Teraz jest 29 mar 2024 02:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Prośba o poradę 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2011 22:45
Posty: 793
Lokalizacja: Lublin
Post Prośba o poradę
Drodzy użytkownicy tego forum.
Od pewnego czasu myślę nad stworzeniem w Polsce muzeum Strefy Czarnobylskiej. W przeciwieństwie do muzeum w Kijowie, te muzeum przedstawiałoby strefę od strony takiej jaka jest na codzień. Muzeum nie mówiłoby tylko o elektrowni i Prypeci oraz o ewakuacji. Mówiłoby o życiu w strefie i o zmianach jakie następują w niej z biegiem lat. Mam w projekty i wiele pomysłów jednak nie wiem czy plan może wypalić. Miejscem powstania muzeum byłyby okolice Lublina. Argumentami za tym są bardzo podobne warunki naturalne jak i niedaleka odległość od granicy względem innych województw. Myślę że miasto jak i UE dołożyły by się do projektu jak i Ukraina na wieść o powstającym muzeum pozwoliła by na zrobienie wielu zdjęć potrzebnych do muzeum.
Napiszcie proszę co o tym wszystkim myślicie i szczerze odpiszcie.

_________________
Mój kanał na YouTube
Gdzie byłem w Strefie i co widziałem - mapa
Pobyty w Strefie: [05.04.2013] [02-05.06.2014] [19-23.10.2015] [21-24.03.2017] [18-25.07.2018]
Co daje łącznie: 408 godziny (21 dni)


20 mar 2011 16:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2011 20:54
Posty: 332
Lokalizacja: Piaseczno
Post Re: Prośba o poradę
Uwaga, z natury jestem sceptykiem.
Myślę, że miasto do tego by się raczej nie dołożyło. UE może i tak w ostateczności, oni jeszcze są hojni, ale miasto ma pewnie ogromne długi, budżet rozpisany na pięć lat i ogólnie nie przewidują takich inwestycji.
Ukrainie ostatnią rzeczą, na której zależy, to by w Polsce i gdziekolwiek indziej powstawało muzeum poświęcone katastrofie. Wszak to oni mają na tym zarobić, a nie kto inny. Ich muzea stoją puste, a w Polsce ktoś ma zbijać na ich tragedii kokosy...nie sądzę.
Ostatecznie wątpię, by muzeum o takiej tematyce cieszyło się powszechnym zainteresowaniem. Większość osób gdy dowiaduje się, że byłem w Czarnobylu puka się najpierw w głowę, sprawdza czy "świecę" i szuka 3 ręki, a gdy przechodzi im pierwszy napad radiofobii, pytają mnie po co tam pojechałem. Tak samo z muzeum, po co? Zmiany przebiegające w strefie interesują tylko grupkę zainteresowanych. Dla tej grupki lepiej już organizować wypady do Czarnobyla, niż otwierać muzeum.


20 mar 2011 22:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2011 22:45
Posty: 793
Lokalizacja: Lublin
Post Re: Prośba o poradę
W projekcie były jeszcze miejsca na pikniki w typie tych z lat 90tych i salka z projektorem, który wyświetlał by film anty-radiofobiczny. Chociaż aby muzeum powstało rzeczywiście trzeba dodać wiele ciekawych wątków technicznych.

_________________
Mój kanał na YouTube
Gdzie byłem w Strefie i co widziałem - mapa
Pobyty w Strefie: [05.04.2013] [02-05.06.2014] [19-23.10.2015] [21-24.03.2017] [18-25.07.2018]
Co daje łącznie: 408 godziny (21 dni)


21 mar 2011 07:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2010 18:56
Posty: 91
Lokalizacja: Lublin
Post Re: Prośba o poradę
Jak coś to masz już pierwszego zwiedzającego (mieszkam w Lublinie :)).
Wiesz co ? Myślę sobie żeby najpierw zrobić jakąś kolekcję zdjęć, i naprzykład nagłośnić to w mediach (np: panorama lubelska- oni o takich rzeczach dosyć często mówią) że będzie organizowana wystawa na taki temat. Jako miejsce można by było na początek wybrać jakąś bibliotekę, czy nawet na rynku, czy placu litewskim umieścić te zdjęcia (oczywiście jak będzie cieplej). Uważam że jeśli by to umieścić w często uczęszczanym miejscu, to i ludzi by to zaciekawiło. Jeśli zainteresowanie było by nawet nawet, to można by było pomyśleć o muzeum i powiększać kolekcje.

_________________
"Jeśli się ktoś grzecznie pyta, należy grzecznie odpowiedzieć" - Aleksander Głowacki (Bolesław Prus)


21 mar 2011 14:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2011 22:45
Posty: 793
Lokalizacja: Lublin
Post Re: Prośba o poradę
W roku 2010 na KUL'u była wystawa o Prypeci. Jednak dość skromna i słabo oświetlona. W dodatku można by zrobić ulotki lub wykłady dla ludzi o radiacji w ciekawy sposób przedstawiając sytuację oraz jak to się toczy życie w strefie. Może z UMCS'u ktoś pojedzie i porobi parę zdjęć. Jednak nie znam nikogo takiego.

_________________
Mój kanał na YouTube
Gdzie byłem w Strefie i co widziałem - mapa
Pobyty w Strefie: [05.04.2013] [02-05.06.2014] [19-23.10.2015] [21-24.03.2017] [18-25.07.2018]
Co daje łącznie: 408 godziny (21 dni)


21 mar 2011 17:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 06 lip 2011 19:27
Posty: 3
Post Re: Prośba o poradę
Pomysł z muzeum jest bardo dobry ponieważ większość ludzi niema pojęcia o Czarnobylu, dlatego powinno to być nagłaśniać. Często słyszę jak np moi koledzy o tym mówią i wymyślają niestworzone rzeczy.


09 lip 2011 18:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Prośba o poradę
Ja tam wole, żeby żadne muzea nie powstawały bo jak takie powstanie i zacznie być popularne to ludzie z ciekawości zaczną walić drzwiami i oknami do zony, a tego nikt chyba nie chce...

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


09 lip 2011 21:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 gru 2010 15:09
Posty: 122
Post Re: Prośba o poradę
Chcesz mieć Strefę tylko dla siebie? To nie jest dobre rozumowanie ...

W mojej opinii muzeum takie nie ma racji istnienia. Po pierwsze jak już wspomniano wielokrotnie ludzie na słowo "Czarnobyl" reagują stereotypowo "Wszystko świeci, miliony dzieci z dwoma głowami, pustynia" i w tym schemacie chcą zostać. Jakby jeszcze dowiedzieli się, że nie ma żadnych modeli mutantów ani strasznych zdjęć to już by nawet nogą w takim miejscu nie stanęli. Kolejna sprawa to fakt, że patrzy się na to jako problem/coś bliskiego Ukrainie i tylko Ukrainie. "To ich tragedia my nie musimy oglądać tego".
Niestety ale pomysł choć zacny to nierealny.


09 lip 2011 23:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 20:58
Posty: 1658
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Prośba o poradę
LPKorn3324 napisał(a):
Chcesz mieć Strefę tylko dla siebie? To nie jest dobre rozumowanie ...

Nie chce mieć strefy dla siebie. Chcę, aby do strefy jeździły osoby, które "siedzą" jako tako w temacie, a nie byle pierwsi lepsi ''S.T.A.L.K.E.R.-owcy" szukający wyimaginowanych nadprzyrodzonych istot oraz anomalii. Nie chcę po prostu aby Zona byla jeszcze większym komercyjnym ekstremalnym ''tour-em'' (jak to pewne biuro/a próbuje/ą robic) niz jest. Przeciętny Polak nigdy by nie zapłacił tych 1,5 tys. za praktycznie 2 - dniową wizytę w Strefie, ponieważ to miejsce nie ma dla niego jakiejkolwiek wartości. Dla nas jednak ma i niech inni pukają sie po głowie, gdy mowie o wyjeździe do Strefy. Wole to niz zniszczona przez turystów ''Patrz! Ale podobna jak w grze!'' Prypec. miejsce nie ma dla niego jakiejkolwiek wartości. Dla nas jednak ma i niech inni pukają sie po głowie, gdy mowie o wyjeździe do Strefy. Wole to niz zniszczona przez turystów ''Patrz! Ale podobna jak w grze!'' Prypec.

_________________
Мертвой листвою укрылась вся земля.
За стеной деревьев спрятались дома.
В этот город не вернутся никогда.

Dozymetry: Biełła, Polaron Pripyat, Graetz X50 ZS, RADtriage50, Terra P, DP-75
W Zonie: Kto by to liczył - pewnie ponad 100 dni


09 lip 2011 23:14
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 gru 2010 15:09
Posty: 122
Post Re: Prośba o poradę
To sam sobie praktycznie potwierdziłeś własną tezę. Jak napisałeś nikt kogo to "nie jara" nie wyda ~1500 zł czy >1000 z biurem podróży żeby odwiedzić to miejsce. A fani stalkera, którzy bardziej zwracają uwagę na realia gry niż rzeczywistości Strefy i tak tam jeżdżą czy to z biurem/biurami (przecież mówimy ogólnie nie tylko o Polakach) czy choćby ze strefązero.
Nie chcę udawać eksperta, bo do takiego jeszcze mi daleko; patrząc na ruch turystyczny to od lat, jest co prawda tendencja rosnąca ale wciąż to są małe liczby rzędu 5-6 tyś cudzoziemców/rok; gdzieś wyczytałem, że w tym roku podobno z racji okrągłej rocznicy do końca kwietnia przyjechało tyle ludzi co normalnie przez cały rok ale to jak napisałem efekt rocznicy.

Wracając więc do wątku muzeum - budowa jego w PL czy gdziekolwiek indziej nie wpłynie na zwiększenie ruchu turystycznego do Zony ;)


10 lip 2011 09:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL