Teraz jest 28 mar 2024 18:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 04 maja 2009 21:06
Posty: 12
Post Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydarzyło?
Tak patrze i czytam wasze wypociny. Ale jestem ciekaw czy wy jedziecie tam bo owczy pęd, albo bo może być fajnie.

Jestem ciekaw ilu z was jest prawdziwymi stalkerami, weteranami zony. Czy aby wszyscy wiecie co dokładnie się tam stało?

Chętnych po dokładniejsze informacje spod tematu Czarnobyla zapraszam

http://www.zapomniane.yoyo.pl


Ostatnio edytowano 05 maja 2009 14:17 przez nakerax, łącznie edytowano 1 raz

04 maja 2009 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2009 00:30
Posty: 223
Lokalizacja: B-C moje gg; 380254
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydażyło?
człowieku chyba pomyliłeś fora...


04 maja 2009 21:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2008 15:22
Posty: 89
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydażyło?
Ehhh...
Rozumiem, że konkurencja uwielbia tego typu prowokacje, ale to jest już ździebko przesada, aby kraść twórczość Naszych :/

Dokładnie, to pisze o tym:
http://www.zapomniane.yoyo.pl/viewtopic.php?t=336

Poza tym nie wiem jak takie forum chce uchodzić za rzetelne skoro tematykę stricte poważną jaką jest Awaria, mieszają z działami forum dotyczących gier z serii "Stalker" :/

Oj przykre rzeczy dzieją się z Zoną, a nic niestety już nie "odkomercni" tego zjawiska...

Edit:
A tutaj młodzież chwali się swoim wiekiem http://www.zapomniane.yoyo.pl/viewtopic.php?t=81 . Jak dla mnie to to chyba wyczerpało temat ;)

_________________
http://wziatek.digart.pl


04 maja 2009 22:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydażyło?
nakerax napisał(a):
Tak patrze i czytam wasze wypociny. Ale jestem ciekaw czy wy jedziecie tam bo owczy pęd, albo bo może być fajnie.

Jestem ciekaw ilu z was jest prawdziwymi stalkerami, weteranami zony. Czy aby wszyscy wiecie co dokładnie się tam stało?

Chętnych po dokładniejsze informacje spod tematu Czarnobyla zapraszam

http://www.zapomniane.yoyo.pl



Chętnie udzielę informacji na temat Czarnobyla, jeśli tylko ktoś będzie sobie życzył. Bo na podanym forum http://www.zapomniane.yoyo.pl, obok kilku ogólnie znanych faktów, znajdują się takie głupoty, że ręce opadają. Przykład pierwszy z brzegu:

mój kolega (18lat) był na takiej wycieczce , mówił ze bardzo fajnie itp. Ale niestety ma tylko zdjecia wykonane komórka bo aparaty w Zonie nie działają

Jestem ciekaw, ilu z tam piszących jest "weteranami zony", bo słowo stalker większość zna chyba z gierek o mutantach. Wszelkim grom komputerowym, wykorzystującym tragedię w Czarnobylu ku rozrywce napalonych dzieciaków - mówimy stanowczo NIE.


05 maja 2009 00:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 maja 2009 21:06
Posty: 12
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydażyło?
Dzieci jak to dzieci. Forum musi się rozwijać. Ale na strefazero.org brakuje dokładniejszych informacji dot. Wypadku, skutków itp.


EDIT:

Co do http://www.zapomniane.yoyo.pl/viewtopic.php?t=336

Winy nie należy zwalać na przypadkowych ludzi, tylko na autora tej wiadomości.


EDIT2:

Ja jestem ciekaw ilu z was tak naprawdę wie co się dokładnie wydarzyło pamiętnej nocy 26 Kwietnia. Nie wystarczy obejrzeć kilka dokumentów - trzeba też coś poczytać (na swoim koncie mam mi. Spowiedź Reportera, Piołunowy las i "Czernobyl" Waldemara Siwińskiego którego już chyba nigdzie nie znajdziecie)


EDIT3:

Narzekacie że tam stalker wymieszany z realiami Czarnobyla. Tutaj nie lepiej - wszystko do jednego wora :)


05 maja 2009 09:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydażyło?
nakerax napisał(a):
Tak patrze i czytam wasze wypociny. Ale jestem ciekaw czy wy jedziecie tam bo owczy pęd, albo bo może być fajnie.

Jestem ciekaw ilu z was jest prawdziwymi stalkerami, weteranami zony. Czy aby wszyscy wiecie co dokładnie się tam stało?

Chętnych po dokładniejsze informacje spod tematu Czarnobyla zapraszam

http://www.zapomniane.yoyo.pl


Śmiem twierdzić, że Większość wyprawowiczów strefyzero - Wie "po co"i "gdzie jedzie"

Tego typu pytania - to raczej na forach fanów gier komputerowych bądź konkurencji.

nakerax napisał(a):
Dzieci jak to dzieci. Forum musi się rozwijać. Ale na strefazero.org brakuje dokładniejszych informacji dot. Wypadku, skutków itp.


Dokładniejsze info jest b.dobrze znane i nie widzie musu, aby była zamieszczana biblia na stronie o tematyce, ponieważ wchodząc Tu wręcz wskazane jest mieć już jakąś wiedze na temat.

nakerax napisał(a):
Nie wystarczy obejrzeć kilka dokumentów - trzeba też coś poczytać (na swoim koncie mam mi. Spowiedź Reportera, Piołunowy las i "Czernobyl" Waldemara Siwińskiego którego już chyba nigdzie nie znajdziecie)

Narzekacie że tam stalker wymieszany z realiami Czarnobyla. Tutaj nie lepiej - wszystko do jednego wora :)


Tak - to niewystarczy, trzeba jeszcze przeczytać "Piknik na skraju drogi" :roll:

Podsumowując - niesprowokujesz do dyskusji takimi stwierdzeniami, to nie to forum.

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


Ostatnio edytowano 05 maja 2009 11:46 przez PoulN, łącznie edytowano 1 raz

05 maja 2009 11:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 15 sty 2009 13:10
Posty: 23
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydażyło?
Czy ja wiem czy prowokacja?? Z moich doświadczeń wiem ,że mało kto na wycieczce wiedział cos więcej o samym wybuchu. Choćby fakt ,że był to wybuch chemiczny a nie jądrowy jak wiekszość myśli.


05 maja 2009 11:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 maja 2009 21:06
Posty: 12
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydażyło?
Powinniście być wdzięczni tym ludziom. Dzięki nim możemy mieszkać na tam wspaniałym skrawku ziemi jakim jest Polska. Strażacy, lekarze, likwidatorzy, górnicy, piloci śmigłowców, bioroboty czyszczące dach elektrowni. Wszystkim zawdzięczamy być może nawet życie i dlatego uważam że Ci co jadą do Czarnobyla powinni chociaż trochę wiedzieć o tym co tam zaszło.


05 maja 2009 11:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 maja 2009 12:14
Posty: 7
Lokalizacja: Bielsko Biała
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydażyło?
Witam, czytam własnie te forum i natrafiłem na ten temat.
Jak pisze kolega nakerax i jestem w 100% za nim. Ponieważ być stalkerem to nie tylko wiedzieć gdzie jest zona i co tam się znajduje, ale też a wogóle przedewszystkim wiedzieć co sie stało w Czarnobylu. Każdy wie ze reaktor wyleciał w powietrze ale dlaczego? Wiele wysłuchałem się głupot od ludzi laików na temat czarnobyla co tam się stało. Jedni mówili ze to jakiś reaktor inpulsowy a inni mówili ze to w bloku 3 był wybuch.
Reaktor RBMK to lekkowodny reaktor z spowalniaczem neutronów wykonany z grafitu.
Tak naprawde (nie wiem czy wiecie ale reaktory w czarnobylu pracowały w układzie cyrkulacjii jednobiegowej)
Rdzeń reaktora stanowi cylindryczny układ grafitu o średnicy 12 m, wysokości 7 m, masie około 1700 ton; jest zbudowany z 2488 bloczków grafitowych o wymiarach 250 mm x 250 mm x 250 mm z osiowymi otworami na kanały paliwowe. Ilość kanałów paliwowych o średnicy 88 mm wynosi 1661, w każdym z nich umieszczone są dwa zestawy paliwowe zawierające po 18 prętów paliwowych o długości 3.65 m. Całkowita ilość paliwa o wzbogaceniu 2% wynosi ok. 190 ton.

Istnieją reaktory:
RBMK 1000 - czarnobyl Masa paliwa w rdzeniu 190 ton, ilość kanałów paliwowych 1661
RBMK 1500 - Ignalina Masa paliwa w rdzeniu 189 ton, ilość kanałów paliwowych 1661`
RBMK 2000 --------- masa paliwa w rdzeniu 226 ton, ilość kanałów paliwowych 1744

Awaia wystąpiła między innymi z powodu zwiększania się reaktywnosci neutronów w momęcie opuszczania prętów kontrolnych z Borem do strefy aktywnej reaktora. Czyli moc się zwiększała a to dlatego iż pręty z borem miały zakończenia grafitowe, w momęcie wejscia takiego pręta w blok grafitowy ilość maderatora się zwiększała. Zatem ilośc spowolnionych neutronów się zwiększała a co za tym idzie więcej atomów uranu zostawało
rozbitych.
(Aby neutron mógł rozbić atom uranu musi być spowolniony do energi
porównywalnej do energii drgania atomów uranu w rdzeniu).


Ostatnio edytowano 05 maja 2009 13:23 przez SEM, łącznie edytowano 1 raz

05 maja 2009 12:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2008 11:27
Posty: 494
Lokalizacja: Oleśnica k/ Wrocławia
Post Re: Czarnobyl - czy aby na pewno wiesz co się tam wydażyło?
processor napisał(a):
Czy ja wiem czy prowokacja?? Z moich doświadczeń wiem ,że mało kto na wycieczce wiedział cos więcej o samym wybuchu. Choćby fakt ,że był to wybuch chemiczny a nie jądrowy jak wiekszość myśli.


No jak ktoś myślał na wyprawach, że to był wybuch jądrowy - to szczerze gratuluję :D

SEM napisał(a):
Witam, czytam własnie te forum i natrafiłem na ten temat.
Jak pisze kolega nakerax i jestem w 100% za nim. Ponieważ być stalkerem to nie tylko wiedzieć gdzie jest zona i co tam się znajduje, ale też a wogóle przedewszystkim wiedzieć co sie stało w Czarnobylu. Każdy wie ze reaktor wyleciał w powietrze ale dlaczego? Wiele wysłuchałem się głupot od ludzi laików na temat czarnobyla co tam się stało.


Być Stalkerem :roll: ... :?
Słowo "stalker" oznacza prześladowcę, osobę śledzącą kogoś m.in. dlatego została użyta w książce, filmie i grze.

Ale co ma wspólnego ze strefą to nie wiem :roll:
90% ludzi dalej mylnie utożsamia te tereny z powyższymi pozycjami, miksując nazwy, fakty i mity w jednym wielkim tyglu :cry:

_________________
ZDJĘCIA: http://www.fotoferia.pl/u/pouln/folder/1311


05 maja 2009 12:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL