Teraz jest 28 mar 2024 12:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 23 kwi 2009 23:34
Posty: 366
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
Jak zwykle:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... azek_.html

Cytuj:
Sposób prezentacji tego wynalazku (eksperyment powtarzano od tamtej pory dziesięciokrotnie) odbiega zdecydowanie od przyjętych w nauce standardów. Przy eksperymentach obecni są tylko wskazani przez Rossiego dziennikarze i tajemniczy potencjalni inwestorzy, publikowane wyniki są zaś niepełne. Od badań nad E-Catem odcięła się też macierzysta uczelnia Włochów, Uniwersytet Boloński, choć potwierdziła, że jest gotowa przeprowadzić niezależne badania produktu. Te jednak jak dotąd nie nastąpiły.


Cytuj:
W latach 80. stworzył on firmę Petroldragon mającą produkować paliwo z odpadów. Po serii skandali i pięciu wyrokach, między innymi za oszustwa podatkowe, Rossi trafił do więzienia.


Z artykułu wynika, że bohater który to wynalazł miał już za sobą przeszłość z fantastycznymi źródłami energii po których siedział w więzieniu, brak jest niezależnych prób które potwierdzają że to co ma, działa, a środowisko naukowe jest nastawione bądź sceptycznie (krytykując metodę badań autora) bądź ma gotowe teorie które podważają ten wynalazek.

Tak więc - czekamy na jakieś doniesienia ze świata nauki o tym, że to rzeczywiście działa, i na pierwsze instalacje w innych firmach które pokazują że to działa.

Na razie zachwycanie się tym jest typowe dla fanów wszelkich teorii spiskowych i oszołomów. Możemy te rewelacje traktować póki co na równi z doniesieniami o działających perpetum mobile.

Jeśli jednak ten wynalazek rzeczywiście okaże się funkcjonujący, to może to oznaczać zdecydowany schyłek energetyki jądrowej i węglowej.

Zastanawiające jest, że pomimo zachodzenia tam fuzji, nie jest wytwarzane żadne promieniowanie - jak twierdzi wynalazca... To się trochę kłóci ze zdrowym rozsądkiem i naszą wiedzą o Wszechświecie i fuzjach w nim zachodzących.


16 sty 2012 15:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
mikus86 napisał(a):
darekpt napisał(a):
To jeszcze dodaj że 2 lata wcześniej też wzrosła o 40% ( 2010 r )

Temat był o zimnej fuzji ale na to wielcy zwolennicy atomu milczą no bo co tu powiedziec ;) lepiej przemilczeć , albo powiedzieć że moje argumenty są śmieciowe lub że kogoś atakuje ;)



No to może tak.....co z węglęm????według Ciebie jest dużo tańszy niż kilka lat temu???? drażni mnie taka durnowata gadka.....na siłę próbujesz wszystkich przekonać że masz rację natomiast Twoje argumenty są tak żałosne że poprostu brak mi już słów....nie mam zamiaru się z Tobą kłócić bo to nie ma najmniejszego sensu. Obserwuje Twoje posty od ponad tygodnia i normalnie RĘCE OPADAJĄ. Skończ się wreszcie kłócić z każdym kto odpiera Twoje argumenty! Tak jak już pisałem wcześniej SKOŃCZ ZAŚMIECAĆ TO FORUM !Masz coś komuś do powiedzenia to pisz na PW!Pozdrawiam


Temat był o zimnej fuzji a Ty mi o węglu - ręce opadają no ale skoro chcesz :

a co z węglem ? , ano to że Polska ma jedne z największych złóż tego surowca i znów wracamy do punktu wyjścia . Dodatkowo zamiast wydobywać go u nas importujemy go z Ukrainy , Rosji , USA i Australii ( w 2011r - 15mln ton ) - Nierozumiem co się tak tego węgla czepiliście , najchętniej to byście oddali go za darmo - zamiast się cieszyć że mamy go aż tyle to dla was to jak byśmy mieli to za kare inne kraje jakoś nie gardzą tym surowcem . Polska kilka lat temu była jednym z największych eksporterów tego surowca dziś jesteśmy importerem ( a mamy jedne z największych złóż ) , Brawo , tak dalej , po Polskich stoczniach pora na kopalnie ....


17 sty 2012 07:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2011 15:56
Posty: 176
Lokalizacja: Sosnowiec/Prypeć
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
darekpt napisał(a):
mikus86 napisał(a):
darekpt napisał(a):
To jeszcze dodaj że 2 lata wcześniej też wzrosła o 40% ( 2010 r )

Temat był o zimnej fuzji ale na to wielcy zwolennicy atomu milczą no bo co tu powiedziec ;) lepiej przemilczeć , albo powiedzieć że moje argumenty są śmieciowe lub że kogoś atakuje ;)



No to może tak.....co z węglęm????według Ciebie jest dużo tańszy niż kilka lat temu???? drażni mnie taka durnowata gadka.....na siłę próbujesz wszystkich przekonać że masz rację natomiast Twoje argumenty są tak żałosne że poprostu brak mi już słów....nie mam zamiaru się z Tobą kłócić bo to nie ma najmniejszego sensu. Obserwuje Twoje posty od ponad tygodnia i normalnie RĘCE OPADAJĄ. Skończ się wreszcie kłócić z każdym kto odpiera Twoje argumenty! Tak jak już pisałem wcześniej SKOŃCZ ZAŚMIECAĆ TO FORUM !Masz coś komuś do powiedzenia to pisz na PW!Pozdrawiam


Temat był o zimnej fuzji a Ty mi o węglu - ręce opadają no ale skoro chcesz :

a co z węglem ? , ano to że Polska ma jedne z największych złóż tego surowca i znów wracamy do punktu wyjścia . Dodatkowo zamiast wydobywać go u nas importujemy go z Ukrainy , Rosji , USA i Australii ( w 2011r - 15mln ton ) - Nierozumiem co się tak tego węgla czepiliście , najchętniej to byście oddali go za darmo - zamiast się cieszyć że mamy go aż tyle to dla was to jak byśmy mieli to za kare inne kraje jakoś nie gardzą tym surowcem . Polska kilka lat temu była jednym z największych eksporterów tego surowca dziś jesteśmy importerem ( a mamy jedne z największych złóż ) , Brawo , tak dalej , po Polskich stoczniach pora na kopalnie ....


Strasznie się upierałeś że uran drożeje...Pan Marek wyjaśnił bardzo jasno i wyraźnie o co tutaj chodzi! Ja zadałem Tobie wręcz banalne pytanie na które nie odpowiedziałeś. Piszesz mi tu o imporcie/eksporcie....a co mnie to odchodzi...pytanie brzmiało o cenę węgla? spadła czy wzrosła?To ostatni mój post w tym temacie bo NIE DA RADY PRZEGADAĆ :| Ps. mam troszke więcej niż 17lat! Pozdrawiam i zamykam temat


17 sty 2012 09:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2011 20:54
Posty: 332
Lokalizacja: Piaseczno
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
darekpt w Polsce kopalnie są po prostu nierentowne, słabo wydajne, jednym słowem beznadziejne. Dlatego zagraniczny węgiel jest tańszy niż nasz. Nasz kraj wydawał w przeszłości potężne pieniądze na ratowanie kopalni (nie wiem jak jest teraz przy prawie unijnym), pamiętam, że był taki rok, w którym było to coś koło 10% polskiego PKB. 10%! Na jeden segment gospodarki. Dodatkowo 10% pieniędzy wypłacanych przez ZUS idzie na górników. Ciężko pracują czy nie, ale to, że nie tylko dostają duże emerytury, to jeszcze od 45 roku życia, to już jest gruba przesada. Przecież nie ma szansy, bo podczas swojej pracy wpłacili ekwiwalent sumy, którą ZUS im będzie wypłacał.
http://forsal.pl/artykuly/502282,gornic ... w_zus.html


17 sty 2012 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2011 15:56
Posty: 176
Lokalizacja: Sosnowiec/Prypeć
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
To jednak jeszcze nie koniec ery atomu...
http://www.rmf24.pl/nauka/news-kieszonk ... nId,427055


17 sty 2012 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2011 15:04
Posty: 1042
Lokalizacja: Serce umierającej gwiazdy
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
Żadnego upadku nie będzie, to tak jak by mówić o upadku ery węgla przez to, że powstały elektrownie jądrowe. Po prostu z czasem jedno będzie zastępowane drugim, ale to będzie baaaardzo rozłożone w czasie.

_________________
Dawne konto: predatoraf :P Data rejestracji: Któryś tam kwiecień 2009
http://wyprawyleona.pl


17 sty 2012 15:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
garrett napisał(a):
darekpt w Polsce kopalnie są po prostu nierentowne, słabo wydajne, jednym słowem beznadziejne. Dlatego zagraniczny węgiel jest tańszy niż nasz. Nasz kraj wydawał w przeszłości potężne pieniądze na ratowanie kopalni (nie wiem jak jest teraz przy prawie unijnym), pamiętam, że był taki rok, w którym było to coś koło 10% polskiego PKB. 10%! Na jeden segment gospodarki. Dodatkowo 10% pieniędzy wypłacanych przez ZUS idzie na górników. Ciężko pracują czy nie, ale to, że nie tylko dostają duże emerytury, to jeszcze od 45 roku życia, to już jest gruba przesada. Przecież nie ma szansy, bo podczas swojej pracy wpłacili ekwiwalent sumy, którą ZUS im będzie wypłacał.
http://forsal.pl/artykuly/502282,gornic ... w_zus.html


No i widzisz , problem jest gdzie indziej - mamy złoża tylko nie możemy ich wykorzystać bo kopalnie są nierontowne z tytułu złego zarządzania i nimi i całym systemem ZUS itp. W innych krajach się da .

Co do postu kolegi o tym kieszonkowym reaktorze na odpady - owszem to jest kierunek w którym można iść i takie coś moge pochwalić , ciekawi mnie tylko czy naprawde da się wykorzystać odpady z elektrownii których tam się już nie dało wykorzystać

A co do węgla - zdrożał ... ale dla odbiorców indywidualnych , jaki może być koszt węgla jeżeli postawi się kopalnie odkrywkową węgla brunatnego i obok wybuduje elektrownie ? Koszty wydobycia i transportu tylko - węgiel mamy za darmo.


17 sty 2012 18:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2009 10:47
Posty: 55
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
darekpt napisał(a):
garrett napisał(a):
darekpt w Polsce kopalnie są po prostu nierentowne, słabo wydajne, jednym słowem beznadziejne. Dlatego zagraniczny węgiel jest tańszy niż nasz. Nasz kraj wydawał w przeszłości potężne pieniądze na ratowanie kopalni (nie wiem jak jest teraz przy prawie unijnym), pamiętam, że był taki rok, w którym było to coś koło 10% polskiego PKB. 10%! Na jeden segment gospodarki. Dodatkowo 10% pieniędzy wypłacanych przez ZUS idzie na górników. Ciężko pracują czy nie, ale to, że nie tylko dostają duże emerytury, to jeszcze od 45 roku życia, to już jest gruba przesada. Przecież nie ma szansy, bo podczas swojej pracy wpłacili ekwiwalent sumy, którą ZUS im będzie wypłacał.
http://forsal.pl/artykuly/502282,gornic ... w_zus.html


No i widzisz , problem jest gdzie indziej - mamy złoża tylko nie możemy ich wykorzystać bo kopalnie są nierontowne z tytułu złego zarządzania i nimi i całym systemem ZUS itp. W innych krajach się da .

Co do postu kolegi o tym kieszonkowym reaktorze na odpady - owszem to jest kierunek w którym można iść i takie coś moge pochwalić , ciekawi mnie tylko czy naprawde da się wykorzystać odpady z elektrownii których tam się już nie dało wykorzystać

A co do węgla - zdrożał ... ale dla odbiorców indywidualnych , jaki może być koszt węgla jeżeli postawi się kopalnie odkrywkową węgla brunatnego i obok wybuduje elektrownie ? Koszty wydobycia i transportu tylko - węgiel mamy za darmo.




Ja mam tylko jedno pytanie do Ciebie: jaki masz cel w tworzeniu ty żałosnych tematów??
Boże już wszyscy zauważyli chyba że dla Ciebie nie ma nic lepszego niż ta "twoja" kopalnia Bełchatów i ta najnowocześniejsza elektrownia w europie, bhabhabha :D :D :D
Daruj już sobie może to wylewanie żali że atom to samo zło, jak byś nie zauważył jesteś na forum strefy zero, dzięki której gro ludzi dowiedziało się jak funkcjonuje elektrownia atomowa, jakie są zagrożenia jakie plusy i inne tym podobne. I z tego co się orientuje, to przynajmniej 80% użytkowników tego forum jest za budową EA w Polsce.
Tak że na prawdę daruj sobie już te żałosne wypowiedzi i nie wiem załóż osobne forum pt: "Bełchatów pond wszystko" albo coś w tym rodzaju, bo się już tego czytać nie da. :?


17 sty 2012 22:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 18 sty 2012 00:19
Posty: 1
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
darekpt napisał(a):
garrett napisał(a):
darekpt w Polsce kopalnie są po prostu nierentowne, słabo wydajne, jednym słowem beznadziejne. Dlatego zagraniczny węgiel jest tańszy niż nasz. Nasz kraj wydawał w przeszłości potężne pieniądze na ratowanie kopalni (nie wiem jak jest teraz przy prawie unijnym), pamiętam, że był taki rok, w którym było to coś koło 10% polskiego PKB. 10%! Na jeden segment gospodarki. Dodatkowo 10% pieniędzy wypłacanych przez ZUS idzie na górników. Ciężko pracują czy nie, ale to, że nie tylko dostają duże emerytury, to jeszcze od 45 roku życia, to już jest gruba przesada. Przecież nie ma szansy, bo podczas swojej pracy wpłacili ekwiwalent sumy, którą ZUS im będzie wypłacał.
http://forsal.pl/artykuly/502282,gornic ... w_zus.html


No i widzisz , problem jest gdzie indziej - mamy złoża tylko nie możemy ich wykorzystać bo kopalnie są nierontowne z tytułu złego zarządzania i nimi i całym systemem ZUS itp. W innych krajach się da .

Co do postu kolegi o tym kieszonkowym reaktorze na odpady - owszem to jest kierunek w którym można iść i takie coś moge pochwalić , ciekawi mnie tylko czy naprawde da się wykorzystać odpady z elektrownii których tam się już nie dało wykorzystać

A co do węgla - zdrożał ... ale dla odbiorców indywidualnych , jaki może być koszt węgla jeżeli postawi się kopalnie odkrywkową węgla brunatnego i obok wybuduje elektrownie ? Koszty wydobycia i transportu tylko - węgiel mamy za darmo.
Oj Darek, Darek. I po co było wchodzić dla szpanu do chwytaka w Prypeci? Widzę, że od tamtej pory tylko ci się pogarsza... ;)


18 sty 2012 00:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Upadek ery Atomu i energetyki konwencjonalnej
Leon artykuł specjalnie dla Ciebie :

http://biznes.onet.pl/polska-szczesliwy ... news-detal

.....głównie na obszarach koncesyjnych należących do ExxonMobil. Może choć trochę nam odsprzedadzą :)

leon444 napisał(a):
Daruj już sobie może to wylewanie żali że atom to samo zło


Jesteś niereformowalny , któryś już raz z koleji pisze i nie dociera , gdzie ja napisałem że atom to samo zło? Ja ciągle twierdze że Polska to zabyt biedny kraj żeby sobie stawiać elektrownie atomową - tylko to , trzeba było stawiać Żarnowiec a potem Klempicz . To durny Polak wtedy prostestował , teraz to jesteśmy 30 lat w plecy - chcemy wchodziś w atom gdy inni już wychodzą . Za 30 lat się okaże że znowu daliśmy dupy . To wtedy zapraszam do dyskusji .


18 sty 2012 07:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL