Teraz jest 28 mar 2024 14:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Prośba o poradę 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 465
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: Prośba o poradę
LPKorn3324 napisał(a):
a to nie jest czasem IHP - The Industrial Heating Plant ? Zasila w ciepłą wodę i parę budynki przedsiębiorstwa jakim stało się ChNPP po wyłączeniu reaktorów.

Obrazek



Hmmm... Do tej pory sądziłem, że PRAWDZIWA kotłownia znajduje się w okolicy I i II Bloku...

Na oniższych fotografiach ten ciemny komin po lewej, jest tej kotłowni:
Cytuj:
PROSZĘ KLIKNĄĆ, BY PRZECZYTAĆ OPIS:

Obrazek
Fot.: Andrzej_K (Lic. CC)

Obrazek
Fot.: Andrzej_K (Lic. CC)


Natomiast jeżeli przełączy się Wikimapię z wersji polskiej (którą mam "defaultową") na rosyjską — to niczym za dotknięciem "czarodziejskiej różdżki" — to z lakonicznej informacji KTÓRA WPROWADZIŁA MNIE W BŁĄD "Enterprise for the Industrial Deactivation", robi się, cytuję:

Cytuj:
Промышленная отопительная котельная (ПОК)


Промышленно-отопительная котельная (ПОК) предназначена для теплоснабжения объектов площадки после окончательной остановки энергоблоков, производства горячей воды и пара, необходимых для работы объектов по обращению с ОЯТ и РАО, оборудования и систем, которые остаются в эксплуатации, а также для технологических и административных зданий и сооружений.
http://www.chernobyl.by
pripyat.com


Cytuj:
w wolnym tłumaczeniu:


Zakłady przemysłowe ogrzewanie (POK)


Zakłady przemysłowe ogrzewanie (POK) wykorzystywane są do ogrzewania obiektów na miejsce po ostatecznym wyłączeniu bloków energetycznych, ciepłej wody i pary, niezbędnych do działania obiektów do obsługi wypalonego paliwa jądrowego i odpadów promieniotwórczych, urządzeń i systemów, które pozostaną w eksploatacji, a także technologicznych i budynków administracyjnych i struktur.
http://www.chernobyl.by
pripyat.com



Komin w okolicach Bloków I i II, też jest kotłowni, ale najprawdopodobniej jest ona nieczynna, bądź służy jako rezerwowa... Natomiast z tej za mostem "bucha" zwykle dym — co widać na sporej ilości jego zdjęć w Sieci, m.in. na tym u góry tego Postu...

Za pomyłkę :roll: i wprowadzenie w błąd :twisted: przepraszam Państwa, a szczególnie nie Pana Stanisława czyli: staszekę...


08 paź 2011 18:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Prośba o poradę
Czyli jak zrozumiałem - jest to kotłownia?
Jak zobaczyłem to na google earth to pomyślałem, że to jakaś "mini-elektrownia" produkująca prąd dla obiektów CzAES

P.S.
Pan Stanisław :P jak to dumnie brzmi - Staszek wystarczy ;P




To od razu jeszcze jedno pytanie - czy jest możliwość zwiedzania całej strefy w sensie - mówisz przewodnikowi "chce iść tam i tam" i cie w to miejsce prowadzi?

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


08 paź 2011 18:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 465
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: Prośba o poradę
staszeka napisał(a):
Czyli jak zrozumiałem - jest to kotłownia?
Jak zobaczyłem to na google earth to pomyślałem, że to jakaś "mini-elektrownia" produkująca prąd dla obiektów CzAES


Według rosyjskojęzycznych stron na 100% tak, natomiast zastanawia mnie jest dlaczego w takim razie Angole podpisały ten obiekt jako "Enterprise for the Industrial Deactivation"? NIE WIEM...
Może Pan dr Marek Rabiński będzie to wiedział?

Być może dlatego jest tak podpisana w angielskiej wersji Wikimapii, że ewentualnie tak kotłownia prócz podstawowej — może spełniać dodatkową rolę: jej ciepło może przecież służyć do zatężania ciekłych odpadów promieniotwórczych.

Takie postępowanie ma przede wszystkim te zalety, że:
  • zmniejsza znacznie objętość ścieku wyjściowego, które trafia potem do składowiska
  • aktywność promieniotwórcza destylatu jest o wiele mniejsza — lub znikoma — w stosunku do aktywności źródłowego ciekłego odpadu promieniotwórczego



Cytuj:
To od razu jeszcze jedno pytanie - czy jest możliwość zwiedzania całej strefy w sensie - mówisz przewodnikowi "chce iść tam i tam" i cie w to miejsce prowadzi?


Co do odwiedzania, "nietypowych miejsc Strefy", to wymaga to też zgody Administracji Strefy, inaczej ten Przewodnik miałby kłopoty i musiałby się tłumaczyć z niesubordynacji "podopiecznego" czyli nas...

...tak czy siak załatwienie czegoś takiego, jest łatwiejsze dla malutkiej grupy, bądź pojedynczych osób, niż dla 40. osobowego autokaru
.


Są osoby, które mają TAM np. "dojścia", więc mogą zwiedzać więcej Strefy, niż pozwala się większości wycieczek, np.: na Ukrainie niejaki "KRANZ" (http://lplaces.com/en), a z Polski też kilka osób, które udzielają się gościnnie na tym Forum: viewtopic.php?f=3&t=873&p=10294


08 paź 2011 19:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: Prośba o poradę
Ten ciemny komin to komin wentylacyjny między reaktorem nr 1 a 2 (dwa czarne prostopadłościany po obu stronach komina). Natomiast komin z zewnętrzną kratownicą to komin opalanej gazem elektrociepłowni dostarczającej ciepła dla elektrowni. Zakład gospodarki paliwem jądrowym znajduje się na północnym krańcu wysepki z nieukończonymi blokami 5 i 6, naprzeciwko nich na brzegu jest wybudowany przechowalnik wypalonego paliwa.


14 paź 2011 19:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL