Teraz jest 28 mar 2024 15:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 mar 2011 21:35
Posty: 375
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Może tak nie w temacie , ale miałem okazję ostatnio odbyć krótką pogawędkę z przemiłym ukraińskim kierowcą. Celowo zszedłem na temat Czarnobyla i z tego co mówił dowiedziałem się, że w chwili awarii odbywał służbę wojskową w Moskwie i tam od razu przeprowadzano kontrolę dozymetryczną wszystkich aut. Podczas gdy władze w Rosji o wszystkim wiedziały Ukraińcom nikt nie dał znać. Opowiadał też, że miał kolegę ''likwidatora'', który zmarł 8 lat po katastrofie, a podkreślał, że był to młody, dobrze zbudowany mężczyzna nie mający żadnych problemów ze zdrowiem. On uważa , że nie wiadomo ile ofiar pochłonęła ta katastrofa. Najgorsze były pierwsze dni tuż po awarii i wtedy promieniowanie było rzeczywiście na wysokim poziomie.

_________________
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=K1I-Z85IKLQ
Pripyat 2011 - strefa zero


18 mar 2014 18:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 06:01
Posty: 289
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Niestety niektórym nawet takie rzeczy nie przemówią do rozumu, pewnie takich ludzi były setki. Do liczby ofiar nikt ich nie wliczy, ilu się dało to jeszcze renty i przywileje przycięto i ograniczono, a jak nie ma dowodów, że poumierali bezpośrednio od Czarnobyla, tylko pośrednio jakąś okrężną drogą, to władzy przecież to na rękę.
Wcześniej niby tak dokładnie nie badano, teraz lepsza diagnostyka to i choroby wykrywano, a skąd ich się tyle nabrało to już nikt nie powie...


20 mar 2014 08:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2013 17:04
Posty: 600
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
tng napisał(a):
Może tak nie w temacie , ale miałem okazję ostatnio odbyć krótką pogawędkę z przemiłym ukraińskim kierowcą...On uważa , że nie wiadomo ile ofiar pochłonęła ta katastrofa.


A mi baba na bazarze opowiadała, że po Czarnobylu biegają kurczaki wielkości konia.

tng napisał(a):
Opowiadał też, że miał kolegę ''likwidatora'', który zmarł 8 lat po katastrofie, a podkreślał, że był to młody, dobrze zbudowany mężczyzna nie mający żadnych problemów ze zdrowiem.


To się nazywa "dowód anegdotyczny" i jako taki może wywołać tylko uśmiech. To coś w stylu "papierosy nie szkodzą, mój dziadek/wujek/sąsiad palił jak smok i dożył do dziewięćdziesiątki", tylko na odwrót.

tng napisał(a):
Wcześniej niby tak dokładnie nie badano, teraz lepsza diagnostyka to i choroby wykrywano, a skąd ich się tyle nabrało to już nikt nie powie...


Skąd wiesz, że się "nabrała" jakaś niezwykła liczba chorób? Masz dostęp do jakichś porównywalnych naukowo danych statystycznych?

_________________
GS, Berthold LB133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП5В, RAM60A, RAM63, RWA72M, EDW150, KOS1, FH41, EKO-D, Radiagem2, RDS110, SVG2, PDMR82, an/udr13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)


20 mar 2014 21:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 06:01
Posty: 289
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Panowie i Panie, 26-ty...


25 kwi 2014 23:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2009 21:31
Posty: 465
Lokalizacja: Olkusz
Post Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Załącznik:
28-Rocznica.jpg
28-Rocznica.jpg [ 243.87 KiB | Przeglądane 26486 razy ]


TAK, TO JUŻ 28 ROCZNICA…


26 kwi 2014 00:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 06:01
Posty: 289
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy nie powinno się zapalać tej symbolicznej świeczki o godzinie 0:23 czasu polskiego? Jak wtedy wyglądały różnice czasowe, bo w tej chwili mamy tam godzinę "w przód" prawda?

Czy może jednak 1:23 jest prawidłowa, bo większość publikacji podaje przełożoną godzinę na czas standardowy europejski? Kiedyś już chyba rozmawialiśmy na ten temat, ale pamięć zawodzi...


26 kwi 2014 02:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2008 08:31
Posty: 992
Lokalizacja: Warszawa (+Świerk)
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Po raz kolejny, dla nieuważnie czytających forum - kiedy na Ukrainie była w sobotę godzina 1:23 według czasu moskiewskiego - w Polsce była godzina 23:23 i był jeszcze piątek.


26 kwi 2014 07:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 06:01
Posty: 289
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Dzięki, zupełnie wyleciało mi to z głowy, a wiem, że na pewno już na forum było.


26 kwi 2014 13:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2009 02:55
Posty: 35
Lokalizacja: Lublin
Post Re: Pamiętajmy o TYCH LUDZIACH...
Odgrzebałem stary wątek - ale dla potomnych odnośnie pytania:

misiudzik napisał(a):
a sasza juwczenko zyje ?? jak tak to ile on ma lat teraz?


Według https://czarnobyl.pl/wywiady/aleksander-juwczenko zmarł w 2008 roku w wieku 47 lat :cry:

Ale nie mogę się doszukać dlaczego konkretnie. Można się jedynie domyślać że z powodów Czarnobyla. Martwi mnie to że zmarł 2 lata po udzieleniu wywiadu dla filmu dokumentalnego kanału Discovery (wtedy jakoś się teoretycznie trzymał). Źródło o jego śmierci jest na rosyjskiej Wikipedii stąd też pobrała prawdopodobnie strona czarnobyl.pl tą informację. Natomiast Borys Stolarczuk jest ostatnią osobą żyjącą z tamtej załogi.

Cytuję:

Cytuj:
Stolyarchuk undoubtedly understands the dangers of nuclear power, having himself witnessed them firsthand; he is one of the last surviving members of the night-shift team that was on duty when Chernobyl’s fourth reactor exploded


Źródło: https://www.thenation.com/article/30-years-after-the-chernobyl-meltdown-why-is-the-ukrainian-government-pushing-nuclear-energy/

Stolarczuk jest w tej chwili naczelnym inspektorem do spraw bezpieczeństwa jądrowego i radiologicznego.


19 lis 2017 00:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL