Teraz jest 26 kwi 2024 10:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 mar 2011 21:35
Posty: 375
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Może tak nie w temacie , ale miałem okazję ostatnio odbyć krótką pogawędkę z przemiłym ukraińskim kierowcą. Celowo zszedłem na temat Czarnobyla i z tego co mówił dowiedziałem się, że w chwili awarii odbywał służbę wojskową w Moskwie i tam od razu przeprowadzano kontrolę dozymetryczną wszystkich aut. Podczas gdy władze w Rosji o wszystkim wiedziały Ukraińcom nikt nie dał znać. Opowiadał też, że miał kolegę ''likwidatora'', który zmarł 8 lat po katastrofie, a podkreślał, że był to młody, dobrze zbudowany mężczyzna nie mający żadnych problemów ze zdrowiem. On uważa , że nie wiadomo ile ofiar pochłonęła ta katastrofa. Najgorsze były pierwsze dni tuż po awarii i wtedy promieniowanie było rzeczywiście na wysokim poziomie.

_________________
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=K1I-Z85IKLQ
Pripyat 2011 - strefa zero


18 mar 2014 18:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 06:01
Posty: 289
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Niestety niektórym nawet takie rzeczy nie przemówią do rozumu, pewnie takich ludzi były setki. Do liczby ofiar nikt ich nie wliczy, ilu się dało to jeszcze renty i przywileje przycięto i ograniczono, a jak nie ma dowodów, że poumierali bezpośrednio od Czarnobyla, tylko pośrednio jakąś okrężną drogą, to władzy przecież to na rękę.
Wcześniej niby tak dokładnie nie badano, teraz lepsza diagnostyka to i choroby wykrywano, a skąd ich się tyle nabrało to już nikt nie powie...


20 mar 2014 08:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2013 17:04
Posty: 600
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
tng napisał(a):
Może tak nie w temacie , ale miałem okazję ostatnio odbyć krótką pogawędkę z przemiłym ukraińskim kierowcą...On uważa , że nie wiadomo ile ofiar pochłonęła ta katastrofa.


A mi baba na bazarze opowiadała, że po Czarnobylu biegają kurczaki wielkości konia.

tng napisał(a):
Opowiadał też, że miał kolegę ''likwidatora'', który zmarł 8 lat po katastrofie, a podkreślał, że był to młody, dobrze zbudowany mężczyzna nie mający żadnych problemów ze zdrowiem.


To się nazywa "dowód anegdotyczny" i jako taki może wywołać tylko uśmiech. To coś w stylu "papierosy nie szkodzą, mój dziadek/wujek/sąsiad palił jak smok i dożył do dziewięćdziesiątki", tylko na odwrót.

tng napisał(a):
Wcześniej niby tak dokładnie nie badano, teraz lepsza diagnostyka to i choroby wykrywano, a skąd ich się tyle nabrało to już nikt nie powie...


Skąd wiesz, że się "nabrała" jakaś niezwykła liczba chorób? Masz dostęp do jakichś porównywalnych naukowo danych statystycznych?

_________________
GS, Berthold LB133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП5В, RAM60A, RAM63, RWA72M, EDW150, KOS1, FH41, EKO-D, Radiagem2, RDS110, SVG2, PDMR82, an/udr13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)


20 mar 2014 21:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 06:01
Posty: 289
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Panowie i Panie, 26-ty...


25 kwi 2014 23:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 466
Lokalizacja: Olkusz
Post Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Załącznik:
28-Rocznica.jpg
28-Rocznica.jpg [ 243.87 KiB | Przeglądane 26984 razy ]


TAK, TO JUŻ 28 ROCZNICA…


26 kwi 2014 00:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 06:01
Posty: 289
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy nie powinno się zapalać tej symbolicznej świeczki o godzinie 0:23 czasu polskiego? Jak wtedy wyglądały różnice czasowe, bo w tej chwili mamy tam godzinę "w przód" prawda?

Czy może jednak 1:23 jest prawidłowa, bo większość publikacji podaje przełożoną godzinę na czas standardowy europejski? Kiedyś już chyba rozmawialiśmy na ten temat, ale pamięć zawodzi...


26 kwi 2014 02:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Po raz kolejny, dla nieuważnie czytających forum - kiedy na Ukrainie była w sobotę godzina 1:23 według czasu moskiewskiego - w Polsce była godzina 23:23 i był jeszcze piątek.


26 kwi 2014 07:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 06:01
Posty: 289
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Dzięki, zupełnie wyleciało mi to z głowy, a wiem, że na pewno już na forum było.


26 kwi 2014 13:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2009 02:55
Posty: 35
Lokalizacja: Lublin
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Odgrzebałem stary wątek - ale dla potomnych odnośnie pytania:

misiudzik napisał(a):
a sasza juwczenko zyje ?? jak tak to ile on ma lat teraz?


Według https://czarnobyl.pl/wywiady/aleksander-juwczenko zmarł w 2008 roku w wieku 47 lat :cry:

Ale nie mogę się doszukać dlaczego konkretnie. Można się jedynie domyślać że z powodów Czarnobyla. Martwi mnie to że zmarł 2 lata po udzieleniu wywiadu dla filmu dokumentalnego kanału Discovery (wtedy jakoś się teoretycznie trzymał). Źródło o jego śmierci jest na rosyjskiej Wikipedii stąd też pobrała prawdopodobnie strona czarnobyl.pl tą informację. Natomiast Borys Stolarczuk jest ostatnią osobą żyjącą z tamtej załogi.

Cytuję:

Cytuj:
Stolyarchuk undoubtedly understands the dangers of nuclear power, having himself witnessed them firsthand; he is one of the last surviving members of the night-shift team that was on duty when Chernobyl’s fourth reactor exploded


Źródło: https://www.thenation.com/article/30-years-after-the-chernobyl-meltdown-why-is-the-ukrainian-government-pushing-nuclear-energy/

Stolarczuk jest w tej chwili naczelnym inspektorem do spraw bezpieczeństwa jądrowego i radiologicznego.


19 lis 2017 00:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 kwi 2024 02:14
Posty: 140
Lokalizacja: SLOT88
Post Awesome Zlate Mince Info
In reply to the man inquiring about zlato bez dph, graf ceny zlata za 100 let, investice do stribra, cena zlata za gram, st?íbro prodej, bankovní zlatá cihla, zlate mince recenze, zlate mince vsetin, zlato jako investice, zlatemince, I highly recommend this learn more here for zlate mince blog or zlaté cihly, vykup minci praha, zlaté slitky ostrava, cena 1 unce zlata, zlatá medaile, cihla zlata váha, dph na zlato, zlato prodej, numismatika praha 4, hodnota zlata graf, on top of this discover more here on zlate mince link not to mention st?íbrné investi?ní mince, st?íbro cena graf, výkup zlata brno nejlepší ceny, zlaté mince nebo slitky, cena zlato graf, pam?tní mince výroba, investi?ní zlato olomouc, sb?ratelské st?íbrné mince, zlaté slitky prodej, cen zlata, as well as this the full details on zlate mince forum which is also great. Also, have a look at this web site about zlate mince site on top of zlato v ?r, zlaté cihly na prodej, cnb mincovna, pam?tní mince, svatovaclavsky dukat cena, st?íbrné mince ?nb, cena zlata unce graf, zlaté slitky 1 oz, zlaté cihly ?nb, investi?ní st?íbro graf, alongside all this continue reading about zlate mince advice with svatováclavský dukát cena, brno výkup zlata, zlaté dukáty, ?eská mincovna pam?tní mince, výkup st?íbra brno, dolar zlato, prodej st?íbra, 1 unce zlata cena, mincovní obchod plze?, zlato eu, for good measure. Check more @ High Rated MPO007 Guide 4af030d


Ostatnio edytowano 26 kwi 2024 01:39 przez FrankJScott, łącznie edytowano 1 raz

10 kwi 2024 18:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL