Teraz jest 20 kwi 2024 11:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Demonstracja przeciwko elektrowni atomowej w Polsce 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2011 15:04
Posty: 1042
Lokalizacja: Serce umierającej gwiazdy
Post Re: Demonstracja przeciwko elektrowni atomowej w Polsce
Byłem w Kowarach (w kopalni uranu) a wybieram się jeszcze do Kletna.
W obu kopalniach są trasy turystyczne po których oprowadza przewodnik i gada "głupoty"

W Kowarach w sztolni w której byłem widoczna jest krecha uranu http://www.sudety.it/image.php?ID=134 i ekran ołowiany chroniący przed promieniowaniem.

Niestety nie wiem nic o "zwiedzaniu" kopalni w Okrzeszynie.
A jeżeli chodzi Ci o wbicie się na lewo to jest taka możliwość, zresztą tak jak w Kowarach i Kletnie. Jeżeli pamiętasz aferę z minerałami radioaktywnymi to zbieracz miał je właśnie z Kletna. Idziesz na hałdę i wybierasz kamyczki :)

_________________
Dawne konto: predatoraf :P Data rejestracji: Któryś tam kwiecień 2009
http://wyprawyleona.pl


18 lip 2011 16:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 465
Lokalizacja: Olkusz
Post Re: Demonstracja przeciwko elektrowni atomowej w Polsce
predatoraf2 napisał(a):
Byłem w Kowarach (w kopalni uranu) a wybieram się jeszcze do Kletna.
W obu kopalniach są trasy turystyczne po których oprowadza przewodnik i gada "głupoty"

(...)



W Kowarach przynajmniej ostała się ta krecha Uranu, a w Kletnie chyba raczej nie skoro na Str. tej Kopalni piszą, iż:
Cytuj:
"(...)Sztolnia jest całkowicie bezpieczna pod względem promieniowania radioaktywnego".









Wracając jednak do głównego tematu wątku, tj. "Demonstracji przeciwko elektrowni atomowej w Polsce", to niedawno kilka takich happeningów się odbyło — głównie przy okazji 25. Rocznicy Awarii CzAES.

Jednak trudno porównywać tutejsze grupki Demonstrantów, których było zwykle około kilkanaście osób, np może w największych do kilkudziesięciu z MegaDemonstracjami w Niemczech, gdzie np. w Greifswaldzie, udało się zebrać do takich protestów aż tysiące ludzi!
No cóż. co kraj to obyczaj...


Poniżej kilka filmików z YT — pierwszy to "AntyAtomowy Rap", w którym wykorzystuje się propagandowo nawet zdjęcie rannego Czeczena z Groznego oraz noworodki ze znanymi od wieków różnymi wadami wrodzonymi lub rzadkimi chorobami genetycznymi — wszyscy oni jakoby są "OFIARAMI ATOMU". ;)

Szczególnie często pokazywane są w tym filmiku przypadki tzw. Płodu Arlekin NOTA BENE: ta ilustracja pochodzi z XIX w., a więc sprzed "Ery Atomu"! — wada genetyczna najczęściej występująca w zamkniętych społecznościach, a więc tam gdzie może dojść do zbyt bliskiego pokrewieństwa rodziców.

Obrazek
Źródło: YouTube

Nota Bene: twórca (tfu-rca) powyższego filmiku, zdaje się że "nie wie" iż wykorzystuje samowolnie zdjęcia Białoruskich sierot, które są chronione Prawem Autorskim fotoreportera Paula Fusco z Agencji Magnum.


Podobna "samowolka" ze zdjęciami Magnum, jest w tym "arcydziele":

Obrazek
Źródło: YouTube

...jak "TOTO" uzyskało 700000 obejrzeń? :shock:







A tu kilka przykładów demonstracji w Polsce — Poznań, Katowice, Łódź:

Obrazek
Źródło: YouTube


Obrazek
Źródło: YouTube


Obrazek
Źródło: YouTube


Sami "AntyAtomowi" demonstranci nie stanowią według mnie większego zagrożenia dla rozwoju energetyki jądrowej w Polsce — widać że to są jak dotąd nieduże grupki — których Liderów, osoba nawet średnio zorientowana w temacie Energetyki Jądrowej, może skutecznie "zagiąć" i narazić na pośmiewisko...

Prawdziwym problemem jest IMHO to, że gdy lokalne, bądź całe polskie społeczeństwo będzie uczestniczyć w Referendum na temat Energetyki Jądrowej — a z pewnością do takiego dojdzie — większość może zagłosować na "NIE" budowie EJ w Polsce, po prostu z irracjonalnego strachu przed "atomem".

Winnemu temu jest m.in. kompletny brak edukacji w polskich szkołach na tematy związane z Energetyką Jądrową...


O braku edukacji na temat Energetyki Jądrowej, świadczą chociażby te cytowane niżej wypowiedzi przechodniów z ostatniego filmiku (tego cz-b):

Cytuj:
"Ja wiem, że te elektrownie są dobre, prawda, bo to oszczędność tamtej energii, mniej spalin może? No, nie wiem, nie wiem. Ale ja jestem przeciwna"

(Podkreślenie Andrzej_k)

Cytuj:
"Bałabym się ze względu na siebie i swoją rodzinę, gdyż mam dziecko i bałabym się ze względu na dziecko — że jeżeli coś się stanie, to jesteśmy w strefie zagrożenia"


03 wrz 2011 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2011 15:04
Posty: 1042
Lokalizacja: Serce umierającej gwiazdy
Post Re: Demonstracja przeciwko elektrowni atomowej w Polsce
Tak do końca to chyba żadne kopalnie uranu nie są do końca bezpieczne pod względem promieniowania, bo uran to nie wszystko, pamiętajmy o produkcie rozpadu uran-rad-RADON. Sztolnia kowarska też jest bezpieczna pod względem promieniowania, taką informację można przeczytać na niektórych stronach opisujących sztolnię.

Pojedyncze małe grupki Anty fanów EJ nie są dużym zagrożeniem, jednak robią zamieszanie. Podzielam zdanie Pana Andrzeja, jak dojdzie do głosowania, społeczeństwo będzie na Nie. na szczęście w 2012 rząd rusza z kampanią Pro-atomową

_________________
Dawne konto: predatoraf :P Data rejestracji: Któryś tam kwiecień 2009
http://wyprawyleona.pl


03 wrz 2011 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009 20:25
Posty: 140
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Demonstracja przeciwko elektrowni atomowej w Polsce
Troche patol z tych ludzi z Greenpisu :D


http://www.sfora.pl/Chcieli-przerwac-mecz-Polska-Niemcy-a35734


08 wrz 2011 23:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2011 15:04
Posty: 1042
Lokalizacja: Serce umierającej gwiazdy
Post Re: Demonstracja przeciwko elektrowni atomowej w Polsce
Szkoda, że im się nie udało. Śmiesznie by było :D

_________________
Dawne konto: predatoraf :P Data rejestracji: Któryś tam kwiecień 2009
http://wyprawyleona.pl


09 wrz 2011 13:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 13 sty 2011 17:04
Posty: 76
Lokalizacja: Kraków/do niedawna był Wrocław
Post Re: Demonstracja przeciwko elektrowni atomowej w Polsce
predatoraf2 napisał(a):
Jeżeli pamiętasz aferę z minerałami radioaktywnymi to zbieracz miał je właśnie z Kletna. Idziesz na hałdę i wybierasz kamyczki :)


po pierwsze już tych hałd praktycznie nie ma, po drugie nawet gdy były to łatwiej było trafić szóstkę w Lotto niż znaleźć tam coś radioaktywnego, po trzecie te minerały nie były z Kletna tylko z Zalesia http://mineraly.pg.gda.pl/promieniotworczosc/minprom.html


12 wrz 2011 18:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2011 15:04
Posty: 1042
Lokalizacja: Serce umierającej gwiazdy
Post Re: Demonstracja przeciwko elektrowni atomowej w Polsce
Rozmawiałem z osobą, która została zatrzymana w tzw. Aferze uranowej i twierdziła, że "kamyczki" miała z Kletna. Wiem, że osoba, która je podarowała innym miała je z Zalesia

_________________
Dawne konto: predatoraf :P Data rejestracji: Któryś tam kwiecień 2009
http://wyprawyleona.pl


12 wrz 2011 21:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL