Teraz jest 28 mar 2024 20:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Ciekawe zdjęcia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Ciekawe zdjęcia
z Czarnobyla był tylko jeden najbardziej zabójczy izotop:

Kłamstwo-86


29 paź 2010 11:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 465
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: Ciekawe zdjęcia
Jeśli chodzi o początek tego postu, to jest to ciekawy dobór fotografii; niektórych nie miałem okazji widzieć wcześniej — a komentarze pod nimi? — no cóż często powtarza się w mediach zamiast Prawdy o Czarnobylu, to często są to „półprawdy”, a nawet „ćwierćprawdy”...

...dlatego też pozwolę sobie na komentarz co do kilku przedstawionych fot., ale nie mają one służyć krytyce Pana @wapno, lecz mają służyć tak potrzebnemu od dawna spojrzeniu: na Czarnobyl bez emocji...

wapno napisał(a):
(...)

Obrazek
W międzyczasie znaleziono drzewo w pobliżu elektrowni.

(...)


Żeby to było TAM jedno drzewo, to rzeczywiście byłby to „ewenement”...

W wyprawach organizowanych w marcu lub późną jesienią, aż tak może tego nie widać, ale latem Strefa Czarnobyla, to istna „dżungla”, o czym można się przekonać przeglądając poniższy wątek pod (specjalnie) "prowokacyjnym" tytułem:

Czy Strefa Czarnobyla to ''Atomowa Pustynia''?



wapno napisał(a):
(...)

Obrazek
Zwierzęta dają sobie jeszcze radę.

(...)


Podczas wypraw "Strefy Zero", uczestnicy wspominali wielokrotnie na tym Forum różne ciekawe spotkania z tamtejszą Fauną: a to dzik uciekł sprzed "WewnątrzStrefowego Autokaru CzAES", a to ktoś spotkał sowę w jednym z mieszkań w Pripyati, itp.

Sam osobiście widziałem (i nie tylko ja) mnóstwo odchodów pozostawionych w Pripyati przez np. sarny...

A pamięta ktoś z Forumowiczów te „pyskate” Sumy :lol: , albo pół-dzikie koty na Stacji Janów z Lipca 2009?


Ukraińscy naukowcy w toku badań tamtejszej Biocenozy, natknęli się na jeszcze więcej różnych gatunków zwierząt...

...bowiem do tamtejszych lasów powróciły niewidzane tam OD WIEKÓW wilki, niedźwiedzie i inne zwierzęta dawniej wytrzebione z tych rejonów!

Tutaj można obejrzeć filmiki z Strefy Czarnobyla — m.in. żyjących tam zwierząt:

YouTube - Kanał użytkownika ChernobylWildZone


BTW: najbardziej z tych filmów „rozp...” mnie te Dziki przepływające rzekę :P


wapno napisał(a):
(...)

Obrazek
Widać, że to zdjęcie jest w kiepskim stanie z powodu napromieniowania.

(...)


Ja bym winił tutaj warunki, w jakich tamten fotograf musiał pracować... Wyobraźcie sobie, że lecicie trzęsącym się śmigłowcem, macie jeszcze na sobie strój ochronny, dodatkowo też pewnie i stresiaka na widok tak poważnie zniszczonego Bloku Elektrowni, i tego co powiedzą na te zdjęcie Przełożeni.

Żeby zdjęcie wyszło „jako tako”, trzebaby przystawić aparat do szyby okienka — no ale śmigłowiec drży!
To może już lepiej je otworzyć — no ale wtedy wiadomo iż zwiększą się otrzymane dawki...

Co zrobił fotograf? Pstrykając zdjęcie z wnętrza kabiny utrwalił też na kliszy odbicie aparatu — stąd ten nieco ciemniejszy obszar, a jednocześnie przy tym zdjęcie „wyszło jak wyszło”...


30 paź 2010 18:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2010 18:56
Posty: 91
Lokalizacja: Lublin
Post Re: Ciekawe zdjęcia
Witam. Mam ogromną prośbę. Chodzi dokładnie o zdjęcia z miasta Prypeć (przed katastrofą), takie na którym widać mieszkańców na ulicach. Poprostu fotografie. Potrzebne mi są one do filmiku który montuje. Bardzo proszę o pomoc. Zdjęcia np: jak w dyspozytorni bloku są pracownicy, jest świetne do mojego materiału. Zdjęcie gdzie stoi dwóch ludzi koło reaktora (jak się nazywa ten z lewej i prawej ? Wie ktoś?), też jest super.

EDIT:

Dodam że szperałem ciągle w google.

_________________
"Jeśli się ktoś grzecznie pyta, należy grzecznie odpowiedzieć" - Aleksander Głowacki (Bolesław Prus)


01 lis 2010 19:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 sty 2010 22:11
Posty: 348
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Ciekawe zdjęcia
http://pripyat.com/en/photo_gallery/before_1986/


01 lis 2010 20:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Ciekawe zdjęcia
W którym miejscu Prypeci jest ten skład pianin? Zdjęcie z wyprawy kwietniowej 2009.


Załączniki:
148640_157603577608653_100000770354787_251669_3974743_n.jpg
148640_157603577608653_100000770354787_251669_3974743_n.jpg [ 79.44 KiB | Przeglądane 16309 razy ]
04 lis 2010 21:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2008 15:22
Posty: 89
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Ciekawe zdjęcia
wariorr napisał(a):
W którym miejscu Prypeci jest ten skład pianin? Zdjęcie z wyprawy kwietniowej 2009.


O, nie sądziłem, że ktoś się moim zdjęciem posłuży :P
http://www.digart.pl/praca/4381344/Tajna_Konfederacja_Pianin.html

Zdjęcie to zostało zrobione w sklepie meblowym, który jest tuż obok sklepu monopolowego.
To jest raptem jakieś 50-100m po prostej na południowy zachód od placu głównego.

_________________
http://wziatek.digart.pl


04 lis 2010 22:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: Ciekawe zdjęcia
Jedna z osób, z którymi oglądałem te pianina, oceniła wartość kołeczków i mechanizmów do naciągania strun (w ich obecnym stanie - po 25 latach). Dobrze, że złomiarze nie wiedzą ile by można było na tym zarobić!


08 lis 2010 09:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2008 14:27
Posty: 441
Lokalizacja: Rzeszów
Post Re: Ciekawe zdjęcia
MAR napisał(a):
Jedna z osób, z którymi oglądałem te pianina, oceniła wartość kołeczków i mechanizmów do naciągania strun (w ich obecnym stanie - po 25 latach). Dobrze, że złomiarze nie wiedzą ile by można było na tym zarobić!


Właśnie, bardzo mnie ciekawi, czemu nikt nie zabrał tych instrumentów muzycznych. Przecież nie są skażone, a to bardzo drogie rzeczy...
Niektóre pianina wyglądają, owszem, tak jak to poniższe, ale większość jest niemal cała...


Załączniki:
DSC00983.jpg
DSC00983.jpg [ 100.75 KiB | Przeglądane 16229 razy ]
08 lis 2010 12:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2010 12:41
Posty: 36
Lokalizacja: opolskie
Post Re: Ciekawe zdjęcia
darekpt napisał(a):
z Czarnobyla był tylko jeden najbardziej zabójczy izotop:

Kłamstwo-86

Głupi TEKST.


Ostatnio edytowano 16 lis 2010 17:23 przez wapno, łącznie edytowano 1 raz

11 lis 2010 14:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 wrz 2010 21:06
Posty: 73
Lokalizacja: Sochaczew
Post Re: Ciekawe zdjęcia
wapno napisał(a):
darekpt napisał(a):
z Czarnobyla był tylko jeden najbardziej zabójczy izotop:

Kłamstwo-86

Głupie.



Może rozwiń swoją myśl?
W tym co Darek napisał jest sens. W strefie byłem, miałem okazję zobaczyć jak jest tam na prawdę, zobaczyć odczyty swojej terry, w żaden sposób nie budzące strachu. Darka też miałem okazję poznać, głupim gościem to on na pewno nie jest. Kłamstwo.. Tak, to właśnie kłamstwa, niedomówienia, przeinaczenia, przekolorowania czy jak to jeszcze zechcesz nazwać, budzą taki lęk przed awarią czarnobylską i pozyskiwaniem energii ze źródeł jądrowych.
Najprościej powtarzać po "bitwie o czarnobyl" i innych dziwnych źródłach, że strażacy nie mieli pojęcia co gaszą(strażacy z komendy straży przy elektrownii... sic!), że padali jak muchy jeszcze przy reaktorze od promieniowania..?!
Prędzej, jak Pan Marek wyjaśniał.. Zaczadzenie.. Nawdychanie się toksycznych gazów jakie towarzyszą każdemu pożarowi. Mieli maski? Może i mieli, ale jak się stoi przy takim "ognisku", nie sposób żeby chociażby szybki w maskach nie zaparowały, poza tym ciężko się w nich oddychało przy takiej temperaturze, w wyniku czego ściągali je choćby na krótką chwilkę. Jaki był efekt? Stres, zmęczenie, temperatura, wszystko czego trzeba by omdleć, omdlałeś- kilka wdechów gazów unoszących się przy ziemi i po tobie.

Setki kłamstw "unoszących się" wokół tej awarii mogą naprawdę przyprawić o zawrót głowy.

Generalnie to przepraszam- zirytowałem się.
:P

_________________
Niewidomi śnią, niemi myślą, głusi czują, a Ty? Czy patrząc...widzisz?


11 lis 2010 23:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL