Teraz jest 27 kwi 2024 20:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 maja 2009 12:14
Posty: 7
Lokalizacja: Bielsko Biała
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
Drogi kolego Rzeziol gdzie i w jakim poście pisze że się chwale tym żę znam budowe reaktora na pamięć. Jeżeli czegoś niewiecie to pytajcie zeczywiście posiadam więdze na temat budowy i mechanizmu działania reaktorów. Ale ja nie napisałem żadnego posta w stylu (Ej wy nie wiecie a ja wiem jak zbudowany jest reaktor, wy jesteście gorsi).
Jestem moderatorem na jojo.pl Nazywam sie RBMK i na tamtym forum też nigdy tak nie napisałem. Pozdrawiam.


07 maja 2009 08:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 maja 2009 14:22
Posty: 21
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
nakerax napisał(a):
Tak patrze i czytam wasze wypociny. Ale jestem ciekaw czy wy jedziecie tam bo owczy pęd, albo bo może być fajnie.

Jestem ciekaw ilu z was jest prawdziwymi stalkerami, weteranami zony. Czy aby wszyscy wiecie co dokładnie się tam stało?

Chętnych po dokładniejsze informacje spod tematu Czarnobyla zapraszam

http://www.zapomniane.yoyo.pl



No może nie Ty kolego SEM, ale cytat powyższej wypowiedzi kolegi nakeraxa mówi sam za siebie...


07 maja 2009 09:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 maja 2009 12:14
Posty: 7
Lokalizacja: Bielsko Biała
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
Ale i tak czy siak tego ja nie pisałem. :roll:


07 maja 2009 09:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
Heh a Wy dalej z tymi Stalkerami,... jak bym czytał ten artykuł;


http://www.sendspace.com/file/a92fya

:D :D :D

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


07 maja 2009 13:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
PoulN napisał(a):
Heh a Wy dalej z tymi Stalkerami,... jak bym czytał ten artykuł;


http://www.sendspace.com/file/a92fya

:D :D :D


Znane, znane :D I dobre :D


07 maja 2009 19:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
rav napisał(a):
Może głupio to zabrzmi ale jak traktować ten artykuł - pytam jako osoba stosunkowo świeża w temacie ..

Wcale nie głupio - pytać warto. Artykuł jest ładnie napisaną literaturą, a kompromitują go perełki w stylu: "po kilku minutach przebywania na powietrzu gołe ręce pieką jak oparzone", dalej: Prypeć - "leżaca 20 km od reaktora" (nie wiem skąd to wzięli, bo skoro już koloryzują to by chociaż przybliżyli, nie oddalali) - naprawdę z Prypeci do reaktora jest 4 km, dalej: 10 restauracji, 3 domy kultury (o ile znam Prypeć ze spaceru i z przestudiowania mapy to nie mogę się jakoś doliczyć tych restauracji a o domu kultury wiem jednym. Fajne są też perełki o "bólu w kościach jak przy grypie i mrowieniu w żołądku" po kilku godzinach w strefie, poziom promieniowania zazwyczaj mocno pozawyżany, (w powietrzu mają niemal zawsze ponad 6000 mikrorentgenów, już na początku wyprawy - cóż, gdyby stali pod sarkofagiem, owszem, ale w strefie???). Dalej: "żadnych ptaków", nie chce mi się w to wierzyć - ptactwa w strefie dostatek, początkiem kwietnia w Prypeci darło się to jak oszalałe. Co do rozmów z ludźmi czy miejsc opisanych trudno mi się wypowiedzieć. Ogólnie dobrze napisana literatura, mocno podkoloryzowana miejscami, przez to atrakcyjna dla przeciętnego czytelnika, ale... tylko literatura. Pozdrawiam


08 maja 2009 01:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
rav napisał(a):
@wariorr - dzięki, dla człowieka który nie zgłębił jeszcze dość mocno tematu i jeszcze tam nie był trudno jest oddzielić fikcję od prawdy.


I na tym bazują podobne artykuły. A potem krążą tysiące legend i mitów o strefie. To, owszem, magiczne miejsce, ale nawet bez ubarwiania faktów się obroni. Na swoim przykładzie wiem, że już jeden wyjazd z dozymetrem w ręku wiele weryfikuje i zmienia. Gołe ręce na pewno nie pieką, nawet pod sarkofagiem :) Pozdrawiam


08 maja 2009 12:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 maja 2009 12:14
Posty: 7
Lokalizacja: Bielsko Biała
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
A jesli moge widzeić to kto napisał takie rzeczy?


08 maja 2009 13:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
SEM napisał(a):
A jesli moge widzeić to kto napisał takie rzeczy?


Znalazłem przy porządkowaniu piwnicy;

Cotygodniowy bezpłatny dodatek 'Magazyn" o formacie A4+ do Rzeczpospolitej

15Grudnia 2000r.
Nr 231

Artykuł okładkowy "W krainie cichej śmierci" Iwony Trusewicz

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


08 maja 2009 14:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 maja 2009 14:22
Posty: 21
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
Czarnobylskie piętno odbiło się na Europie Wschodniej naprawdę mocno. Stereotypy te są nadal silne.

Podczas moich pordróż na stopa po Europie zachodniej, parę razy spotkałem się z zapytaniami czy tu u nas w Polsce nie mamy problemów z Czarnobylem (z początku nie wiedziałem o co im chodzi... :roll: )

Po drugie, mieszkam blisko granicy z Białorusią i funcjonują u nas bazarki na których oferują swoje towary Białorusini i czasami Ukraińcy. Oprócz różnych dupereli czasem zdarza się, że sprzedają jakieś białoruskie czekolady, słodycze, czy ciastka. Polacy prawie nigdy tego nie kupują, właśnie w obawie min. przed napromieniowaną żywnością ze Wschodu...


11 maja 2009 11:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 148 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL