce które każdy musi zaliczyć bo to nie wiem taka moda teraz pojechać do Czarnobyla.

To prawda wiek nie gra roli ale wypowiedzi 12 czy 13 latków po prostu skłaniają do myślenia że człowiek nie wie nic o strefie tylko informacje pobiera żywcem z gry...I co to za chwalenie się kto ile wie o tej tragedii(tak, nie zapominajmy że to tragedia) albo nazywanie się weteranem zony, smiech na sali.


06 maja 2009 14:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
nakerax napisał(a):
Jeżeli mam być szczery to zacząłem się interesować Czarnobylem gdy nawet jeszcze nie było powyższej gry w wersji alpha (nikt w ogóle nie słyszał o żadnym stalkerze. Wtedy chyba nawet internet nie był ogólnie dostępny).


No i co mnie że nie przeżyłem katastrofy?

Kiedy pierwszy raz usłyszałem o Czarnobylu - i mnie to zainteresowało? Gdy byłem jeszcze smarkatym dzieciakiem - chyba w jakieś bajce o tym było ;)


Ja w Czarnobylu jeszcze nie byłem. Ale pojadę na pewno.

Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy podróżą do Czarnobyla bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat, a samą wiedzą (bez podróży), to bez wątpienia wybrał bym to drugie.

Dalej trzymam się tego że nawet połowa z userów tego forum nie potrafiła by nazwać reaktora Czarnobylskiego, powiedzieć jego pełnej nazwy oraz "wersji". Dalej trzymam że połowa osób z tego forum nie umiała by powiedzieć czemu dokładnie doszło do katastrofy. Jestem ciekawe ilu z was pamiętało o rocznicy. JA pamiętałem - o 1.24 zapaliłem świece na parapecie. Napisałem artykuł który wystawiłem na kilku stronach internetowych (między innymi jest na stronie głównej w newsach strony stalker.pl)



nakerax, SEM, nikt się Was osobiście nie czepia. Tak jak było powiedziane, wiedza nie zależy od wieku, tylko od checi, wkładu pracy i zainteresowania tematem. Wasze wypowiedzi są w porządku, co nie zmienia faktu, że na zapomnianym forum, o któym piszecie jest wiele osób, które nie mają wiedzy żadnej, które mówią o mutantach i stalkerze. Co jest żałosne. Nie chodzi tu o Was. Jeżeli interesujecie się tym na poważnie od lat, pewnie macie wiedzę. Tylko, zamiast się tym przechwalać i mówić "Ilu z nas na tym forum wie, co się naprawdę wydarzyło", jakby co, to wejdźcie na zapomniane.yoyo.pl i tam, między postami smarkaczy o świeceniu w nocy i ośmiogłowych łosiach znajdziecie co chcecie. Ja siedzę w temacie Czarnobyla od pół roku, przeczytałem chyba wszystko co było wydane w tym temacie w języku polskim, a że znam cyrylicę to i parę rzeczy po rosyjsku się zdarzyło, całość podsumowałem kilkoma archiwalnymi filmami i sześciodniową wizytą w strefie z własnym dozymetrem, dokonaniem pomiarów i rozmową z ludźmi ewakuowanymi z Prypeci czy pracownikami elektrowni, jak choćby Siergiej Akulinin, czy Andriej Janukowycz. Teraz, kto mnie o coś zapyta, jeśli wiem, udzialam informacji. Drażni mnie natomiast dezinformacja i podnieta wszechobecna w internecie, ale o tym już pisałem powyżej. Nie zapalałem świeczek, ale o każdej rocznicy pamiętam, napisałem reportaż ze zdjęciami do lokalnej gazety, prostując wiele mitów i to mi póki co wystarcza. Jeśli coś wiecie, czego jak sądzicie inni tu nie wiedzą - po prostu to napiszcie. Tak robił np. sirjoec w temacie "Dozymetr" i te cenne informacje wiele pomogły. Na tym forum jest wielki plus - nadzieja, że wasze cenne posty nie będą przeplatać się z głupim science-fiction i grami komputerowymi. Zapraszam!


06 maja 2009 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 maja 2009 21:06
Posty: 12
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
a tak jeżeli jesteśmy przy temacie stalka. Jeżeli mam być szczery to owszem. Pierwszego stalkera może i przeszedłem. Ale w drugiego to góra 10minut posiedziałem ;)


Jeżeli chodzi o mieszanie gry z rzeczywistością to muszę się z wami zgodzić - gra jak to gra - ma przynosi rozrywkę (i kasę twórcom) a nie nauczać historii. Jedyne co ma wspólnego z Czarnobylem to miejsce akcji (no i może nazwy niektórych lokacji). Zresztą proszę was byście nie mieszali zapalonych uzależnionych graczy (zwykle dzieci Cs'a) z ludźmi rzeczywiście zainteresowanych tragedią. Na zapomnianych nie znajdziesz modów, tipsów trainerów do stalkera. To jest forum o Czarnobylu, nie o stalkerze.


06 maja 2009 15:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
SEM napisał(a):
Czy wy uważacie sie za lepszych, bo cały czas odnoszę wrażenie ze naprawde wiek i tematyka forym ma zaczenie dla was.
Mnie nie interesuje ile razy byłeś w Czarnobylu , może pod tym względem myślicie ze jestescie lepsi, ja nie byłem ani razu ale pojade tam, chociażby bym
miał zapłacić 100 000 zł, bo Czarnobyl to moja pasja. I nie lubie jak ktoś ocenia inną osobe pod tymi względami.


SEM napisał(a):
wariorr - Wpewnej kwesti masz rację ja też nie widziałem tych gier na oczy, i nigdy w nie nie grałem. Ja do waszego forum nie mam nic i do was też nic kompletnie nie mam. ;) Czarnobylem interesuje się od 4 lat, w ciągu tych 4lat zebrałem wiele informacji na temat czarnobyla, konkretnie budowy jego reaktora. A z samego Czarnobyla nie robie jakieś sensacji ze umarło tam tyle a tyle osób, bo to faktycznie jest tragedia. :cry:

A co do wycieczki mam 17 lat więc niewiem co z tego będzie narazie. :roll:


Nikt się nie uważa za lepszego w czymś - czego nie ma w sensie istnienia pojęcia Tutaj.

Po;

1. to forum "strefyzero" - nie typowe forum o Czarnobylu.
2. z reguły zaglądają Tu ludzie zainteresowani wyprawą z "strefązero" i
przewżnie z tym związane są wątki, które się Tu pojawiają.
3. nikt z nikim się Tu nie ściga na "zaliczone" wyprawy Tam, ...

W gwoli ścislości; byłem 3razy i nie jest powiedziane, że wiem o Temacie więcej nież - ktoś, który eksplorował stredę 1raz lub wogóle.

Interesuję się Czarnobylem, od kąd interesuje się Opuszczonymi miejscami - czyli jakieś ~10lat, a jeszcze dużo wiedzy przede mną.

Inaczej kwesta wyląda w sensie np; eksploracji Prypeci.
Można się naczytać xXxXx stron o mieście, ale to niezastąpi "praktyki" - tj. spędzonym w mieście czasie i poznawaniu go na "żywo".

Jak widać jakieś głupie prowokacje, czy wojny nie mają sensu...

Jeżeli, ktoś na siłę chce coś udowadniać (wymieniać się widzą wszelaką szeroko rozumianą) - to polecam PCLab, NVision czy forum.stalker.pl -
tam jest dużo dyskucji na temat stalkerów, weteranów, czerwonego lasu i innych takich podobnych...

Podsumowując...
"Wybitny kucharz - ugotuje pyszne danie główne, ale dobrej Pizzy już zrobić koniecznie umieć nie musi."

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


Ostatnio edytowano 06 maja 2009 16:29 przez PoulN, łącznie edytowano 2 razy

06 maja 2009 16:24
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 maja 2009 21:06
Posty: 12
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
Urbex rlz :)

Polecam górny Śląsk :P


Nie bez powodu Prypeć nazywana jest mekką eksploratorów ;)


06 maja 2009 16:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
nakerax napisał(a):
Urbex rlz :)

Polecam górny Śląsk :P


Nie bez powodu Prypeć nazywana jest mekką eksploratorów ;)


Tak :] mam troche na koncie opuszczonych, ...btw. na G. Śląsku byłem duużo razy - i np; w ten Łykend też tam zawitamy ;) choć u nas na D. Śląsku też jest ciekawie.

Jak Piszesz i zresztą ja też;
Prypeć to jedyne takie miejsce w swoim rodzaju :!:

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


06 maja 2009 16:33
Zobacz profil

Dołączył(a): 06 lut 2009 02:32
Posty: 62
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
Rzeziol napisał(a):
Tak? A moje audi A4 przyśpiesza w 3 sek. do setki! I co Ty na to? Kto jest lepszym Stalkerem - weteranem?

jeszcze raz wielkie plis o zamknięcie wątku



Tylko ktoś się zaczyna różnić zdaniem i do razu zamykać temat.Daj sobie spokój, dopóki nikt nie zacznie rzucać mięsem to można pisać o czym się chcę.


06 maja 2009 17:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 maja 2009 21:06
Posty: 12
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
spam_mode_on

Ja polecam hutę Kościuszko,hutę Gliwice, szpital w Gliwicach, cementownie Grodziec, cementownie Saturn. Zresztą i tak najciekawszy jest obszar warowny Śląsk (setki bunkrów)

Jeżeli znasz coś ciekawego to >> PM :))


spam_mode_off


06 maja 2009 18:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 maja 2009 14:22
Posty: 21
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
Łukasz23 napisał(a):
Rzeziol napisał(a):
Tak? A moje audi A4 przyśpiesza w 3 sek. do setki! I co Ty na to? Kto jest lepszym Stalkerem - weteranem?

jeszcze raz wielkie plis o zamknięcie wątku



Tylko ktoś się zaczyna różnić zdaniem i do razu zamykać temat.Daj sobie spokój, dopóki nikt nie zacznie rzucać mięsem to można pisać o czym się chcę.



Zawsze myślałem, że to forum służy wymianie, wiedzy i doświadczeń odnośnie Zony i wszystkim co jest z nią związane. Zatem jestem za poruszaniem konkretnej dyskusji. Przechwalanie się kto ile razy przeszedł grę Stalker, lub jak baaaardzo zna na pamięć dane techniczne reaktora czarnobylskiego, lub jak baaaardzo chciałby zobaczyć Strefę jest dziecinadą. Jak coś wiesz, to bardzo dobrze - podziel się z nami tą wiedzą, a nie zgrywasz się na master Stalkera :roll: , który wie więcej i lepiej.


07 maja 2009 07:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 160 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL