Teraz jest 23 kwi 2024 16:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Inne elektrownie typu RBMK-1000 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2010 12:56
Posty: 164
Post Re: Inne elektrownie typu RBMK-1000
I ja mimo, że dopiero teraz jadę do Czarnobyla - piszę się całym sercem... mam zakrzepicę żył - a ta jako choroba przewlekła choć na jedno się przydaje - można wziąść chorobowe z dnia na dzień ;) ...

_________________
73, Tomek
CB - Świstak
KF - SQ1PSH


16 mar 2011 16:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009 22:05
Posty: 37
Lokalizacja: Cieszyn
Post Re: Inne elektrownie typu RBMK-1000
ja też - o ile będę miał wolny weekend..


16 mar 2011 20:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2009 10:46
Posty: 855
Lokalizacja: Gent, Belgia
Post Re: Inne elektrownie typu RBMK-1000
SQ1PSH napisał(a):
mam zakrzepicę żył - a ta jako choroba przewlekła choć na jedno się przydaje - można wziąść chorobowe z dnia na dzień ;) ...
Tia, dyskopatia też jest dobra, co więcej, każdy może ją symulować - internista musi nam wierzyć na słowo ;)

Normalnie bez zrobienia kontrolnego rezonansu to nawet na zdjęciach RTG nic nie widać a boli jak cholera...

_________________
"I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"


Kazik Staszewski - "Cztery Pokoje"

Polecam:
http://www.seren.org.pl
http://www.nuclear.pl
http://atom.edu.pl


16 mar 2011 22:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2010 12:56
Posty: 164
Post Re: Inne elektrownie typu RBMK-1000
Mam tylko nadzieję, że moja nie symulowana zakrzepica chociaż nie da mi wycisku na wyprawie... ale koniec tego OT, w końcu tu o elektrowniach a nie chorobach :) ...

_________________
73, Tomek
CB - Świstak
KF - SQ1PSH


16 mar 2011 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Inne elektrownie typu RBMK-1000
Panie Marku to organizujcie - ja jestem chętny


19 mar 2011 11:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Inne elektrownie typu RBMK-1000
http://przewodnik.onet.pl/foto/atomowa- ... -male.html


24 mar 2011 06:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 mar 2011 22:55
Posty: 3
Post Re: Inne elektrownie typu RBMK-1000
W Kurskiej Elektrowni była dziś awaria, oto szczegóły.
Cytuj:
W Kurskiej Elektrowni Atomowej wyłączono w czwartek z sieci szósty turbogenerator III bloku energetycznego z powodu usterki - poinformowała rzecznik prasowa siłowni Jelena Szczepotiewa. Nie zanotowano wycieku radioaktywnego.

- Turbogenerator odłączono z sieci z powodu wystąpienia niesprawności w systemie uruchamiania generatora. Po jej usunięciu zostanie on podłączony do sieci - powiedziała rzeczniczka.

Wyjaśniła, że "wydarzenie to zakwalifikowano na poziomie zerowym Międzynarodowej Skali Wydarzeń Nuklearnych i Radiologicznych (INES), co oznacza brak zagrożenia dla bezpieczeństwa elektrowni atomowej i jej personelu".

Kurska Elektrownia Atomowa znajduje się w zachodniej Rosji, 40 km od Kurska. Obecnie pracują w niej trzy bloki energetyczne - 1, 3 i 4. Drugi blok jest od 22 kwietnia w remoncie. Wszystkie cztery reaktory to RBMK-1000.

Także w czwartek poinformowano, że na rosyjskim lodołamaczu "Tajmyr" w Zatoce Jenisejskiej na Oceanie Arktycznym odnotowano nieznaczny wzrost promieniowania w systemie wentylacyjnym reaktora atomowego. Zapewniono, że nie ma niebezpieczeństwa dla ludzi i środowiska. Zdarzenie zmusiło jednostkę do wzięcia kursu na Murmańsk - port bazowania na Morzu Barentsa.


Zródło:Onet.pl


05 maja 2011 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lis 2009 12:36
Posty: 186
Post Re: Inne elektrownie typu RBMK-1000
.


06 sty 2012 09:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2011 22:45
Posty: 793
Lokalizacja: Lublin
Post Re: Inne elektrownie typu RBMK-1000
Posiedziałem trochę w internecie i znalazłem za 1000zł wycieczkę do Smoleńska, przejazd przez Mińsk. Celem oczywiście nie jest SEJ, ale zwiedzanie kościołów i upamiętnienie ofiar II WŚ. Z samego Smoleńska do SEJ jest 160km, troche tego jest. Jestem ciekaw czy Strefa Zero mogła by zorganizować wyjazd do SEJ i czy wycieczka zamknęła by się w podobnej cenie.

_________________
Mój kanał na YouTube
Gdzie byłem w Strefie i co widziałem - mapa
Pobyty w Strefie: [05.04.2013] [02-05.06.2014] [19-23.10.2015] [21-24.03.2017] [18-25.07.2018]
Co daje łącznie: 408 godziny (21 dni)


08 sie 2012 13:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: Inne elektrownie typu RBMK-1000
Nie chciałbym byś złośliwy, ale tego typu patriotyczno-parafialne wycieczki głównie polegają na zbiorowym odmawianiu pacierzy w trakcie długich przejazdów koleją i post-radzieckimi autobusami, a w przerwach między litaniami - dyskusja na temat szatana z twarzą premiera i prezydenta. Wszystko dla kilku chwil (nie dłuższych niż pobyt krakowskiej firmy w Prypeci) ekstazy na miejscu 'drugiego Katynia'. Czy to ciekawszy sposób niż 'zakolegowywanie się' podczas popijania Sprite'a i płynu Lugola na wyjazdach StrefyZero - nie wiem, nie próbowałem.

Prawie rok temu wstępnie rozważaliśmy wizytę w Kurskiej EJ ale z miejsca ją odrzuciliśmy - telepanie się taki kawał i załatwianie wiz dla wejścia na halę turbin (dalej nas nie wpuszczą) nie ma sensu.

Ale skoro jesteśmy przy temacie wyjazdów na RBMK to przypomnę nieco inny wątek. W miarę blisko jest litewskie Ignalino. Co prawda zamknięte, ale dzięki temu i znajomościom z ich wysoko umocowanymi pracownikami jest bardzo realnym kilku-, kilkunasto-osobowy wyjazd na dwa dni łażenia po reaktorze, łącznie z płytą główną, pompami obiegowymi i walczakami separatorów pary. Mógłby się odbyć nawet tej jesieni.


09 sie 2012 07:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL