Teraz jest 28 mar 2024 16:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Elektrownie atomowe ZSRR 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2015 20:32
Posty: 119
Lokalizacja: Polska
Post Re: Elektrownie atomowe ZSRR
terrior95 napisał(a):
PS. Przy okazji zapytam czy może ktoś dysponuje materiałami, albo chociaż rzuciły się one gdzieś tam kiedykolwiek komuś w oczy, na temat samego Czarnobyla, Prypeci, CzEJ? Chodzi mi tutaj o czasy przed katastrofą - położenie miasta, ludność takie sprawy. Dlaczego zbudowano elektrownie itp itd. Wszystko co znalazłem do tej pory to kilka zdań na temat samego miasta, praktycznie wszystko tylko o katastrofie. Jedyny trop zawierający więcej informacji na temat samego Czarnobyla to Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich z 1880 roku :D


Konkrety? Mam skany materiałów na ten temat, ale są po Rosyjsku w technicznym języku, i jest w nim dużo skrótów. Jak, podasz konkrety (zasadnicze pytania, co?) to mogę potłumaczyć.

_________________
26.04.1986 - 26.04.2017


05 gru 2016 22:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 maja 2014 09:30
Posty: 7
Post Re: Elektrownie atomowe ZSRR
Na pewno chciałbym wiedzieć cokolwiek o genezie miasta Czarnobyl i Prypeć, jego powstanie, istnienie na przestrzeni lat a także informacje o tym ilu miało mieszkańców przed katastrofą i po niej (najświeższe info o ilości ludności znalazłem tylko z 2010 roku). Oczywiście też o CzEJ, powód oficjalny/nieoficjalny dla którego powstała, liczba pracowników, dlaczego własnie tam. W skrócie geneza tych wszystkich lokacji i podstawowe informacje ;)


06 gru 2016 12:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: Elektrownie atomowe ZSRR
... czyli w zasadzie - "oczekuję, że licencjat odrobicie za mnie, a ja się tylko pod nim podpiszę" ;-)


06 gru 2016 17:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 maja 2014 09:30
Posty: 7
Post Re: Elektrownie atomowe ZSRR
Brakuje mi tych informacji do jednego podrozdziału, właściwie brakuje mi źródeł z których te informacje pozysakam, bo jak wiemy wikipedia jest kiepskim źródłem informacji i nie prezentuje się najlepiej w przypisach i bibliografii. Wysłanie przykładowo linku do jakiegoś artykułu (wcześniej podesłane przydały się ogromnie!) nie jest pisaniem za mnie pracy. Zamieściłem ten post na tym forum dlatego, że jest tutaj spora grupa ludzi, która niesamowicie para się tym tematem i pewnie posiada różnego rodzaju materiały, których w internecie czy w czytelni nie znajdę.

PS. Gdybym oczekiwał, że ktoś napisze za mnie licencjat stratą czasu było by buszowanie po internecie, szukanie pomocy na forum czy przeczesywanie książek w czytelni. Najzwyczajniej w świecie kupiłbym tą pracę ale nie należę do osób, które idą na łatwiznę a swoją przyszłość mają gdzieś. Pozdrawiam.


06 gru 2016 22:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2015 20:32
Posty: 119
Lokalizacja: Polska
Post Re: Elektrownie atomowe ZSRR
Zapraszam na PW, gdyż nie chce zaśmiecać wątku.

_________________
26.04.1986 - 26.04.2017


06 gru 2016 23:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL